Проблем со Flash плеерот

Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Здраво
Не знам дали другите го имаат овој проблем , но во последно време , имам голем проблем со flash плеерот што е враден во веб пребарувачот. Често пати после долго трепкање на сликата при уклучување на некоја flash веб апликација целиот компјутер закочува и мора да се рестартира.
Дали некој знае како би се решил овој проблем ?
 
T

Tetro

Гостин
Здраво
Не знам дали другите го имаат овој проблем , но во последно време , имам голем проблем со flash плеерот што е враден во веб пребарувачот. Често пати после долго трепкање на сликата при уклучување на некоја flash веб апликација целиот компјутер закочува и мора да се рестартира.
Дали некој знае како би се решил овој проблем ?
Дали истото се случува и со други програмчиња кои бараат ресурси: графика, рам меморија, побрза работа на процесорот,....?

Ако е ова вака, чистење на куќиштето/лаптопот од прашина и ќе свршиш работа.
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Дали истото се случува и со други програмчиња кои бараат ресурси: графика, рам меморија, побрза работа на процесорот,....?

Ако е ова вака, чистење на куќиштето/лаптопот од прашина и ќе свршиш работа.
Не , само веб пребарувач кога ќе уклучам , и кога се уклучува некоја flash апликација на него
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Кај мене исто се случува заглавува флешот изгледа, ама пошто сум на вин 7, само мозилата ја гасам од таск менаџер и после тоа иде без проблем. Друга опција е да почекам малку и се одкочува за 2-3 мин, така да се сомневам во флешот јас, пратив репорт кога падна мозилата па ке видиме
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
и кај мене се случува ова ... фајрфокс користиш ?
не , google chrome користам
ти?
--- надополнето: Nov 4, 2011 9:14 PM ---
Кај мене исто се случува заглавува флешот изгледа, ама пошто сум на вин 7, само мозилата ја гасам од таск менаџер и после тоа иде без проблем. Друга опција е да почекам малку и се одкочува за 2-3 мин, така да се сомневам во флешот јас, пратив репорт кога падна мозилата па ке видиме
Како мисиш ја гасиш , после тоа пак ќе мораш да ја уклучиш ?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Истиот проблем на IE9, г решив со користење на Мозилата:)
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
не , google chrome користам
ти?
--- надополнето: Nov 4, 2011 9:14 PM ---

Како мисиш ја гасиш , после тоа пак ќе мораш да ја уклучиш ?
Слушај проблемот ти е кога на пример ќе уклучиш на youtube некое видео и ти се исклучува и ти кажува дека flash player crash .. !! ако е тој проблемот , и ја тој проблем го имав пред 2 недели .. !! значи ако користиш гоогле кром едноставно избриши го и замени го со некоја постара верзија , еве ти линк http://www.oldapps.com/google_chrome.php . тука моментално ѓи имаш сите верзии излезени . !!
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Слушај проблемот ти е кога на пример ќе уклучиш на youtube некое видео и ти се исклучува и ти кажува дека flash player crash .. !! ако е тој проблемот , и ја тој проблем го имав пред 2 недели .. !! значи ако користиш гоогле кром едноставно избриши го и замени го со некоја постара верзија , еве ти линк http://www.oldapps.com/google_chrome.php . тука моментално ѓи имаш сите верзии излезени . !!
Проблемот не е тој , ама решението може да успее :)
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Проблемот не е тој , ама решението може да успее :)
ти викам и кај мене имаше проблем со flash player , не само кај видеа од youtube туку на се .. !! вака ти викам пробај . мора да успее .. !!
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
ти викам и кај мене имаше проблем со flash player , не само кај видеа од youtube туку на се .. !! вака ти викам пробај . мора да успее .. !!
Да , ако се стави постара верзија работи , значи ќе треба да се чека некоја стабилна нова верзија пред да се прави update
фала во секој случај :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
А ако проблемот го имаш на мозилата ? :)
Го нема воопшто. Повеќе од 2 месеци ја коритам мозилата, проблемот не се појавил.
Пробај со другите пребарувачи да бидеш сигурен дека не е до пребарувачот. Ако имаш инсталирано многу add-ons (или како се викаја незнам) можно е тие да му попречуваат на флешот.
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Да , ако се стави постара верзија работи , значи ќе треба да се чека некоја стабилна нова верзија пред да се прави update
фала во секој случај :)
оваа според мене ќе ти биде најстабилна , и кај мене е така . пред две недели ја инсталирав . !


Google Chrome 14.835.202 04 October, 2011 (1 month ago) 23.1 MB
 

Kajgana Shop

На врв Bottom