Проблем со хладњак (помош за лепење)

Член од
11 февруари 2012
Мислења
19
Поени од реакции
21
Здраво на ТИПО 1,4 бензин почна да тече хладњакот. Би сакал совет што да права. Да го лепам или пак да земам нов кој е околу 4500 денари и некако ми е скап. Ама ако искуствено од Вас се покаже дека треба нов.... Исто така доколку може да се помине со лепење Ве молам за препорака.

Поздрав
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.401
Поени од реакции
2.773
Ако не тече многу, стави во него струготина од алумин, ке ја затвори дупката. Нема да те кошта ништо.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.910
Поени од реакции
31.242
Aaa nisam znao da smo presli na srpskom. Dobro je znati.
Хрватски е а не српски, а и појди во Београд и поклони му се на вождот и поплачи пред куќата на Цеца за Србославија шом се ти звучи на српски
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.336
Поени од реакции
1.215
Здраво на ТИПО 1,4 бензин почна да тече хладњакот. Би сакал совет што да права. Да го лепам или пак да земам нов кој е околу 4500 денари и некако ми е скап. Ама ако искуствено од Вас се покаже дека треба нов.... Исто така доколку може да се помине со лепење Ве молам за препорака.

Поздрав
Nekoi vikaat 2-3 lazici kafe ke zavrsi rabota.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.910
Поени од реакции
31.242
Здраво на ТИПО 1,4 бензин почна да тече хладњакот. Би сакал совет што да права. Да го лепам или пак да земам нов кој е околу 4500 денари и некако ми е скап. Ама ако искуствено од Вас се покаже дека треба нов.... Исто така доколку може да се помине со лепење Ве молам за препорака.

Поздрав
Jac зедов нов пред неколку години пошто кај мене е пластичен, се лепи и тој али ем на незгодно место беше (на спој) ем не ми гарантираше никој колку ќе држи, ај да го возикаш низ град па и да попушти некаде не е толку битно ќе си долеваш вода повремено од колку негде на пат да ти пушти.
Значи зависи колку сериозно пушта, кај мене пушташе кога ќе се загрееше доста и тоа убо излегваше од горниот крај ко ќе изладеше, (ќе се повлечеше водата) немаше ништо
 
Член од
25 мај 2012
Мислења
25
Поени од реакции
16
Здраво на ТИПО 1,4 бензин почна да тече хладњакот. Би сакал совет што да права. Да го лепам или пак да земам нов кој е околу 4500 денари и некако ми е скап. Ама ако искуствено од Вас се покаже дека треба нов.... Исто така доколку може да се помине со лепење Ве молам за препорака.

Поздрав
Ако не тече многу речиси во секоја бензинска се продаваат метални струготини(30ден.) и течност за лепење ладилници(мислам околу 200 ден). Само се истураат во ладилникот. Пробај прво со некоја од овие две опции бидејки се многу поевтини и поедноставни од купување нов. Ако ти се реши проблемот вози и не се замарај :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom