Проблем со таблет!

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
Па вака имам таблет ippo q8h и има проблем со wifi...Проблемот е што го ставам од ''off'' на ''on'' и цело време покажува дека пребарува wifi уред (а седам до рутерот)...Бидејќи неможам да се уклучам на интернет неможам да си симнам и драјвери ве молам за помош.....Фала од напред... :unsure:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Па вака имам таблет ippo q8h и има проблем со wifi...Проблемот е што го ставам од ''off'' на ''on'' и цело време покажува дека пребарува wifi уред (а седам до рутерот)...Бидејќи неможам да се уклучам на интернет неможам да си симнам и драјвери ве молам за помош.....Фала од напред... :unsure:
Рестартирај рутер


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Ај да не отварам нова тема коа веке си пишал...
имам и јас проблем со таблетот , исто со ви-фито.
кога и да го стиснам да се уклучи се уклучува бара мрежи неколку секунди и се гаси и цело време така. ( имам во просторијата и тоа 3 мрежи фака значи не е до рутер). Што бутур ке му е? се оправа или да го кантосувам
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Луѓе кај андроидите ако нешто те дупчи маваш фактори ресет, се друго ако не се реши после ресетирањето значи е до хардверот.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Направен и пак не работи... значи канта ке лета :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.123
Кинески ти е таблетот?
Имав јас еден кинески таблет требеше џам да скршам за да се конектирам на вифи.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Кинески ти е таблетот?
Имав јас еден кинески таблет требеше џам да скршам за да се конектирам на вифи.
Easypad 700 постар ке е... DE Пишува мада не ми се верува ваљда е КИна
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ајде едно прашање од мене кој се разбира повеќе во андроид.... симнав виртуелна машина и инсталирав андроид кит кет 4.4 на неа... пробувам да инсталирам dream sat tv live се инсталира се комплетно се до моментот додека не пуштам телевизијата да почне со стримингот... во моментот кога ке стиснам плеј добивам порака:

unfortunately dream sat tv has stopped

како да го решам проблемов? има ли некој искуство со вакво нешто?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ајде едно прашање од мене кој се разбира повеќе во андроид.... симнав виртуелна машина и инсталирав андроид кит кет 4.4 на неа... пробувам да инсталирам dream sat tv live се инсталира се комплетно се до моментот додека не пуштам телевизијата да почне со стримингот... во моментот кога ке стиснам плеј добивам порака:

unfortunately dream sat tv has stopped

како да го решам проблемов? има ли некој искуство со вакво нешто?
Симни блустакс пробај од неа.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Симни блустакс пробај од неа.
ајде и со тоа ке пробам ма да.... чисто се сомневам затоа што платвормата си е иста - андроид 4.4 и би требало да работи на било која виртуелна машина... али ај ке пробам па ке видам што ке направам
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ајде и со тоа ке пробам ма да.... чисто се сомневам затоа што платвормата си е иста - андроид 4.4 и би требало да работи на било која виртуелна машина... али ај ке пробам па ке видам што ке направам
да беа сите андроиди исти немаше да има за што да не хејтаат девелоперите на крос платформ апликации
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.761
Кинески ти е таблетот?
Имав јас еден кинески таблет требеше џам да скршам за да се конектирам на вифи.
затоа од германија ќе купиш у иднина, германските таблети најквалитетни биле
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
да беа сите андроиди исти немаше да има за што да не хејтаат девелоперите на крос платформ апликации
Sumljam deka ke go resam problemot zaato aplikacijata si raboti normalno na mobilen i na tablet... ja probuvam na kompjuter da go izvedam seto toa... sigurno treba da se procepka po kodovite nesto da se izmeni na samata aplikacija ... ke probam posle pa ke vidime sto ke napravam
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Имам таблет и батеријата не полни.Се купува ли во Скопјево негде батерија за него и дали уопште се мења?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom