Проблем со поврзување на компјутер со ЛЦД

Член од
5 април 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Значи вака .. Го поврзав тв-то со разделник за графичка и на едниот излез приклучувам монитор на другиот го приклучувам тв-то .. арно ама со разделникот прилично ми се намалува квалитетот на сликата на моноторот и тв-то ..Користам графичка NVDIA Ge Force 7100 .. Алтернативно има графичката излез за S кабел .. Е сеа ке ве замолам кој имал слично искуство како моево и како да завршам работа да поврзам меѓутоа квалитетот на сликите да биди висок .. Ви благодарам однапред .. Поздрав
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.029
Изумрена технологија ти е тоа. Монтирај графичка со HDMI или DVI(овој е без звук) приклучок и нема да имаш загуби. Останатите стандарди сите имаат мани од типот должина на кабел, мала резоуција...
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
7100 не ја бива за тоа, две такви имам прегорено сакајќи да постигнам сличен ефект
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
994
Поени од реакции
52
Значи вака .. Го поврзав тв-то со разделник за графичка и на едниот излез приклучувам монитор на другиот го приклучувам тв-то .. арно ама со разделникот прилично ми се намалува квалитетот на сликата на моноторот и тв-то ..Користам графичка NVDIA Ge Force 7100 .. Алтернативно има графичката излез за S кабел .. Е сеа ке ве замолам кој имал слично искуство како моево и како да завршам работа да поврзам меѓутоа квалитетот на сликите да биди висок .. Ви благодарам однапред .. Поздрав
Јас имам 7100 и ти кажувам дека не ја бива за ништо, на тв сликата е катастрофа.:)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ај веќе кога сум кај оваа тема да ве прашам Еве еден мој другар го поврзал пц-то со Тв и му дава само црно бела слика (n) како да направи да му биде во боја?

Инаку пц то му е од првите пејтум 4 кои излегоа :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
како бе сакате со пц старо векови да поврзувате со лцд телевизори од 35.000.. тоа графичките внатре се ќе изгори а и да успеете ништо нема да видите асално
 
B

BrunoFresh

Гостин
Ај веќе кога сум кај оваа тема да ве прашам Еве еден мој другар го поврзал пц-то со Тв и му дава само црно бела слика (n) како да направи да му биде во боја?

Инаку пц то му е од првите пејтум 4 кои излегоа :)
Нема гајле компјутерот, но мислам дека имаше драјвер за секоја марка графичка посебно за да ги емитува и целиот скрин со се боите на тв, али незнам како се викаше. Баш кога преинсталирав таков пц , ми рекоја да му го инсталирам тој драјвер за да можи да се гледа на тв така "full" да речам :)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Нема гајле компјутерот, но мислам дека имаше драјвер за секоја марка графичка посебно за да ги емитува и целиот скрин со се боите на тв, али незнам како се викаше. Баш кога преинсталирав таков пц , ми рекоја да му го инсталирам тој драјвер за да можи да се гледа на тв така "full" да речам :)
Eпа ако ти текне пиши за да му кажам на другаров да го направи :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.029
Ај веќе кога сум кај оваа тема да ве прашам Еве еден мој другар го поврзал пц-то со Тв и му дава само црно бела слика (n) како да направи да му биде во боја?

Инаку пц то му е од првите пејтум 4 кои излегоа :)
Излезот на графичката му е NTSC стандард за тоа е црно бела сликата.
--- надополнето: 5 август 2012 во 14:54 ---
И чаре ? Нова графичкаа ? :))
На старо со DVI излез е 1000-1500 денари.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Излезот на графичката му е NTSC стандард за тоа е црно бела сликата.
Имам видено и P3 Приклучен на ТВ и full color го дава без никакви грешки. Со се звук со се се :)

Eпа ако ти текне пиши за да му кажам на другаров да го направи :)
Ај се надевам ќе ми текни :)
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
И јас коа сум веке на оваа тема да прашам ја го иам приклучено ПЦ со ТВ преку ДВИ порт али коа ке го рестартирам ПЦ(не секогаш), место да ми се појави слика на мониторот ми се појавува слика на ТВто и коа ке ја сменам на монитор покажувашот од глувчето се поебува, коа ке треба да стиснам на некоја икона треба над неа да стискам за да се уклучи??? Дали пошто мислам дека ми е поебана графичката, пошо коа ке пуштам некоја играм(пр. ПЕС) цела слика се поебува некој фаци од играта, или билошо од нејзе и со алт таб се врака пак на нормала, а ако се напраи така повеке пати ми се појавува БСОД натака се знае :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.029
И јас коа сум веке на оваа тема да прашам ја го иам приклучено ПЦ со ТВ преку ДВИ порт али коа ке го рестартирам ПЦ(не секогаш), место да ми се појави слика на мониторот ми се појавува слика на ТВто и коа ке ја сменам на монитор покажувашот од глувчето се поебува, коа ке треба да стиснам на некоја икона треба над неа да стискам за да се уклучи??? Дали пошто мислам дека ми е поебана графичката, пошо коа ке пуштам некоја играм(пр. ПЕС) цела слика се поебува некој фаци од играта, или билошо од нејзе и со алт таб се врака пак на нормала, а ако се напраи така повеке пати ми се појавува БСОД натака се знае :)
Графичката ти е пореметена.
 
На врв Bottom