Проблем со пенисот

Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
И јас да се надоврзам на овој проблем. Имав фимоза до доцни 20ти години и решив да го средам на било кој начин...имав закажано на уролог за сечење ама се откажав во последен момент. Си дадов време да го решам проблемот без сечење и го решив со вежби и phimocure со тек на време.


Не е многу скапо и врши доста работа. Само секој ден користење и вежби на растегнување, исто кокосово масло е твојот најдобар пријател за овој проблем.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Здраво кога ќе ја спуштам надоле кожичката многу е осетлива главичката не можам многј да ја фаќам или да ја ставам во гаки без да ја вратам назад кожичката што е проблемот што е толку осетлива главичката треба со некоја крема да мачкам за да не биде толку осетлива?
Значи тој дел е најосетлив дел на човековото тело со најголем број на нервни завршетоци шо е нормално да биде осетлива на допир а ако не осеќаш болка и не е некој проблем затворија ја главата и стави го во гаќи шо имаш работа да го фаќаш освен кога ја правиш онаа работа.
 
Член од
14 мај 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo prasuvam za fimoza, dali vo vreme na pandemija e dobro da se pravi hiruski zafat vo drzavna bolnica
Za klinickata vo Bitola prasuvam dali nekoj se prael pred brzo vreme i kako pominal
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Zdravo prasuvam za fimoza, dali vo vreme na pandemija e dobro da se pravi hiruski zafat vo drzavna bolnica
Za klinickata vo Bitola prasuvam dali nekoj se prael pred brzo vreme i kako pominal
Toa e rutinska procedura, zarazeni od covid19 se smesteni podaleku
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Здраво,имал некој проблеми со varicocele testis grade.1 ? и некој совет да даде ? бев на доктор ми рекоа дека не треба оперативен зафат но треба да внимавам да не закачам кила
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Здраво,имал некој проблеми со varicocele testis grade.1 ? и некој совет да даде ? бев на доктор ми рекоа дека не треба оперативен зафат но треба да внимавам да не закачам кила
Како откри?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Zdravo, sakam da prasam dali nekoj se ima steknato so vakov problem?
Posle prvata ejakulacija, erekcijata na penisot opajga..potrebno e okolu 10minuti koga ke se sluci toa za penisot pak da e vo forma. Toa se slucuva mnogu cesto.
Да сине, кај сите машки е така. После свршување едноставно страста гасне.
За разлика од нас женските можат нова тура без пауза. Ич да не му се секираш.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Dali toa nekako se podobruva ili ne?
Сине, абе не е маана тоа. Така функционира. Испразнеш се, страстната емоција, возбудата изгасне и за следна возбуда си треба бар 10 мин да се напуне батеријата. И зависи коуку напален. Ако си ногу
може и да 5 мин. Туку ич да не му се секираш. На девојката можеш да и ја чешкаш додека се напалеш пак и така ;)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Сине, абе не е маана тоа. Така функционира. Испразнеш се, страстната емоција, возбудата изгасне и за следна возбуда си треба бар 10 мин да се напуне батеријата. И зависи коуку напален. Ако си ногу
може и да 5 мин. Туку ич да не му се секираш. На девојката можеш да и ја чешкаш додека се напалеш пак и така ;)
Се вика чачкаш ;)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Се вика чачкаш ;)
Чешкање и чачкање не е баш исто, али и двете ќе завршат работа.
Зошто си го оптоваруваш умот со ваква работа, сакаш да бидеш Лекс Стил? Доколку имаш проблем со прерана ејакулација, решевај го тој проблем.
Дај бе ти, какви црни проблеми? Коа е јако напален човек, а посебно тинејџерче како синкото може уште и пред да откопча танент да сврше. Исто и кај некои женски може да се десе тоа без да имаат сексуален контакат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom