Проблем со пенисот

Член од
6 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво,сакам да се консултирам со некој што го имал истиот проблем! Значи вака, главата неможам да ја извадам надвор затоа што дупката е премногу тесна, малку само се гледа главата но неможе да се извади надвор.Ве молам за некои лекови само не доктор, значи ако може во домашни услови да ја проширам дупката за да можам да ја отворам главата! Инаку имам 17год.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Здраво,сакам да се консултирам со некој што го имал истиот проблем! Значи вака, главата неможам да ја извадам надвор затоа што дупката е премногу тесна, малку само се гледа главата но неможе да се извади надвор.Ве молам за некои лекови само не доктор, значи ако може во домашни услови да ја проширам дупката за да можам да ја отворам главата! Инаку имам 17год.
Дупката била тесна :D добро :D

Фимоза е ова, сто пати е прашано на форумов, пребарај.
Во глобала, имаш 2 начина:
1. Хируршки зафат за решавање на проблемот (ова ти звучи престрашно, ама не е) и
2. При бањање/туширање секогаш да се обидуваш да ја влечеш кожичката колку што можеш. Исто така и при мастурбирање да се обидуваш да ја влечеш повеќе.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
3
Поени од реакции
3
Здраво. Испаничен сум неколку дена па покрај одење на уролог сакам да прашам за мислење. Возев точак подолго време, а имав проблем со седиштето, нагоре беше кренато и веројатно нешто ми направило проблем. Четири пет дена од тогаш пенисот ми е некако отрпнат, млитав, и при орален секс не ја чувствувам главата како што треба... А инаку се крева и можам да свршам. Што е проблемот??
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Здраво. Испаничен сум неколку дена па покрај одење на уролог сакам да прашам за мислење. Возев точак подолго време, а имав проблем со седиштето, нагоре беше кренато и веројатно нешто ми направило проблем. Четири пет дена од тогаш пенисот ми е некако отрпнат, млитав, и при орален секс не ја чувствувам главата како што треба... А инаку се крева и можам да свршам. Што е проблемот??
Добро е кога ти е тука....ја сум слушнал како му се исушил на некого додека возел точак.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Здраво. Испаничен сум неколку дена па покрај одење на уролог сакам да прашам за мислење. Возев точак подолго време, а имав проблем со седиштето, нагоре беше кренато и веројатно нешто ми направило проблем. Четири пет дена од тогаш пенисот ми е некако отрпнат, млитав, и при орален секс не ја чувствувам главата како што треба... А инаку се крева и можам да свршам. Што е проблемот??
Да не имаш претерано за време на карантинов па си изгубил осетливост?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Не, се нормално. Баш после возењето го приметив, истиот ден.
Najubavo konsultiraj se so urolog vo 8-mi septemvri dobri urolozi se Dr Jovan ivcev i Dr Darko Markoski no bidejki 8-mi septemvri ne raboti deka e kovid bolnica baraj go za konsultacija Dr Toni Krstev on raboti i vo 8-mi septemvri i dostapen e za konsultacija vo Alo doktore na TEL:02-15-123 javise prasaj neka ti kazat koga e na smena i koga ke bide na smena ke se javis pak vo Alo doktore i konsultiraj se so Dr Toni Krstev urolog.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
3
Поени од реакции
3
Najubavo konsultiraj se so urolog vo 8-mi septemvri dobri urolozi se Dr Jovan ivcev i Dr Darko Markoski no bidejki 8-mi septemvri ne raboti deka e kovid bolnica baraj go za konsultacija Dr Toni Krstev on raboti i vo 8-mi septemvri i dostapen e za konsultacija vo Alo doktore na TEL:02-15-123 javise prasaj neka ti kazat koga e na smena i koga ke bide na smena ke se javis pak vo Alo doktore i konsultiraj se so Dr Toni Krstev urolog.
Ти благодарам многу!
 
Член од
16 септември 2020
Мислења
25
Поени од реакции
6
Здраво дечки. Вака ,јас веќе долго време имам еден проблем и незнам дали е соодветна темава а ниту местово за да го споделам и да прашам.Се надевам дека ќе имате разбирање пошто е сепак проблем колку смешно и да звучи. Имам 20ипол години се бавам активно со спорт и со дигање тегови.Значи водам здрав живот.Крвна слика на место ,тестостеронот ми е океј правев испитување итн итн.Е сега проблемот е што имам скоро 21 година а не гледам никакво развивање на пеносот.Кога е во ерекција е океј некои си 11цм.Но кога не е во ерекција пенисот како да се повлекува скроз за 90%. Исто и со тестисите некогаш скроз се повлечени а некогаш се сосема нормални . Незнам до што е проблемот искрено.Можеби има мастурбацијата улога,можеби циркулација ,стрес,хормони..Тестостеронот е океј дури и висок а естрогенот не сум го испитал. Искрено незнам дали има решение и во што е проблемот но знам дека и психички делува.Секој совет,мислење од ваша страна би ми помогнал многу и би ми значел. :):unsure:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Здраво дечки. Вака ,јас веќе долго време имам еден проблем и незнам дали е соодветна темава а ниту местово за да го споделам и да прашам.Се надевам дека ќе имате разбирање пошто е сепак проблем колку смешно и да звучи. Имам 20ипол години се бавам активно со спорт и со дигање тегови.Значи водам здрав живот.Крвна слика на место ,тестостеронот ми е океј правев испитување итн итн.Е сега проблемот е што имам скоро 21 година а не гледам никакво развивање на пеносот.Кога е во ерекција е океј некои си 11цм.Но кога не е во ерекција пенисот како да се повлекува скроз за 90%. Исто и со тестисите некогаш скроз се повлечени а некогаш се сосема нормални . Незнам до што е проблемот искрено.Можеби има мастурбацијата улога,можеби циркулација ,стрес,хормони..Тестостсронот е океј дури и висок а естрогенот не сум го испитал. Искрено незнам дали има решение и во што е проблемот но знам дека и психички делува.Секој совет,мислење од ваша страна би ми помогнал многу и би ми значел. :):unsure:
Не гледам никаков проблем освен ако не го сметаш за проблем тоа што пенисот во ерекција ти е нешто под просекот.
Ти се дешава илузија некоја веројатно за тоа колкав треба да биде кога не е во ерекција, што си гледал од порки/филмови/серии.
Не се замарај.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Jas mislam deka za pogolem penis pomaga i vakum pumpa taka da probaj so vakum pumpa

jas imam prijatel urolog i sekogas adolescentite gi sovetuva za da ne pagaat vo depresia deka K**** im e mal da probaat so Vakum pumpa taka da probaj moze ke ti pomogne okolu goleminata
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки. Вака ,јас веќе долго време имам еден проблем и незнам дали е соодветна темава а ниту местово за да го споделам и да прашам.Се надевам дека ќе имате разбирање пошто е сепак проблем колку смешно и да звучи. Имам 20ипол години се бавам активно со спорт и со дигање тегови.Значи водам здрав живот.Крвна слика на место ,тестостеронот ми е океј правев испитување итн итн.Е сега проблемот е што имам скоро 21 година а не гледам никакво развивање на пеносот.Кога е во ерекција е океј некои си 11цм.Но кога не е во ерекција пенисот како да се повлекува скроз за 90%. Исто и со тестисите некогаш скроз се повлечени а некогаш се сосема нормални . Незнам до што е проблемот искрено.Можеби има мастурбацијата улога,можеби циркулација ,стрес,хормони..Тестостеронот е океј дури и висок а естрогенот не сум го испитал. Искрено незнам дали има решение и во што е проблемот но знам дека и психички делува.Секој совет,мислење од ваша страна би ми помогнал многу и би ми значел. :):unsure:
 
Член од
16 септември 2020
Мислења
25
Поени од реакции
6
Фала ви и на двајцата. Како што реков секој совет плус ми значи.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
279
Поени од реакции
442
За проблеми со кожичката на пенисот, не да е стесната или такво нешто него ко нафрлана, дел од внатрешната страна стана бел рапав , се оди на уролог или дерматолог?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
За проблеми со кожичката на пенисот, не да е стесната или такво нешто него ко нафрлана, дел од внатрешната страна стана бел рапав , се оди на уролог или дерматолог?
Najubavo odi na pregled kaj urolog
 

Kajgana Shop

На врв Bottom