Проблем со пенисот

Член од
5 август 2022
Мислења
4
Поени од реакции
1
ne vervam deka ke imat moznost da imat kozha posle operacija, ako si gledal na nekoi pornici imat glumci koi ebat bez kozha, nemat da imas nikakov problem
А дали можеби има некоја алтернатива да се проба со некоја крема или слично?
Дека докторот кај кој бев во неуромедика не ми кажа ништо конкретно, зборовите со клешти му ги вадев…
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
224
Поени од реакции
469
Прашањето ми е дали после операцијата, јас повторно ќе имам кожа што ќе ми ја покрива главата и нема да се приметува доколку го видат тоа други?
Како прво, зафатот не се вика сунет туку обрежување. Кожа дали ќе имаш зависи дали хирургот ќе одлучи делумно или целосно да ти ја отстрани кожата. Тука не знам, ама во странство прават рестарвација на кожата на оние кои веќе биле обрежани. Тоа да си го прашаш хирургот ма да не знам што ќе ти е.
А други можат да видат дека си обрежан ако го пафташ курот пред други луѓе, преку облека тешко.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
848
Поени од реакции
2.505
Здраво, имам проблем со вадењето на главата надвор. Бев на уролог и ми кажа дека станува збор за фимоза за што ми беше јасно и пред да отидам. Не е некој висок стадиум на фимоза бидејќи можам до пола да отворам, но докторот ми препорачува хируршки зафат. Прашањето ми е дали после операцијата, јас повторно ќе имам кожа што ќе ми ја покрива главата и нема да се приметува доколку го видат тоа други?
Фала ви однапред
А шо години си другар?
 

Dr. Wish

Bastard.
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.345
Поени од реакции
2.791
Најлесно е обрежување да се направи,но и можеш да пробаш вежби за растегнување на кожичката. Би ти препорачал да почнеш со вежбите и да додадеш топла вода и кокосово масло со нив.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
848
Поени од реакции
2.505
Млад си немај гајле подобро да се реши сега за да немаш проблеми понатака. Не се секирај не си ни прв ни последен и целосен сунет да треба не е страшно, шо ти е гајле за другите што ќе речеле, обрежан пенис медицински има некои бенефиции.

Мене на помала возраст докторот ми рече дека треба да се сечи но прво да се прават вежби со растегнувања, а потоа да се види што че се прави.
Јас не ги праввев вежбите, но потоа кога почнав да "го работам" самата кожа се растегна, со тек на време стана и многу растеглива сега може да се повлече многу назад без никакви болки или непријатности. Извинете за деталниот пост.

Поздрав и со лесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom