Проблем со пенисот

Член од
13 јули 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Мажи, дали знаете каде може да се набави најефтино Triligy односно Dapoxetin во Македонија и надвор од Македонија и по која цена? За што се’ точно служи овој лек?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сакаш да набавиш, а не знаеш за што точно служи...


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Кажано ми е дека служи за третман на предвремени ејакулации, ама сакав да чујам дали има и други примени (долгорочно третирање слаби ерекции, мала количина ејакулат...)
Дали имате повеќе информации за ова? И по која цена може во Македонија и од надвор да се набави, и од каде се’ може да се набави?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Кажано ми е дека служи за третман на предвремени ејакулации, ама сакав да чујам дали има и други примени (долгорочно третирање слаби ерекции, мала количина ејакулат...)
Дали имате повеќе информации за ова? И по која цена може во Македонија и од надвор да се набави, и од каде се’ може да се набави?
тебе ти треба помош од друг лекар
 
Член од
26 септември 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво сакам да прашам коа ке ја извадам главата од кожичката и така да ја остаам 1 сат 1 ден 1 година ке се деси нешто или не или самата ке се врати??? а и многу ми е осетлива главата коа ке ја извадам
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Различно е и на некои се враќа сама, а на некои потешко.
Ако треба сите да бидеме гологлави немало да ја има. Заштитува и одржува влажност и најубаво што помалку време да е повлечена.
Овие што ја немаат таа кожичка главата им е сува и понеосетлива.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Lugje koa e vo normala mozam da ja vadam glavickata od kozata koa e dignat nemozam mnogu malce.. nekolku vreme bez da ja vadam glavickata go drkav.. kazete so da pram i dali e deka sekoj den sum go drkal bez da ja vadam ili sto? dali ke mi preci za deca praenje ponataka??
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.533
Поени од реакции
34.685
Lugje koa e vo normala mozam da ja vadam glavickata od kozata koa e dignat nemozam mnogu malce.. nekolku vreme bez da ja vadam glavickata go drkav.. kazete so da pram i dali e deka sekoj den sum go drkal bez da ja vadam ili sto? dali ke mi preci za deca praenje ponataka??
Да не имаш фимоза ?


... токму така, кога имаме такво отежнато или потполно невозможно да се ослободи главата од пенисот од кожата е наречена фимоза , зависи кој степен е застапена таква е и разликата на покривање на главата од пенисот, ова појава нема врска со стерилитет т.е „деца правење“ туку само отежнува сексуален однос, отежнува одржување на хигиената во смисол на хигиена на главата на пенисот и можно е појава на болка, како и појава на пукнатини кои тешко се санираат и се доста болни...



ова појава, фимоза на пенисот може да биде вродена, но може да се појави во било кое доба во животот и најчесто е препорачана хирушка интервенција затоа што со време ќе се појави чешање, црвенило, болки па дури и отежнато мокрење како и честа инфекција на тоа место, па затоа една локална анестезија од 20 минути оперативна интервенција можеш да ја издржиш и да се ослободиш од овој проблем !


 
Последно уредено:
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Знае ли некој како се поправа искривување на пенис при ерекција ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Зависи и аголот на закривување колкав е и дали прави проблем за работа. :D Затоа има уролог да ти го измери, ама на повеќето ви е срам да одите.
Ако е голем тогаш операција, за да си извади тоа тврдо масно ткиво кое доведува до закривување.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Зависи и аголот на закривување колкав е и дали прави проблем за работа. :D Затоа има уролог да ти го измери, ама на повеќето ви е срам да одите.
Ако е голем тогаш операција, за да си извади тоа тврдо масно ткиво кое доведува до закривување.

Воопшто не ми е срам да одам напротив имам закажано термин, него работата беше дали има начин да се направи нешто без операција[DOUBLEPOST=1538906826][/DOUBLEPOST]
Како се искривува?
На ерекција се искривува према напред на почетокот на пенисот не накај главата
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Воопшто не ми е срам да одам напротив имам закажано термин, него работата беше дали има начин да се направи нешто без операција
Ќе ти каже лекарот. Зависи, тој најдобро знае.[DOUBLEPOST=1538906906][/DOUBLEPOST]
Воопшто не ми е срам да одам напротив имам закажано термин, него работата беше дали има начин да се направи нешто без операција[DOUBLEPOST=1538906826][/DOUBLEPOST]

На ерекција се искривува према напред на почетокот на пенисот не накај главата
Не е тоа за операција или интервенција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom