Проблем со пенисот

Член од
4 јуни 2017
Мислења
8
Поени од реакции
2
Epa kako ke ja povleces pri erekcija koga si go unistil od drkanje i frenulumot se izmestil nadolu..odmaraj mesec dena nese zaebavaj.
А, евентуално (Не дај Боже) да имам со простата нешто проблеми? Можно е?
Како што кажав и на сабајле можам да трпам за мокрење 2,3 часа, а ко имав нормална и јака ерекција (секојдневна) едвај 10 мин, 15 сабајле дотрпував за мокрење.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
А, евентуално (Не дај Боже) да имам со простата нешто проблеми? Можно е?
Како што кажав и на сабајле можам да трпам за мокрење 2,3 часа, а ко имав нормална и јака ерекција (секојдневна) едвај 10 мин, 15 сабајле дотрпував за мокрење.
Nema veza prostatata. Vikam ti ostaj go ne drkaj I za nedela dena ke imas pak erekcija sabajle a za mesec dena ke ja povleces kozata i pri erekcija celosno
 
Член од
14 јуни 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Koga ne mi e nadrven mozam da ja vadam glavickata koga ke mi se nadrvi ne izleguva sama jas sam si ja vadam dali toa e normalno ??
 
Член од
26 јуни 2017
Мислења
69
Поени од реакции
16
Истата ситуација ја имам и јас како Amateur само кај мене кога ми е надрвен неможам целосно да ја извадам главичката. :( Сериозно би било ова или не? Ај ве молам за совет

Sent from my 5010X using Tapatalk
 
Член од
29 март 2012
Мислења
3
Поени од реакции
1
Имам 28 години и забележав дека најверојатно имам Фимоза. Неможам да ја повлечам кожинката и кога пробувам имам болка. Можи совет?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Имам 28 години и забележав дека најверојатно имам Фимоза. Неможам да ја повлечам кожинката и кога пробувам имам болка. Можи совет?
Најдобро отиди на уролог. Како предлог Сотир Ставридис и Сашо Дохев на Клиника:)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Имам 28 години и забележав дека најверојатно имам Фимоза. Неможам да ја повлечам кожинката и кога пробувам имам болка. Можи совет?
За полесните случаи знам дека постоел некој крем што се зема од аптака (не знам дали се издава без рецепт). За потешките потребна е мала хируршка инервенција. Најдобро да појдеш на уролог.

Брату абе зошто сакаш да учиш за уролог?
- За ич ку*от да не те боли

Малку шега никогаш не е на одмет :)

.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Кога се туширам ја повлекувам напред назад без проблеми. Кога е сува , имам проблеми
Затоа најдобро отиди на уролог. Можеби и ништо страшно не е и плус ако ништо друго бар ќе си направиш еден редовен преглед за машкото здравје.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Vaka sega, decko mi ima izgleda blag vid na fimoza, glavickata ne mu izleguva po priroden pat koga mu e penisot vo erekcija, tuku mora da napravi napor da ja vlece i vlece niz glavickata za da ja izvadi glavickata, dali ova moze da se sredi ima tipov 30 godini. Ili kje mora da odi na operacija da go secnat. Znaci glavata izlaga, no treba da ja vlece kozinkata mnogu racno i malce na sila kako da ja smackuva glavata za da ja izvadi kozinkata i posle okolu vratot e zategnato malce....mislam deka toa mu pravi problem i so erekcijata, mnogu pati mu paga....
 
А

Атлантист

Гостин
Vaka sega, decko mi ima izgleda blag vid na fimoza, glavickata ne mu izleguva po priroden pat koga mu e penisot vo erekcija, tuku mora da napravi napor da ja vlece i vlece niz glavickata za da ja izvadi glavickata, dali ova moze da se sredi ima tipov 30 godini. Ili kje mora da odi na operacija da go secnat. Znaci glavata izlaga, no treba da ja vlece kozinkata mnogu racno i malce na sila kako da ja smackuva glavata za da ja izvadi kozinkata i posle okolu vratot e zategnato malce....mislam deka toa mu pravi problem i so erekcijata, mnogu pati mu paga....
Па фимоза има, само чудно на 30 години, зар он не си го знае проблемот? Треба да го сецнат и тоа е тоа, зборувај со него, убеди го да оди на уролог.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom