Проблем со мемориска на Дигитален Апарат

Член од
13 јули 2010
Мислења
2.671
Поени од реакции
6.190
1. Стави ја картичката во апарат....форматирај ја преку менито од апаратот....сликај....исклучи го апаратот.....извадија картичката......вратија картичката и провери дали сликите се таму

2. Ако сликите се таму....апаратот и картичката се исправни....значи на компјутерите каде што ја поврзуваш картичката има вирус или некој програм што ти прави проблем

2. Ако сликите не се таму....најверојатно апаратот запишува во лош формат или употребуваш некомпатибилна картичка....(примери има многу....Сажем телефони со Апејсер картици, Сони телефони со Кингстон итн итн)

Но сепак сметам дека со апаратот и картичката е се во ред и проблемот е вирус
 

Kajgana Shop

На врв Bottom