Проблем со мемориска на Дигитален Апарат

M

MiniTurtle

Гостин
Имам проблеми со мемориската на апаратот, кога и да сликам сликите ги гледам на апаратот и кога ќе го поврзам апаратот со кабел во pc, или мемориската да ја ставам во читач на мемориски ниедна од сликите нема! -.- сменив 3 мемориски, првата беше на почетокот добра, и после 1 ден одма почна да ги снемува сликите.. ниедна немаше, земав она Adapter Sandisk (за мала мемориска во таа) и ставив мемориска се си беше во ред, и за 2 - 3 сати истиот проблем. ставам трета мемориска (сега и оваа во тоа Адаптер Сандиск) и што да видам,, на оваа па ни од прва несакаше да зачува слики. Дај помогнете, 3 саати поминав барајки спас и ништо не најдов -.-:mad:
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.228
Поени од реакции
30.859
А на апарат кога ги гледаш ги има?
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Да ако ги има на апарат тогаш пробај на друг PC дали ке ги вади :)
 

Nikolaben2 @ YT

Carspotter
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
961
Јас го имав овој проблем и ова ми помогна (ме мрзи да го преведувам)
Click on "Start" -->Run --> type cmd and click on OK.

Here I assume your Memory Card as G:

Enter this command.

attrib -h -r -s /s /d g:\*.*

You can copy the above command --> Right-click in the Command Prompt and

paste it.

Note : Replace the letter g with your Memory Card letter.

Now check for your files in Memory Card.
 
M

MiniTurtle

Гостин
А на апарат кога ги гледаш ги има?
Znachi pred da povrzam so pc gi ima, i go gasam i vadam memoriska i sve, ali od ko ke povrzam tolku.. otidoja slikite >.<
--- надополнето: 28 декември 2012 во 16:49 ---
Да ако ги има на апарат тогаш пробај на друг PC дали ке ги вади :)
probav i toa ne na 1, tuku na 2. isto i tamu o_O
--- надополнето: 28 декември 2012 во 16:49 ---
Јас го имав овој проблем и ова ми помогна (ме мрзи да го преведувам)
Click on "Start" -->Run --> type cmd and click on OK.

Here I assume your Memory Card as G:

Enter this command.

attrib -h -r -s /s /d g:\*.*

You can copy the above command --> Right-click in the Command Prompt and

paste it.

Note : Replace the letter g with your Memory Card letter.

Now check for your files in Memory Card.
bas ke go probam ova :D
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.228
Поени од реакции
30.859
A кога ќе ја извадиш картичката, ги има уште на апарат? :D
 
M

MiniTurtle

Гостин
A кога ќе ја извадиш картичката, ги има уште на апарат? :D
HAHHAHA :P
--- надополнето: 28 декември 2012 во 16:55 ---
Јас го имав овој проблем и ова ми помогна (ме мрзи да го преведувам)
Click on "Start" -->Run --> type cmd and click on OK.

Here I assume your Memory Card as G:

Enter this command.

attrib -h -r -s /s /d g:\*.*

You can copy the above command --> Right-click in the Command Prompt and

paste it.

Note : Replace the letter g with your Memory Card letter.

Now check for your files in Memory Card.
samo so go probav, dzabe nisto ne se smeni samo mi pokaza dolu notifikacija neso corrupt file :ss
 
Член од
13 август 2009
Мислења
28
Поени од реакции
8
ти изгледа ја форматираш кога ти е вклучена на компјутер...
или имаш вирус,па кога ќе ја вклучиш автоматски брише се во неа...
и најважно,дали откако ќе ја вратиш во апаратот сликите ги има,ако ги има тогаш заборави на ова погоре...
за понатаму одговори дали ги имаш на апаратот?-(откако ја враќаш)
-поздрав
 
M

MiniTurtle

Гостин
ти изгледа ја форматираш кога ти е вклучена на компјутер...
или имаш вирус,па кога ќе ја вклучиш автоматски брише се во неа...
и најважно,дали откако ќе ја вратиш во апаратот сликите ги има,ако ги има тогаш заборави на ова погоре...
за понатаму одговори дали ги имаш на апаратот?
-поздрав
pisav pogore deka odkako povrzam dali so kabel ili so citacot na memoriski se brisat. znaci posle toa ja stavam memoriskata vo aparat i Gi nema :SSS
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
да не му имаш турено password на картичката? :D или да тие заклучена то од страна шо е за заклучвање :)
 

Nikolaben2 @ YT

Carspotter
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
961
Јас го имав овој проблем и ова ми помогна (ме мрзи да го преведувам)
Click on "Start" -->Run --> type cmd and click on OK.

Here I assume your Memory Card as G:

Enter this command.

attrib -h -r -s /s /d g:\*.*

You can copy the above command --> Right-click in the Command Prompt and

paste it.

Note : Replace the letter g with your Memory Card letter.

Now check for your files in Memory Card.
МОРА ДА РАБОТИ ОВА 100%, следи инструкции. Пробај пак ама со card reader
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
пробај со recovery software дали ке ги најди сликите :) дај маил ке ти пуштам една добра програма
 

Kajgana Shop

На врв Bottom