Проблем со кондоми

Член од
2 јули 2019
Мислења
8
Поени од реакции
9
Здраво, кај нас моментално како што сум видел скоро сите кондоми се со просечна големина, дијаметар од 56мм. Сега јас сум малце под просечното и според интернет калкулаториве би ми одговарал кондом со дијаметар 52-54мм. Дали знаете каде има и кои се кондомите за таа големина бидејќи неможам да најдам. Лично сум го испробал дурекс класик и како во вреќа да сум го ставил..
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.257
Ти чим Φ си му земал 90% од работата си ја завршил. Прошетај по аптеките прашај си.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.112
Поени од реакции
824
Здраво, кај нас моментално како што сум видел скоро сите кондоми се со просечна големина, дијаметар од 56мм. Сега јас сум малце под просечното и според интернет калкулаториве би ми одговарал кондом со дијаметар 52-54мм. Дали знаете каде има и кои се кондомите за таа големина бидејќи неможам да најдам. Лично сум го испробал дурекс класик и како во вреќа да сум го ставил..
Влези во ДМ, мислам дека таму можеш да ги разгледаш на раат производите.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
не ви требаат кондоми прајте деца, гледате Македонија го губи народот.
Да е сеа замисли при секој секс да имаш деца?Колку деца би имал?Дали си спремен да плаќаш алиментација или само ќе ги правиш?Замисли да си оженат и да имаш едно 15-20 деца?Друго си слушнал за СПБ?
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Да е сеа замисли при секој секс да имаш деца?Колку деца би имал?Дали си спремен да плаќаш алиментација или само ќе ги правиш?Замисли да си оженат и да имаш едно 15-20 деца?Друго си слушнал за СПБ?
леле а дали утре наутро ќе се рабудам, дали јадењево што го јадам е безбедно, дали воздухов што го дишам е ок, дали водава е чиста дали безбедно ќе го минам градот....
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
леле а дали утре наутро ќе се рабудам, дали јадењево што го јадам е безбедно, дали воздухов што го дишам е ок, дали водава е чиста дали безбедно ќе го минам градот....
Има љуѓе шо учат на туѓи грешки и има луѓе шо учат на свои.Или, ко шо мојш сам да се заебиш никој друг неможи да те заеби.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Да е сеа замисли при секој секс да имаш деца?Колку деца би имал?Дали си спремен да плаќаш алиментација или само ќе ги правиш?Замисли да си оженат и да имаш едно 15-20 деца?Друго си слушнал за СПБ?
кондом штити од СПБ ама цел да влезеш во кондом или да има преградна панел плоча со дупка...
а деца се потешко се праат, брачни партнери кој имаат сех секој ден, па не можат да направат дете, а не па од прва со непознат партнер... А ако е сериозна врска, сигурно се знае здравствената состојба на партнерката а и таа си пази на плодни денови ако не планирате одма дете...
Автоматски споено мислење:

исто ко Маските за Ковиод 19
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.677
Да е сеа замисли при секој секс да имаш деца?Колку деца би имал?Дали си спремен да плаќаш алиментација или само ќе ги правиш?Замисли да си оженат и да имаш едно 15-20 деца?Друго си слушнал за СПБ?
Неможе при секој секс да правиш дете ако станува збор за една иста жена. Откако ке забремени имаш 9 месеци секс без да се гришиш дали ке забремени.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Неможе при секој секс да правиш дете ако станува збор за една иста жена. Откако ке забремени имаш 9 месеци секс без да се гришиш дали ке забремени.
не баш 9 месеци, ама пљус од како ќе помине 40 дена од породувањето, се додека дои ( народно верување, ќе се јави дежурната докторка да објасни)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Неможе при секој секс да правиш дете ако станува збор за една иста жена. Откако ке забремени имаш 9 месеци секс без да се гришиш дали ке забремени.
Мислиш дека на жена во 7-8 месец бременост и е дојдено до секс?Или дека е паметно да имаш секс со жена во 9 месец?:cautious:
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.519
Неможе при секој секс да правиш дете ако станува збор за една иста жена. Откако ке забремени имаш 9 месеци секс без да се гришиш дали ке забремени.
И после:
wpdz4ffapxr31.jpg
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.677
Мислиш дека на жена во 7-8 месец бременост и е дојдено до секс?Или дека е паметно да имаш секс со жена во 9 месец?:cautious:
Своевремено, докторката ми кажа дека може до последна ден, ама не смееш да шврљаш на страна да не донесеш некоја бактерија па да настанат компликации... Во последните месеци на жената може и не и е баш до секс ама не и се ризикува да те остави со полни муда па ке најде начин да те среди....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom