Проблем со звукот

Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
Имам проблем со збукот на компјутерот, поточно кога слушам на јутјуб се прават паузи од 4-5 секунди и пак продолжува нормално.
Дали знаете некое решение?
 
D

Daedalus

Гостин
Прво провери дали на све што слушаш ти прави така или само на youtube, за да знаеш кон што да се насочиш.

Проблеми со звук на јутуб можат да бидат од многу ствари, започнувајќи со преоптеретен рам, проблеми со флеш плеер/вируси и ред други ствари, а ако имаш проблеми сегде, ондак треба да се фокусираш на други проблеми како проблеми со звучна итн...

Ако на јутуб ти праи, види дали и на други страни кај што пушташ звук праи така и провери дали звукот заебава со клипови, било какви плеери за звук итн, за да видиш дали проблемот е фоксуиран со звукот на браузерот или е со јутуб само. Исто така провери со други браузери дали ќе ти праи проблем или праи проблем само на тој браузер што го користиш, за да видиш дали проблемот е со браузерот или друго нешто.

Откако ќе го изолираш проблемот и ќе знаеш дали е до браузерот, јутуб, звучната итн...
ондак пиши тука или изгуглај тачно што ти се случува има по форуми и сајтови разни дијагнози и решенија.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ти се појавува и вакво цело време ?

На неколку секунди па се губи?
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
@RogerBacon во право си не кажав точно, ми прави и на филмови така, значи на се.
@Hip.Hop_MKD не само оди песната и тишини едно 5сек и пак продолжива, ништо од тоа не се појавува.
 
D

Daedalus

Гостин
@RogerBacon во право си не кажав точно, ми прави и на филмови така, значи на се.
@Hip.Hop_MKD не само оди песната и тишини едно 5сек и пак продолжива, ништо од тоа не се појавува.
Пробај го ова. Инсталирај Advanced system care pro (најновата верзија ја има бесплатно на нет) и направи скан. Откако ќе ти најде/поправи све, потоа симни некој програм за апдејтање на драјвери, апдејтни ја звучната и све останато, сканирај со антивирус и стаи под карантин све од вируси. Види дали уште ќе ти прави така.

Ако ти прави, могуче е да е хардверски проблем. Али да не избрзуваме со заклучоци, прво пробај го сево ова.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
Пробај го ова. Инсталирај Advanced system care pro (најновата верзија ја има бесплатно на нет) и направи скан. Откако ќе ти најде/поправи све, потоа симни некој програм за апдејтање на драјвери, апдејтни ја звучната и све останато, сканирај со антивирус и стаи под карантин све од вируси. Види дали уште ќе ти прави така.

Ако ти прави, могуче е да е хардверски проблем. Али да не избрзуваме со заклучоци, прво пробај го сево ова.
Фала на помошта ќе пробам денеска па ќе пишам пак :)
 
Т

Триптико

Гостин
Да не имаш инсталирано AdBlock? Мене тоа ми прави проблем на youtube. Плус, исклучи во Speakers Properties - Enhancements (штикла на disable all sound effects) Најверојатно имаш проблем со драјвер за звучната.
 
D

Dynamo

Гостин
Не може да слуша навивање од делије сега,како ли ќе се дига.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.019
Поени од реакции
1.030
122121212121212.PNG
Старт пишуваш Realtek HD Audio Menager 121212.PNG кликнуваш на тоа
И ако ти е штиклирано Disable Front Panel Detection исклучи го тоа така јас го поправив кога ми каснеше звукот
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.284
Поени од реакции
2.778
Имам и јас проблем со звукот, принуден сум да работам на safe mode, па драјверот за звукот не е активиран, има начин да го активирам ?
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
@Dragonborn122 фала на помошта, исклучено беше ама сега е супер, инсаталирав нешто WEB Protection од авира, и до сега немав проблем на доста песни.
@Dynamo Зашто да се курчам? Ги знам скоро сите песни на памет од Делие, и не слушам сега тоа, уште не е почната лигата па да гледам навивањето.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
@RogerBacon го инсталирав програмчето, направив апдејт на драјверите и пак исто...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.085
Поени од реакции
11.635
Имам проблем со збукот на компјутерот, поточно кога слушам на јутјуб се прават паузи од 4-5 секунди и пак продолжува нормално.
Дали знаете некое решение?
преинсталирај флеш плеер
 
На врв Bottom