Проблем со домашни звучници

Член од
27 мај 2012
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво,
Имам звучници на кои немам input кабел и сакам да прашам дали некој знае каде можам да најдам или некој друг начин да поврзам. Првата слика е од input кој ми тррба а втората е од адаптерот за струја кој е многу чуден (можеби само за мене) ако некој има било каква идеја ќе биде супер. Фала

20200718_215753.jpg

received_284647116190799.jpeg

received_2814909428837222.jpeg
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
986
Поени од реакции
683
Mora da si mlad stom adapterot ti e cuden. Inace ova izglea ne e original adapter , bidejki vakvi se prodavaa za da mozes da go koristis na povekje raboti ko univerzalen adapter.
Inace za priklucok vidi po specijalizirani prodavnici za audio/video tehnika.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
381
Поени од реакции
420
Имаш и по пазарчињата на тезгите вакви кабли. Инаку може да ти изработат било каков кабел со приклучок во продавниците за компјутерска галантерија.
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
4
Поени од реакции
1
Mora da si mlad stom adapterot ti e cuden. Inace ova izglea ne e original adapter , bidejki vakvi se prodavaa za da mozes da go koristis na povekje raboti ko univerzalen adapter.
Inace za priklucok vidi po specijalizirani prodavnici za audio/video tehnika.
Знам дека можат, но кога прашував го немаат тој приклучок бидејќи бил постар модел.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
756
Поени од реакции
4.286
Знам дека можат, но кога прашував го немаат тој приклучок бидејќи бил постар модел.
Ако си од Скопје, прашај во Логинг во Беверли....ако немаат, можеби ќе ти изработат приклучок за инпут кај нив во сервис.
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
4
Поени од реакции
1
Ако си од Скопје, прашај во Логинг во Беверли....ако немаат, можеби ќе ти изработат приклучок за инпут кај нив во сервис.
не сум, но кога ќе одам ќе прашам. Фала многу !!!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.292
Поени од реакции
9.328
Кога сме на темава кој мота звучнци...да не знаете?
Имам една ЏБЛ-ка 12-ка.
 
На врв Bottom