Проблем со Гугл мапа

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од Morbio Inferiore, 5 мај 2019.

 1. Morbio Inferiore

  Morbio Inferiore

  Член од:
  28 август 2009
  Мислења:
  483
  Допаѓања:
  290
  Упорно ми вади „This page can't load Google Maps correctly“. Она со Development purposes во позадина.

  Некој поискусен да ми каже чаре? Направено е Апи..
   
 2. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  688
  Допаѓања:
  260
  Обиди се со неколку различни плагини чија намена е поставување на Гугл мапа.

  Ако не ти успее горенаведеното, користи статична мапа (слика), барем додека не најдеш подобро решение.
   
 3. Morbio Inferiore

  Morbio Inferiore

  Член од:
  28 август 2009
  Мислења:
  483
  Допаѓања:
  290
  Само 1 или 2 плугина ми вршат работа... Најдов 1 топ плугин, премиум е, го купив, ама сеа па не сака да се преведе. Со Локо и со ПоЕдит пробував, не сака..
   
 4. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  688
  Допаѓања:
  260
  Контактирај го креаторот на плагинот околу можностите за превод.

  Ако плагинот не ти врши работа, побарај враќање на парите.
   
 5. Morbio Inferiore

  Morbio Inferiore

  Член од:
  28 август 2009
  Мислења:
  483
  Допаѓања:
  290
  3 дена веќе чекам одговор. Супорт имаат само во коментари на нарачка на плугинот. Ако не ми вратат бар некаков одговор, сигурно ќе барам рефунд али каде да барам не ми е јасно.. Еве го плугинот: https://codecanyon.net/item/map-list-pro-google-maps-location-directories/2620196

  пс: Пишале сугестија за некој плугин со кој може да се врши превод али веќе не е во функција и неможеш да го симнеш.
   

Сподели преку: