Проблем при гледање ТВ

Член од
28 ноември 2014
Мислења
47
Поени од реакции
2
Здраво,
јас користам Windows 10 на мојот лаптоп и кога сакам да гледам телевизија во живо на Mozilla или Chrome место слика ми се појавува порака 'a plugin is needed to display this content'.Ја инсталирав најновата верзија на Mozilla,Java и Adobe Flasho player и пак не сака.Помош?
Поздрав
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
каква телевизија, од некои официјални страници (сајтови на тв станици, збирни канал страници ) или рандом пиратерија од типот гледајте утакмици во живо или слично?
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
47
Поени од реакции
2
каква телевизија, од некои официјални страници (сајтови на тв станици, збирни канал страници ) или рандом пиратерија од типот гледајте утакмици во живо или слично?
На пример на jagledam.co или navidiku.rs.Ми треба за гледање пред се на TV Mini Ultra цртани филмови за ќерката (не живееме во мк),ХРТ,Спорт клуб итн.Пред да го форматирам компјутерот (пред 2-3 недели)немав проблеми.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Не знам зошто но еве и јас пробав на истиве страници што ги спомна да отворам и кај мене го бара тој некој плугин иако имам исто инсталирано VLC. И јас имам win 10 така да може до него е нешто проблемот...
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Пробајте да инсталирате драјверите од directX

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom