Проблеми со Ubuntu 7.04

  • Креатор на темата MiniTurtle
  • Време на започнување
M

MiniTurtle

Гостин
Здраво, дали можете да ми помогнете? Имам 2 проблема.. Првиот е што неможам да си седам на Фб на лаптопов кој што има Ubuntu 7.04, кога и да се најавам на секои 5 секунди ми се прави релоад. Втор проблем:
неможам да инсталирам програми. Кога и да пробам да инсталирам вели:

Помош? -_- :mad:
 
На врв Bottom