Проблеми со тестови за возачка

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.524
Поени од реакции
908
Епа, бидејки треба да ги учам тестовите за полагање, отварам на сајтот на МВР нели каде што треба, арно ама добри 40%+ на прашањата, особено оние со сликите од знаците не ми ги вчитува.
Пробав со 10 други различни пребарувачи, пробав и на лаптоп, и на телефон иста приказна.

Денес бев и до авто школа да прашам, ми вика жената почекај да се вчита (она па толку се разбира), кај неа на Google Chrome и ги даде, ама пак имаше некои што не и се вчитаа...

1602091988006.png

Еве гледајте.
Значи пробав на browser без екстензии / addons, и пак исто, сменив и на лаптоп, и на телефон иста приказна.


Работава е што јас треба што побрзо да ги научам овие, па после да пријавам, оти ако акнат полициски час, па после полигон и градска кога... ќе дојде нова година, ќе помине годината, ќе кажат па еве истече тоа, ајде пак од ново полагај, а пак да давам 20,000 не ми иде у обзир...


Ако ги има некој у PDF да ми ги прати, или на некој друг начин, ќе ви бидам благодарен.
Јас пробав што можам, ама проблемот пак си останува се џабе. А да им пишувам или да им ѕвонам на МВР не ми иде у обзир, оти знам каква банана држава сме, нив таквото ги боли, само гледаат пари да си лапнат, а и нема соодветен IT персонал да им ги средува овие работи, сите по странство си отидоа...
Автоматски споено мислење:

Пишете веднаш ако знаете чаре, нејќам време да си губам, 40%+ не ми ги дава од прашањава, незнам како на друг начин да ги учам...

И ако праќате нешто, да не бидат стари тестови, овие што се сега најновите, тие. За категоријa Б.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.524
Поени од реакции
908
Не ми треба тест... а и плус ова е DEMO кое што ги има 10% од тие прашања што ќе ми се паднат. Сличен ваков тест има и на официјалниот сајт на МВР, а ако отидам на тој линкот на сајтот што ми го прати ти, подолу на сликата обележав:
1602092581087.png
Ме враќа пак на сајтот на МВР:
1602092655247.png
Од каде што и ми беше кажано, и обележаното да го одберам, но еве:
1602092709812.png
Ист проблем.
Врти сучи, пак на истиот проблем наидување...

Ако не прочита убаво, друго барам, и проблемот е јасен...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.540
Поени од реакции
55.537
Кај мене е океј. Firefox v81.0.1

EDIT: Без проблем и на Хром

Брзината на интернетот добра ти е?
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
301
Поени од реакции
284
Aj otvori vo Chrome, i koga nema da ti gi pokazuva slikite, desen click -> Inspect -> Console i togash refresh. Kazi mi koi errors ti gi pokazuva.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.431
Поени од реакции
32.445
Па од автошкола не ти ги дадоа прашањата и одговорите да ги учиш? Што автошкола ќе беа...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.524
Поени од реакции
908
Ова ако не е брзо, јас незнам...

Ќе пробам сега @SantoriniLover

Од автошкола тоа кога учевме теортеска, а сега за полагање ја од итнернет си ги учам како и секој, само таа жената ни кажа од каде да ги бараме.

Не е како на времето, кога мораше они да ти дадат, или кога требаше да се принтаат.
Автоматски споено мислење:

1602094178786.png

Хммм сега ги дава, и прееска ми ги даде повеќето, ама пак имаше неколку што не ги даде. Вака за сега преку конзола ги даде, ама еве десно пишува дека има грешки...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.524
Поени од реакции
908
Ете го, се среди. Фала ви многу.

А сега со белава позадина ќе си ги испржам очите цел саат учејки XD

Ама IT инжињерите што им ги прават сајтовите на МВР очигледно D од Dark Mode незнаат што е.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Мислам дека моментално сајтот има проблеми. Пред два месеци сè беше во ред. Ја имаше демо верзијата, ги имаше и сите прашања.
Денес при обид да се закаже сликање за возачка при впишување на матичниот број даваше погрешно презиме. Нешто им се побркало, Македонија е ова.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
27.513
знам за тоа, друга ми беше поентата, оти светот оди напред а ние заостануваме...
Што заостануваме бе ало, дарк моуд сакал на сајт од МВР... оди провери ги другине МВР сајтови на други држави, најди дарк моуд.
Има илјадници популарни сајтови што немаат дарк моуд.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.524
Поени од реакции
908
Што заостануваме бе ало, дарк моуд сакал на сајт од МВР... оди провери ги другине МВР сајтови на други држави, најди дарк моуд.
Има илјадници популарни сајтови што немаат дарк моуд.
Генерално зборев, не само МВР, али ок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom