Проблеми со лаптоп

Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Дечки, лаптопот наеднаш прекиина да ми чита ДВД диској, ми чита само ЦДа... како би можело да се среди?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Вака кога се вклучува лап топот на братучед ми, екранот работи, но не покажува ништо. Што е проблемот?
 
Член од
20 ноември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo imam eden problem so lap topot pa vaseto mislenje bi mi bilo od pomos. Imam postar model na lap top i od koga mu instaliravme windows 10 prestana da funkcionira wifito, prethodno si rabotese dobro. Dali mislite deka poradi toa moze da pravi problem za wifito? Da probam da instaliram pak postara verzija na windows? Fala vi
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Zdravo imam eden problem so lap topot pa vaseto mislenje bi mi bilo od pomos. Imam postar model na lap top i od koga mu instaliravme windows 10 prestana da funkcionira wifito, prethodno si rabotese dobro. Dali mislite deka poradi toa moze da pravi problem za wifito? Da probam da instaliram pak postara verzija na windows? Fala vi
Проблемот со wifi-то ти е до драјвер. Пушти му апдејт на оперативниот, или рачно според модел од официјален сајт симни си драјвер за 10-ка. Ако е ептен стар и нема драјвер на официјален сајт, пробај да најдеш/инсталираш драјвер со DriverPackSolution или нешто слично и ќе завршиш работа.
 
Член од
26 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
33
Здраво, некое инфо колку чини промена на тастатура на лаптоп?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Здраво, некое инфо колку чини промена на тастатура на лаптоп?
0€ ако сакаш, бидејќи е стварно премногу едноставно. Се што ти треба е штрафцигерче, желба и мирна рака.
Искуцај си го на јутуб моделот на лап-топот и гледај туториал.
Пр.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.954
Поени од реакции
4.012
Здраво сакам прво да прашам на гејмерските лаптопи обично до колку саати трае батеријата?

Имам купено лап топ гејмерски во саботата го земав ама батеријата бргу се празни. Музика на јутјуб пуштив за 15 минути 10 проценти на батеријата отишла и кога е во мирување и не играм на него се троши батеријата, а да не зборам па за игри. Батеријата многу бргу се празни и полни за 1 час е полн, друг проблем има кога играм играм игра сецка играта до што може да е?
Исто така кај мене бо влизина го однесов во сервос за виндовс го знам пријателот и секако полн го однесов за бргу време се испразни ставајќи му оперативен систем.
Овој е лап топот еве ви линк

Па нормално да ти сецка и да ти се троши бргу кога не ти е уклучен во струја. Мoжеби и батеријата сега ти е сјебана од тоа што си гејмал само на батерија.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Нов лап топ, HP, и откако ми намести син ми виндоус и што друго требаше, се појави нешто што бара пин, инаку не можам да влезам. Се нервирам, денеска го заборавив пинот, се намачив да влезам, дека почнав на стариот лап топ да седам повеќе, и баш ради тој пин Микрософт што го бара.

Некоја финта постои ли како да го тргнам тоа? Да не ми бара пин на вклучување?
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
610
Поени од реакции
1.675
Нов лап топ, HP, и откако ми намести син ми виндоус и што друго требаше, се појави нешто што бара пин, инаку не можам да влезам. Се нервирам, денеска го заборавив пинот, се намачив да влезам, дека почнав на стариот лап топ да седам повеќе, и баш ради тој пин Микрософт што го бара.

Некоја финта постои ли како да го тргнам тоа? Да не ми бара пин на вклучување?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.954
Поени од реакции
4.012
И на татко ми лаптопот има сличен проблем. Се исклучив, сите постапки ги имам направено и пак бара пин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom