Проблеми со лаптоп

Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Вака сега не е некој проблем со лаптопот ама ме интересира зошто ко ке го уклучам лаптопот понекогаш му текнува да бучи како фен за коса хаха, иначе температурите му се во ред еве слика
http://fotografija.com.mk/?v=N9iQO.jpg
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
^ Можно е да е до тоа, најверојатно ми беше до некој вирус и сл., инсталирав malwarebyte, го исчистив од тие глупости и сега си работи со температура од максимум 40 степени Целзиусови.
Плус, вчера си купив и кулер Cooler Master.
Него, некој поискусен да праша, што препорачувате, дали да ја вадам батеријата и да си работам на струја?
Ако си по цел ден на лап топ изваја. Ако си по 2-3 сати немора да ја вадиш. Батеријата има одреден број на полнежи да ја полниш по 5пати во дено за неполна година че ти цркни..
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Consider replacing your battery ми јавува, што знам дека е сигнал од W7 дека батеријата е при крај, но некогаш не го јавува и ме иритира. 1 година го користам лап топот...
 
Член од
24 август 2011
Мислења
12
Поени од реакции
1
Imam problem so lal topot, pred nekolku dena pocna dolniot del od ekranot da mi treperi, i ne znam so moze da vide. I denes koga dojdoa da go proverat internetot mi rekoja deka e mozno da e padnat ekranot pa duri i da go imam cuknato nenamerno pa da e kako posledica na toa, a vo momentot koga se desi toa jas ne sedev na kompjuter povejke od 20 min, sto celosno me zbunija. Zatoa koj se razbira poveke neka mi objasni ve molam :D
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Imam problem so lal topot, pred nekolku dena pocna dolniot del od ekranot da mi treperi, i ne znam so moze da vide. I denes koga dojdoa da go proverat internetot mi rekoja deka e mozno da e padnat ekranot pa duri i da go imam cuknato nenamerno pa da e kako posledica na toa, a vo momentot koga se desi toa jas ne sedev na kompjuter povejke od 20 min, sto celosno me zbunija. Zatoa koj se razbira poveke neka mi objasni ve molam :D
Другпат не седи на компјутерот, туку седи пред него :ROFLMAO:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Ми се извади копче од тастатурата на лаптоп пошто се малце посложени и позафркани може ли некој да ми каже како се мести ?
--- надополнето: 17 април 2012 во 22:05 ---
Ми се извади копче од тастатурата на лаптоп пошто се малце посложени и позафркани може ли некој да ми каже како се мести ?
 
Член од
11 мај 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Лаптопот не се вклучува, што може да биде проблемот? Пробав со полначот, без батерија и нејќе.... :facepalm:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Епа вака,кога го затварам лаптопот свири,кој е проблемот ?
Ејсер Аспире е.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Намали го гласот на звучниците и нема да свири.
Тоа го знам,ама зошто свири ми е прашањево,некој проблем,програм,карактеристика,предупредување или слично ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Тоа го знам,ама зошто свири ми е прашањево,некој проблем,програм,карактеристика,предупредување или слично ?
Свири преку звучниците или свири хардверски? (“од под хауба“)?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Преку звучниците..ако е под хауба..има уље ке подмачкаме :D
Дај повеќе инфо, од кога ти прави вака, што си направил претходно (физички или софтверски), што проблеми ти прави освен звукот....
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Дај повеќе инфо, од кога ти прави вака, што си направил претходно (физички или софтверски), што проблеми ти прави освен звукот....
Проблеми нема,физички е премногу зачуван не е ни најмалце оштетен софтверски истотака...но се мислам да не е некоја карактеристика на овие лаптопи..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom