Проблематични лоши деца.

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.296
Поени од реакции
7.248
Децата бараат внимание од родителите. Развивање еден вид однос како да се пријатели, тимски играчи притоа детето со тек на време да свати дека родителот е неговиот идол и да му биде пример. Проблемот не е толку во децата колку што е во родителите бидејќи децата на некој начин се огледало на родителите. Многу од родителите и прават несвесно работи со кои го губат авторитетот кај децата па затоа се случува децата да бидат проблематични. Авторитетот не се стекнува со ќотек, туку со дела.
 
Член од
31 март 2019
Мислења
37
Поени од реакции
46
. Авторитетот не се стекнува со ќотек, туку со дела.
Да, ама во овој случај ќотекот е неопходен за да го спаси детето да завцрши во идризово откако ке стане бараба.
Фрлајки кревети од тераса може да убие некој.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.296
Поени од реакции
7.248
Да, ама во овој случај ќотекот е неопходен за да го спаси детето да завцрши во идризово откако ке стане бараба.
Фрлајки кревети од тераса може да убие некој.
Тоа ти е веќе испуштен воз од страна на родителот ако посегне по тие мерки.
 
Член од
28 декември 2019
Мислења
214
Поени од реакции
466
Не е ќотекот решение, не ја слушајте @Darling она е со авторитарни инклинации а и сигурно нема јадено ќотек како мала :свиркам: :smirce:

Ок пишав погоре со прачката нешто, ама тоа не е некаква железна прачка да претепаш до смрт некој 5 годишник и да му скршиш некоја коска, туку поскоро како овчарска дрвена прачка, патерица бе. Ниеден (ментално здрав) овчар не си ги тепа овците, ами прво посматра да не залута некоја од стадото и да не застрани од патот и ако некоја застрани и почне да пасе од дек шо не треба да пасе овчарот прво ќе ја викне а доколку овцата не се озови и се праи наудрена тогаш овчарот ќе оди при неа и ќе ја удри онака лабаво по бутот и овцата ќе го испроцесира тој сигнал и ќе си рече шо бее, арно ај, ти си овчаро, јас сум овцата, од дека да знам шо и дек да пасам, ама ај арно шо ме викна да не залутам па да ме стемне па да ме јаде волкот, иначе не сум сигурна дали таа патерица поконкретно е наменета за волци или за овци или е само моден додаток, ама ај поарно и да не знам, дај носи ме на друга ливада, досадно ми е тука...

Значи сума сумарум:
прачка = авторитет, дисциплина, поправање, воспоставување граници
прачка ≠ ќотек, суровост, изживување врз инфериорно суштество

Бонус лекција:



Е ова е авторитет. Ајде сега со усул овчарството, мислев родителството де...
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.583
Поени од реакции
81.163
Аман и вие, сте се фатиле што ставал на ТикТок. Малиот уште многу порано стана познат, овие слики видеа што се споделуваат сега се ништо.

Ме боли кур што мислат другите, али детево не да заслужува ќотек...плаче за тоа.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Detevo e alarm za rabota na socijalni rabotnici, psiholozi, defektolozi. Ne moze da e vo sistem na shkolstvo a da ne se zabelezi problem vo komunikacija. Vo normalna drzava staratel,roditeli I nastavnici dobro ke se pozanimavaat so problemov. A moze I psihijatar ke se vkluchi. Ova ne e samo potreba za vnimanie,nevospitanie I showmen, ova e dete so nekoja dijagnoza koja treba da se lekuva.Kjotek Kako vospitna merka vo 21 vek da ne se ni spomenuva.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Detevo e alarm za rabota na socijalni rabotnici, psiholozi, defektolozi. Ne moze da e vo sistem na shkolstvo a da ne se zabelezi problem vo komunikacija. Vo normalna drzava staratel,roditeli I nastavnici dobro ke se pozanimavaat so problemov. A moze I psihijatar ke se vkluchi. Ova ne e samo potreba za vnimanie,nevospitanie I showmen, ova e dete so nekoja dijagnoza koja treba da se lekuva.Kjotek Kako vospitna merka vo 21 vek da ne se ni spomenuva.
шо ќе му прават на гоце психолози и дефектолози? Они не можат да му бидат мајка и татко.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
шо ќе му прават на гоце психолози и дефектолози? Они не можат да му бидат мајка и татко.
Ke rabotat so nego.Ako ima roditel Ili staratel I toj ke si odi na psiholog Ili psihijatar.
Ne moze nikoj da rece deka odnesuvanjeto e normalno za dete Ili za vozrasen.
 
Член од
31 март 2019
Мислења
37
Поени од реакции
46
Ke rabotat so nego.Ako ima roditel Ili staratel I toj ke si odi na psiholog Ili psihijatar.
Ne moze nikoj da rece deka odnesuvanjeto e normalno za dete Ili za vozrasen.
Ќе работат да го сместат во дом. Во кој свет ти живееш? Психолози и дефектолози ќе работеле со деца! Господе боже!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.260
Поени од реакции
29.742
Наставничката беше полна со коректност, не спадна на ниво на употреба на физичко спречување. Но не престана да настојува насилството да престане. Прав пример за политички коректен педагог.


/s​
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.478
Дебилана, што би рекол Мирољуб....оваа треба некој да ја киднапира и да и го покаже местото во универзумов, за тоа треба саглам родители.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Vakvi ko ovaa pogore se opasnost za opstestvoto I poarno uste od sega da ja priberat nekade. Ne veruvam deka ima asalni roditeli, sigurno se beter od nea.

Psihopatskoto se gleda vo momentot koga ovaa gubi svest valjda, a ludacava prodolzuva da mava I si zaminuva smireno ko niso da ne e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom