Проблематични лоши деца.

Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Ocigledno e, bidejki nema strav od avtoritet - roditelite.

Toa ili low IQ.
Така си оди тоа, родителите нека го тепаат него и нека го направат плашливец + да му начукаат други растројства, па после кога ќе има деца тој истото ќе му го прави нив. Endless cycle. Па после плачки за семејно насилство.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Така си оди тоа, родителите нека го тепаат него и нека го направат плашливец + да му начукаат други растројства, па после кога ќе има деца тој истото ќе му го прави нив. Endless cycle. Па после плачки за семејно насилство.
Ne, ubav na majka sine moe, kakvo pivo sakas denes amstel ili hajniken samo ne vikaj po mama ok?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нека има систем и социјални работници што всушност работат нешто ќе видите како ќе снема и бучни комшии и проблематични (сега веќе со политичка коректност - темпераментни) деца.
 
M

Macedon1um

Гостин
Детево јас ко што знам нема родители, со баба му живее.
Пишуваа дека живеел со баба му Охридско некаде а имал татко во Битола

Ne, ubav na majka sine moe, kakvo pivo sakas denes amstel ili hajniken samo ne vikaj po mama ok?
И таблетот/телефонот во рака за да не ги замара..
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.947
Така си оди тоа, родителите нека го тепаат него и нека го направат плашливец + да му начукаат други растројства, па после кога ќе има деца тој истото ќе му го прави нив. Endless cycle. Па после плачки за семејно насилство.
Ejj полека со овие муабети.
Никој не вика да земеш да убијеш бога у него и да се иживљаваш ама две - три преку муцка се таман да му дојде памет. Сите сме биле добиле преку нос како деца кога сме изведувале бесни - глисти па никој нема трауми ниту пак бескраен круг.
Тепање со стапови,сукала, каиши, скии (и тоа го дознав дека со стаповите од скии ги тепале ;( ) се за кривична пријава ама две - три навремени воспитни спречуваат во иднина формирање на ``мафијаши`` и attention whore.
Автоматски споено мислење:

Само за комбинацијата пиво со шопска треба неговите ќотек да му удрат.
A нескафето у чаша од Даб плус и пиво .. :pos:
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Ejj полека со овие муабети.
Никој не вика да земеш да убијеш бога у него и да се иживљаваш ама две - три преку муцка се таман да му дојде памет. Сите сме биле добиле преку нос како деца кога сме изведувале бесни - глисти па никој нема трауми ниту пак бескраен круг.
Тепање со стапови,сукала, каиши, скии (и тоа го дознав дека со стаповите од скии ги тепале ;( ) се за кривична пријава ама две - три навремени воспитни спречуваат во иднина формирање на ``мафијаши`` и attention whore.
Автоматски споено мислење:


A нескафето у чаша од Даб плус и пиво .. :pos:
Не сум сигурен дали би му дошол памет на вакво дете само со две, три преку муцка. Мене ми изгледа како да се бориш против оган со оган на тој начин ама ај.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Не сум сигурен дали би му дошол памет на вакво дете само со две, три преку муцка. Мене ми изгледа како да се бориш против оган со оган на тој начин ама ај.
Војската оправала голем дел од ваквите како овој, за жал и неа ја укинаа. Како што е размазан, таму ќе го натераат да си го поврати мајчиното млеко.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
Гоце ЏиПи не е проблематично дете, ако даде Господ, еден ден ќе ја води Македонија .
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.501
Чекајте бе сега, колку џипиња има во државава? Знам еден кепец ЏиПи, ама не ќе да беше овој, овој некако како помал ми изгледа. Колку има, кој е вистинскиот?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Може ќотек не е решение, и не верувам дека е, бар не на таа возраст, али дека нема кој да го воспита, нема.
Има и такви што не се тепани ко мали, па пак еден куп анксиозности, пак не знаат што да прават сами со себе, пак се им е криво, светот или родителите, никад они самите, тоа ќе да е пак од многу галење.

Многу им се попушта на децата денес, жив сведок сум и кај не толку мали деца, на кои родителите некои глупости што ги прават овие им се смешни, а тоа одстрана да го гледаш, е далеку од нешто на кое треба да им е смешно или позитивно.
Али што си посеале, тоа ќе си жнеат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom