Пријателски натпревари

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Демек наградата е една гајба пиво и најдобриот играч треба да ја испие.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Демек наградата е една гајба пиво и најдобриот играч треба да ја испие.
Строги се во Америка и Канада за малолетници и алкохол. Кога беа ЗОИ во Канада и освоија злато во хокеј, пола екипа славеше без шампањско :) принципи им се.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.320
Строги се во Америка и Канада за малолетници и алкохол. Кога беа ЗОИ во Канада и освоија злато во хокеј, пола екипа славеше без шампањско :) принципи им се.
Eдни принципи што да ти зборам, мал е да пие на 20 години, а на 18 години ги праќаат во Авганистан да гледаат истурени мозоци на колеги. Него ај, ке забегаме од темава.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Строги се во Америка и Канада за малолетници и алкохол. Кога беа ЗОИ во Канада и освоија злато во хокеј, пола екипа славеше без шампањско :) принципи им се.
Изгледа таму алкохолот е поопасен од оружјето.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Eдни принципи што да ти зборам, мал е да пие на 20 години, а на 18 години ги праќаат во Авганистан да гледаат истурени мозоци на колеги. Него ај, ке забегаме од темава.
Како и принципите на муслиманските играчи,што не слават титули(мвп перформанси) со алкохол,а секоја втора недела имаат скандал,пијани ќе се утепале со кола,во барови пијани илјада инциденти.
Кога е далеку и невидливо за очите на јавноста е друго нели.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.320
Како и принципите на муслиманските играчи,што не слават титули(мвп перформанси) со алкохол,а секоја втора недела имаат скандал,пијани ќе се утепале со кола,во барови пијани илјада инциденти.
Кога е далеку и невидливо за очите на јавноста е друго нели.
Да де, нели на Јаја Туре му ставиле алкохол во сокот, кога го фатија пијан, а он не забележал...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Eдни принципи што да ти зборам, мал е да пие на 20 години, а на 18 години ги праќаат во Авганистан да гледаат истурени мозоци на колеги. Него ај, ке забегаме од темава.
Изгледа таму алкохолот е поопасен од оружјето.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ве сфаќам што зборите ама за алкохол правиме муабет, не за митралези, јасна ми е поентата, во право сте :))))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам што човек треба да е неко,ј да не е фан на Манчестер или на Милан и да остане до 5 саат да го гледа натпреварот :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Не знам што човек треба да е неко,ј да не е фан на Манчестер или на Милан и да остане до 5 саат да го гледа натпреварот :D
Па и за вас фановите чудно е, освен ако станува некој тоа време :D


Terrific goal from former Argentinos Juniors youngster Nico González in Stuttgart's latest preseason friendly



Juventus XI v Bayern: Perin, De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro, Marchisio, Pjanic, Emre Can, Cancelo, Bernardeschi, Favilli
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
15 серии на пенали хахаха. Ама врвот беше Кеси со "паненката".

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Кој е овој од Атлетико што игра со наочари за пливање бе? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom