Пријателски натпревари пред СП

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.058
Поени од реакции
168.552
Срединава на Бразил не покажа никаква имагинација, желба да направи нешто, било што, многу ригидно некако со Паулињо, Касемиро и Фернандињо. Се надевам на СП таму ќе биде вратен Кутињо, нешто како во Ливерпул што играше зошто многу е некреативна онаа тројка.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.382
Поени од реакции
4.792
Шанси нема бразил да игра со оваа тројка во средина. Веројатно испробува некои тактички варијанти ако треба да ја затвори утакмицата и слично. Не ја гледам пријателскава ама уште кога видов формација јасно беше дека ќе биде очобол средина.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.058
Поени од реакции
1.507
Фернандињо и Касемиро се ист тип на играчи, неможат да играат заедно се гушат. Кутињо ќе игра место еден од нив, а напред Нејмар. Според мене треба и Фермињо пред Вилиан да игра нешто као лажна 9ка позади Нејмар и Хесус. Се остало им е океј, освен Данило.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
5.883
Поени од реакции
4.699
Углавном доста килава утакмица. Хрватска 2 шанси со глава, еден потег на Нејмар и кикс на Једвај. Тоа беше се од утакмицава.
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.689
Јас пак мислев светско првенство е, а не пријателска по очекував 7+ голови
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
5.883
Поени од реакции
4.699
Јас пак мислев светско првенство е, а не пријателска по очекував 7+ голови
Не е работата во головите. Дури и премногу паднаа како се играше. Праведен резултат ќе беше 0-0. Не знам дали 5 шута кон гол имаше вкупно цела утакмица. Знам дека е пријателска и не очекував нешто посебно, ама стварно беше тешко да се догледа.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.849
Поени од реакции
15.874
Има шпекулации дека мечот Аргентина - Израел е одложен. Сеуште нема официјална потврда.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.486
Поени од реакции
8.405
Цццц види ги циганиве како влегуваат, крв клета арапска
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.058
Поени од реакции
168.552
Omg, Рашфорд од десно не се сеќавам да дал гол воопшто
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.619
Поени од реакции
65.851
Ми се чини или Шпанија се мачи со мртви екипи кои играат бункер?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
3.837
Поени од реакции
5.083
Каков ќотек се дешава на Австрија-Бразил...посебно второ полувреме,секој старт е опасен на Австријциве у пм,маваат како луди :confused:

Едит,каков гол на Нејмар... :vozbud:
 
На врв Bottom