Пријателски натпревари пред СП

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Он уствари е планиран за стопер. И Пеп го бараше во Сити за како стопер. Ама Филипе Луиз кога се повреди одигра доста натпревари за Алтетико како лев бек и тоа добро. Павард исто од Штутгарт стопер шо може да игра и како десен бек. :D
Затоа велам Сидибе колку толку може да игра иако и тој се пворедуваше сезонава и мислам дека ќе си биде стартер десно, а Менди не ми е логично да биде стартер пошо многу се 9 месеци неиграње фудбал, а Лукас Ернандрез доста наптревари одигра за Атлетико од јануари наваму.
Знам дека е стопер по вокација, на фудбал менаџер го земав и како стопер го играв ама на профилот му седи зелено и на лев бек, дека може и таму да игра :D

Паметно направи што зеде Дешамп толкав број на дефанзивци и тоа версатилни дефанзивци (Лукас може и стопер и лево, Сидибе може и лево и десно итн.) зошто тие се најподложни на суспензии преку добивање на картони а турнирот е подолг од ЕП.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Контриве на Франција треба да доаѓаат со предупредување, второ полувреме само летаат напред.

Дембеле збрца голчиште ама мене ми се допаѓаше многу како ја изигра контрата пред пет минути кога мавна статива. Ги врати во Италија пола одбрана.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.275
Контриве на Франција треба да доаѓаат со предупредување, второ полувреме само летаат напред.

Дембеле збрца голчиште ама мене ми се допаѓаше многу како ја изигра контрата пред пет минути кога мавна статива. Ги врати во Италија пола одбрана.
Пишав јас пред некоја недела во ЛА лига темата дека има страшен потенцијал и дека може да биде еден од главните во Барса пошо се загрижија некои дека немала иднина Барса.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Контриве на Франција треба да доаѓаат со предупредување, второ полувреме само летаат напред.

Дембеле збрца голчиште ама мене ми се допаѓаше многу како ја изигра контрата пред пет минути кога мавна статива. Ги врати во Италија пола одбрана.
Спринтот и петата беа ала Роналдо во Манчестер :D

Иначе не ми делуваат воопшто воиграно, се на индивидуален квалитет одат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пишав јас пред некоја недела во ЛА лига темата дека има страшен потенцијал и дека може да биде еден од главните во Барса пошо се загрижија некои дека немала иднина Барса.
Денешните фанови не можат да се стрпат, одма сакаат готов производ, коштал 150 милиони и ајде а има само 21 година. Има некои преизбрзани одлуки ама дека не знае фудбал малку морген.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Пишав јас пред некоја недела во ЛА лига темата дека има страшен потенцијал и дека може да биде еден од главните во Барса пошо се загрижија некои дека немала иднина Барса.
Немој експертите не ги чепкај, да не почнат пак со експертизи :pos:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.275

Утре играат:
Австрија - Германија од 18ч.
Англија - Нигерија 18:15
Белгија - Португалија 20:45
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.957
За Дембеле и медиумите јадат трици цело време демек можно било да иде на позајмица, Клоп бил заинтересиран за него, бла бла бла....
А, уствари доволно е само ова да се знае :D

Иначе, сигурно Лукас ќе си игра лев бек, одличен е, а Менди цела сезона е повреден.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Џабе филмој прајте прва утакмица Дешамп класика пак ќе си почни со Жиру и Матуиди/Лемар пред Усман и Толисо
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
3-4-3 за Мартинез против Белгија. Малце комедии ќе биде Караско и Мертенс од лево, баш ме интересира како ќе функционира ова.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.275
Не им е прв пат тоа. Така и во квалификациите ги играше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom