Пријателски натпревари пред СП

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.964
Поени од реакции
184.375
Секогаш пред СП репрезентациите си играат пријателски со спаринг селекции, така што ќе ги издвојам натпреварите во кои се застапени репрезентациите учеснички. Ако имам промашено некоја, слободно дополнете. Некои од нив се` уште немаат потврдени саатници.

28.05


Франција - Република Ирска
Португалија - Тунис

29.05

Мексико - Велс
Панама - Северна Ирска

30.05

Мароко - Украина
Перу - Шкотска
Австрија - Русија

1.06

Австралија - Чешка
Јужна Кореја - БиХ
Тунис - Турција
Франција - Италија

2.06

Мексико - Шкотска
Англија - Нигерија
Шведска - Данска ( :icon_lol: )
Австрија - Германија
Белгија - Португалија
Исланд - Норвешка

3.06

Хрватска - Бразил
Шпанија - Швајцарија
Коста Рика - Северна Ирска

5.06

Русија - Турција

6.06

Норвешка - Панама
Белгија - Египет

7.06

Англија - Коста Рика
Португалија - Алжир
Исланд - Гана

08.06

Иран - Литванија
Хрватска - Сенегал
Швајцарија - Јапонија
Германија - Саудиска Арабија
Полска - Чиле

09.06

Шпанија - Тунис
Унгарија - Австралија
Шведска - Перу
Данска - Мексико
Франција - САД

10.06

Австрија - Бразил

11.06

Јужна Кореја - Сенегал
Белгија - Коста Рика

12.06

Полска - Литванија
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.657
Поени од реакции
6.977
Енглезиве класика на пријателски со Зеленортски острови и Тринидад и Тобаго играат,па после испаѓаат у група.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.451
Поени од реакции
4.770
Аргентина нема закажано пријателски? :confused:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.964
Поени од реакции
184.375
Па секогаш на големиве репрезентации во комбинација им е барем една утепана репрезентација каде што ќе може да испробаат и поризични потези. Тие од Хаити еднаш годишно јадат, фудбал ќе играле :D
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.347
Поени од реакции
44.614
откажаа Аргентина-Никарагва
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.347
Поени од реакции
44.614
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.437
Поени од реакции
8.032
Па секогаш на големиве репрезентации во комбинација им е барем една утепана репрезентација каде што ќе може да испробаат и поризични потези. Тие од Хаити еднаш годишно јадат, фудбал ќе играле :D
:pos: :pos: аууу колку сталинистички :pos:
 
На врв Bottom