Пријавување на дијаспората за гласање

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
21.792
Дијаспората нека си гласа, тоа е нивното право. Дискутабилно е системот но без оглед на тоа најдобро би било ни за едните ни за другите да се гласа и двата се гробари на државата.
 
Член од
13 октомври 2016
Мислења
9
Поени од реакции
6
"Во полето ДОКУМЕНТИ ЗА ДОКАЗ ПРИКАЧЕТЕ ГО СООДВЕТНИОТ ДОКУМЕНТ (работна виза, студентска виза, странска патна исправа, странска лична карта,возачка дозвола, друг валиден документ/потврда за престој или работа издаден од општината или надлежен орган, согласно прописите на надлежната држава)."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom