Пријавување на гости од хотел во МВР

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од lolain, 4 декември 2018.

 1. lolain

  lolain

  Член од:
  12 ноември 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  18
  Здраво, работам на рецепција во хотел. Кога ги пријавувам на страната од МВР, ми пишува дека пријавата е успешна ама автоматски ми враќа празен формулар на мејл. Што значи тоа?
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vladok

  vladok Скопско и се е можно

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  188
  Допаѓања:
  26
  Прашај во МВР,
  не знам дали некој може да ти помогне тука
   
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.702
  Допаѓања:
  151.496
  Ne im raboti systemot kako i na sekoja drzavna institucija, vakvi problemi licno imav so katastar lani. Javi im se i prijavi im problem.
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.060
  Допаѓања:
  3.122
  ...тоа значи дај „следечи“ :D
   
 5. Mister No

  Mister No

  Член од:
  5 ноември 2012
  Мислења:
  1.656
  Допаѓања:
  3.580
  Не им работи системот, треба рачно да потполниш картончиња и да ги однесеш во МВР
   
 6. lolain

  lolain

  Член од:
  12 ноември 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  18
  Средено, фала ви. Треча смена бев па немав кого да контактирам, во секој случај боље да знам дека е системот него да се мислам цела вечер шо е работава. Клуч.
   

Сподели преку: