Природни протеински милкшејкови

Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Според мое мислење ретко се употребуваат но мислам дека се подобри од оние вештачки или како се викаат немам поима, баш читав некаде а и прееска во теретана зборуваа за овие природни протеински милкшејкови.
Запомнив еден:
5 јајца.
10 јагоди.
1 банана исецкана.
350-400 милилитри млеко.
*Подготвување во блендер.
Ако имате нешто овакво кое го користите, кажете ни рецепт, јас пробав со 3 јајца, јагоди и 1 банана и 500 милитри млеко, тешко беше за пиење но ми се свиѓаше вкусот ..
 

LuCySK

TequiLa SunriSe
Член од
14 февруари 2013
Мислења
72
Поени од реакции
31
Си пробал истиот шејк само без јагоди, значи само банана, јајца и млеко ? Тоа е полесно за пиење барем по мене ;)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Си пробал истиот шејк само без јагоди, значи само банана, јајца и млеко ? Тоа е полесно за пиење барем по мене ;)
Не денеска првпат, бев во 8 саатот до туш по јагоди :facepalm: (тато ми се изнасмеа) ..иначе тешко е за пиење ама вкусот е баш прилично добар :)
Иначе еве уште еден.
5 јајца (Или белки од јајца)
1 банана.
5 јагоди.
1 лажица сусам.
1 лажица мед.
500 милилитри млеко.
 

LuCySK

TequiLa SunriSe
Член од
14 февруари 2013
Мислења
72
Поени од реакции
31
Јас исто го знам 1 банана, 3 јајца, 500 милилитри млеко и 1 лажица мед прилично добар шејк :) Овој со јагодите не сум го пробала :) :P
--- надополнето: 21 февруари 2013 во 01:04 ---
Не денеска првпат, бев во 8 саатот до туш по јагоди :facepalm: (тато ми се изнасмеа) ..иначе тешко е за пиење ама вкусот е баш прилично добар :)
Иначе еве уште еден.
5 јајца (Или белки од јајца)
1 банана.
5 јагоди.
1 лажица сусам
1 лажица мед.
500 милилитри млеко.

Инаку од Штип си дека спомна Туш хехехе :P
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Јас исто го знам 1 банана, 3 јајца, 500 милилитри млеко и 1 лажица мед прилично добар шејк :) Овој со јагодите не сум го пробала :) :P
--- надополнето: 21 февруари 2013 во 01:04 ---



Инаку од Штип си дека спомна Туш хехехе :P
Велес ..:D

Иначе редовно ги пиеш милкшејковиве ?
 

LuCySK

TequiLa SunriSe
Член од
14 февруари 2013
Мислења
72
Поени од реакции
31
Аха епа извини знам во Штип има Туш викам да не си од таму хехехех :D
--- надополнето: 21 февруари 2013 во 01:13 ---
Велес ..:D
Иначе редовно ги пиеш милкшејковиве ?
Да да ама не одамна туку скоро почнав :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Аха епа извини знам во Штип има Туш викам да не си од таму хехехех :D
--- надополнето: 21 февруари 2013 во 01:13 ---


Да да ама не одамна туку скоро почнав :)
Имаш некој резултат како наприер покачен килограм..
И како ги спремаш јајцата (дали само белката или прилично цело го ставаш во блендер) ?
 

LuCySK

TequiLa SunriSe
Член од
14 февруари 2013
Мислења
72
Поени од реакции
31
Јас само белката ја ставам ама понекогаш и цело јајце го ставам, инаку од кога ги пијам има резултати али дека малку време ги пијам не се големи резултатите хехехе :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Јас само белката ја ставам ама понекогаш и цело јајце го ставам, инаку од кога ги пијам има резултати али дека малку време ги пијам не се големи резултатите хехехе :)
Мене ми требаат плус 10 килограми ...па ако пијам редовно како и шо вежбам ..би дошол до добра килажа за брзо време :) :)
 

LuCySK

TequiLa SunriSe
Член од
14 февруари 2013
Мислења
72
Поени од реакции
31
Мене ми требаат плус 10 килограми ...па ако пијам редовно како и шо вежбам ..би дошол до добра килажа за брзо време :):)
Па да ти кажам ќе дојдеш и до килажа а со редовно вежбање и до добри резултати :) И јас ем пијам ем вежбам и супер ми оди хахахах :D
 

LuCySK

TequiLa SunriSe
Член од
14 февруари 2013
Мислења
72
Поени од реакции
31
Не не тоа е течност што останува кога ќе се згрутчи млекото, на пример кога се прави урда или сирење течноста што останува од урдата кога се цеди е тоа е сурутка барем јас така знам хахах :D ако грешам нека ме поправи некој :pipi:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Не не тоа е течност што останува кога ќе се згрутчи млекото, на пример кога се прави урда и течноста што останува од урдата кога се цеди е тоа е сурутка барем јас така знам хахах :D
Да да така и јас имам слушнато знам нешто со млекото беше поврзано, иначе имам читано дека е за ослабнување, а протеинскиве шејкови мене ми се за да накачам некое кило баш и не би си препорачал вакво нешто ..:D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom