Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.096
Поени од реакции
14.203
Дали некој од вас ги слуша амебите/идиотите/дебилите што се јавуваат у емисија кај јанко јади гомна?

Страшна работа какви све луѓе живеат во оваа земја, во првата реченица го осудуваат убиството и 5 минути после е зборење за политика, како А1 го злоупотребиле ова итн итн.
Жалосно
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
5.876
Поени од реакции
5.252
Незнам кој имал толку време за трошење,па го составувал ова... распуштање на специјална единица? хах...

Еден од условите ако го исполнат,ја ќе се фрлам на глава од тротоар :)
А зошто воопшто да исполнат било кој од овие услови?
 
Член од
28 октомври 2008
Мислења
15
Поени од реакции
9
http://www.google.com/search?hl=en&biw=1024&bih=467&q=алфи+претепале+-смрт&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Дали има потреба уште нешто да кажам? Очигледно е што треба да се направи. Политика, избори, партии, партиски пиони (како дегенот што е очигледен тука нема потреба да го именувам) на страна. Не е прв пат ваков инцидент да им се случи на Алфите, нема потреба од нив воопшто. Живеам во Скопје цел живот, татко ми живее во Скопје цел живот, и обајцата никогаш не сме се осеќале несигурни во ни еден дел градот со исклучок кога Алфите ги прават своите таканаречени рутински проверки базирани на стереотипи. Отидов на одмор во Барселона да избегам од изборите за да можам да се опуштам и релаксирам, но ова сега се случи. Очигледно дека македонскиот народ никогаш нема да можа да ЖИВЕЕ, секогаш ке има стресови и инциденти што едноставно те вадат од кожа и неможеш да живееш смирено и да се фокусираш на кариера, семејство .. ЖИВОТ пак ке кажам.
 
С

Спенсер

Гостин
А зошто воопшто да исполнат било кој од овие услови?
А зошто е напишано писмото? како последица на немил настан во кој едно лице го загуби животот...

Условите се напишани за да се побара нивно исполнување (иако авторот ги пишал за џабе)... :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.096
Поени од реакции
14.203
А зошто воопшто да исполнат било кој од овие услови?
Затоа што припадник на МВР уби 23 годнишник безмилосно...

Што тоа ти сакаш да ни докажеш тука од прееска не ми е јасно?
Без разлика што направил Мартин никој нема право да го убие. МВР не се судии
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Дали некој од вас ги слуша амебите/идиотите/дебилите што се јавуваат у емисија кај јанко јади гомна?
Пуштив на кратко, пред 10 минути... и искрено жал ми падна за народов наш и државата.
Време е да се обединеме во една вака очигледна ситуација!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.467
Дали некој од вас ги слуша амебите/идиотите/дебилите што се јавуваат у емисија кај јанко јади гомна?

Страшна работа какви све луѓе живеат во оваа земја, во првата реченица го осудуваат убиството и 5 минути после е зборење за политика, како А1 го злоупотребиле ова итн итн.
Жалосно
Пуштив 10 минути и изгасив после, не можам да гледам бакалници од програми и полноглавци како ми ги уништуваат пикселите на ТВто.

Природната смрт се претвори во убиство, Даниел стана Мартин а Јанко остана дебел лигав трол.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.554
Поени од реакции
23.618
Јас да ве прашам вас, дали убиството на момчето ве натера да излезете на протести и ја разбуди во вас свеста и свативте колку полицијата е брутална, само ова ме интересира ако може некој да ми одговри ќе ве молам.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.876
Поени од реакции
40.192
Janko e verojatno najgnasnoto stvorenje koe momentalno seta po Makedonija. Onakva kombinacija na repulsiven izgled so poltronski mentalitet odamna ne e viden...
 
Член од
12 јули 2009
Мислења
119
Поени од реакции
60
1. Распуштање на специјалните единици на полицијата како што се „Алфи“, „Тигри“ и други.

Ова некако смешно ми е:D:D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
се губи јанко на моменти, наместо да застани како човек да ги осуди настаните тој шара цела емисија налево надесно, ваков изгубен го неам видено никогаш
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.898
Поени од реакции
8.613
Janko e verojatno najgnasnoto stvorenje koe momentalno seta po Makedonija. Onakva kombinacija na repulsiven izgled so poltronski mentalitet odamna ne e viden...
Ја го гледав и ? Што лошо кажа,што погрешно направи ? Неверојатно каква мржња има меѓу овој народ,господ нека ви е на помош..а полтронски менталитет и те како е виден ,а1 е гнасен пример за тоа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom