Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
-.-тоа беше мое мислење, членот повикува на насилство што сакаш да му кажам, браво ајде утре да се испоубиме ?

Темен крал остај ги моите коментари на раат, не сум на форумов од вчера, знам што смеам што не смеам да коментирам
Извини ако те испровоцирав ама и јас сум крајно нервозен деновиве и секако не сакам да го видам Скопје во пламен сепак сами си правиме штета... но некогаш се неопходни такви мерки ако сакаме да постигнеме нешто значајно и да знае власта (која јас лично ја гласав) дека народот и само народот ќе се слуша за секоја одлука и да знае дека во секое време може да биде симната од тронот ако се заебава со нас.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.436
АМАН ЖЕНО ПРЕСТАНИ ДА ПРАВИШ СПИНОВИ ВО ТЕМАВА! Ти прва почна со политика и не ми глуми детектив да си водиш заклучоци од тоа што кажале и да ги провоцираш луѓето да свртат на политика. Ако уште еднаш споменеш дека протестиве се против владини, против партија каде што си член, како што ми кажа веќе, и со тоа да провоцираш - леташ бан на дооолго време. Разбрано?
Слободно го чекам банот. Јас никого не навредив, наспроти 100 луѓе кои тоа го направија према мене. Ако имам поинакво мислење, тогаш грешам? Барем ги испочитував правилата на форумот.
Го чекам банот. И избриши се што јас сум напишала, колку да нема некој што не мисли исто како цела толпа.
Поздрав.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Слободно го чекам банот. Јас никого не навредив, наспроти 100 луѓе кои тоа го направија према мене. Ако имам поинакво мислење, тогаш грешам? Барем ги испочитував правилата на форумот.
Го чекам банот. И избриши се што јас сум напишала, колку да нема некој што не мисли исто како цела толпа.
Поздрав.
Многу кул од твоја страна. -.-

Како првин - твоите мислења се доста слични како и на некои други али има разлика. Они не не убедуваа со сила и спамираа со спинови дека протестиве се против владини т.е. против твојата матична партија, драга моја. Протести против дел од државните органи е далеку од напад на партија и власт. А ако мислиш дека е така - мило ми, ми се разјаснија многу работи околу тоа како размислуваат членовите на таа твоја партија...

И ова да е последно околу партииве на темава. Кој прв спомена партија, против-владини протести и слични работи кои влечат кон партиските интриги - го чека доолг одмор.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Јас ги имав прочитано скоро сите страници од темава, па пак не најдов. Може да пишеш ти или некој друг што знае уствари која е причината?
Епа чим ги имаш прочитано скоро сите страници, треба да знаеш дека неофицијално украл некоја пијачка, пиво мислам. И ајде сега почни пак со муабетот као он бил лош ученик, па сега и украл пијачка што значи бил подложен и на крадење и не требал да бега, нели, за да не биде убиен...
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.379
Поени од реакции
1.967
Дечки знаете колку присуствуваат на фејсбук на денешниот протест? 7325! Значи немаше ни десетина од оваа бројка што уствари се појавија, или па штознам, може се смениле времињата и луѓето мислат дека протестите се виртуелни :eek:(n). Е сеа, ми се свиѓаше бајаги протестов, особено иницијативата во делот позади мајка тереза да си има ОТВОРЕН ФОРУМ, да биде место каде било кој би можел јавно да изрази став. И тука зборуваа многу луѓе, млади но и постари, изразија задоволство за формираната критичка маса во градов и општо во државава и повторуваа дека цел ни е да го изразиме незадоволството без притоа да бидеме било како влијаени од политика или од невистини на некои медиуми.
Ќе има повторно утре во 6 и задутре и сакам да видам дека се залагате за нешто и надвор од виртуелнава реалност.
Па и јас кликнав дека ќе присуствувам,ама јас сум од Велес и ќе дојдам во петок.Налетав на групата на фејсбук и мислев дека е подобро да кликнам атендинг од колку мејби.Сигурно има и други као мене,па можеби и тоа една од причините за разликата меѓу најавените и појавените учесници на протестов.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.436
Многу кул од твоја страна. -.-

Како првин - твоите мислења се доста слични како и на некои други али има разлика. Они не не убедуваа со сила и спамираа со спинови дека протестиве се против владини т.е. против твојата матична партија, драга моја. Протести против дел од државните органи е далеку од напад на партија и власт. А ако мислиш дека е така - мило ми, ми се разјаснија многу работи околу тоа како размислуваат членовите на таа твоја партија...
Мислам дека не треба ти како одговорен за темава да се спушташ на тоа ниво и да извртуваш работи според личното сфаќање.
Јас само побарав конкретен став, и не го добив од никој тоа, само куп навреди.
Да, повеќето членови на мојата партија се заинтересирани за тоа за што се протестира. Не сакам да бидам изманипулирана дека протестирам за правда за сите жртви на специјална единица, за потоа да излезе дека протестирам против мојата матична партија. А мислам дека добро ги знаеш сите коментари од почетокот. Јас не убедувам, јас прашувам, а тоа што некој премногу субјективно си сфаќа не е до мене.
Ама нема везе, можеш да ме банираш, само ме интересира дали ќе ги банираш или избришеш сите навреди упатени кон мене? Или правдината и тука е едносмерна?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.856
Поени од реакции
29.637
@Boo Boo: ај молим те прошетај до дневна и види дали сум таму.
Онтопик: И да се распуштат алфите тие луѓе пак ќе бидат пасивно агресивни булдози и пак ќе можат да истепаат некој. Треба да се дадат добри пари во асални психолошки тестови за овие луѓе. Освен алфите, неможеш и со обичната полиција некогаш да се разбереш. И они можат да ти лупнат казна од ќејф а истите се паркираат на тротоар. Кај што има сила нема правдина. И тоа не е до владата, не е до Бранко, туку тоа е до самите полицајци кои си даваат таква дозвола. Веќе незнам на кого да му верувам за приказнава. Еден вика така, еден вика онака, неможе Мартин да почива во мир од сета злоупотреба на неговата судбина. Ех да можеа мртвите да зборуваат...
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Да, повеќето членови на мојата партија се заинтересирани за тоа за што се протестира. Не сакам да бидам изманипулирана дека протестирам за правда за сите жртви на специјална единица, за потоа да излезе дека протестирам против мојата матична партија.
OMG. Се протестира против полиција, а не против партија... И кажи ми што значи тоа МАТИЧНА партија? И од твоите постови ми се чини дека си од другата партија, а намерно ги иритираш тука луѓето против МАТИЧНАТА партија :eek:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Мислам дека не треба ти како одговорен за темава да се спушташ на тоа ниво и да извртуваш работи според личното сфаќање.
Јас само побарав конкретен став, и не го добив од никој тоа, само куп навреди.
Да, повеќето членови на мојата партија се заинтересирани за тоа за што се протестира. Не сакам да бидам изманипулирана дека протестирам за правда за сите жртви на специјална единица, за потоа да излезе дека протестирам против мојата матична партија. А мислам дека добро ги знаеш сите коментари од почетокот. Јас не убедувам, јас прашувам, а тоа што некој премногу субјективно си сфаќа не е до мене.
Ама нема везе, можеш да ме банираш, само ме интересира дали ќе ги банираш или избришеш сите навреди упатени кон мене? Или правдината и тука е едносмерна?
Немам намера да влагам у твоите интригантни ставови, каде што и веќе на профилот кај тебе, ме нападна дека бранам една партија на темава. Очигледно е на што инсуинираш цело време. Замисли, толерантен бев кон тебе а не кон другите членови. Затоа те молам - не ја упропастувај темава и ако имаш нешто да кажеш конструктивно а не само да прашуваш зашто се чувствуваш дека ти ја нападнале партија - зборете тоа во штаб со членовите на вашата партија.

Тука е место каде што се дискутира за смрт на младо момче од страна на полициски службени и мислење што околу тоа. Други тематики и прашања кои доаѓаат од други страни, кои само може да ја упропастат дискусијата - не се толерираат. Ова е последно од мене во темава насочено кон тебе. Биди ми поздравена и се надевам ќе имаш чиста свест и ќе размислиш што понатаму со твоето учество во темава. Благодарам за вниманието.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.532
Поени од реакции
59.065
И не очекувајте поддршка иако реално многу сакаат да ве поддржат, зборувам посебно за членовите на ВМРО. Нема да ве поддржат не затоа што мислат дека треба да се убива од страна на полицијата. Туку затоа што исто како мене, не се сигурни што се бара, и дали нивниот избраник Никола, ќе биде главна тема на протестите.
Мислете на тоа, ако очекувате поддршка.
Да, повеќето членови на мојата партија се заинтересирани за тоа за што се протестира. Не сакам да бидам изманипулирана дека протестирам за правда за сите жртви на специјална единица, за потоа да излезе дека протестирам против мојата матична партија.
Јас само да прашам: кога стигна да се зачлениш?
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Претходно искажав мислење базирано на податоци од луѓе што беа на протестот дека истиот почна спонтано, но дека веќе е срамтоно исполитизиран од страна на опозицијата.

Да се разбереме, сите имаат право да се присутни на протестот бидејќи се граѓани на Македонија и сите би требало да сме засегнати со истово прашање (полициска бруталност). Но кога од сите ќе се појават само неколку обоени и ќе почнат да фрлаат со дрва и камења по другите кои се трудат да дојдат на почетокот на приказнава, тогаш веќе не е во ред.

Во меѓувреме, Милчин и соросодината компанија сакале да одат на задушница на клупата каде што умрел Мартин.sick: А бе нели имаат трунка почит кон умрениот?!?

Што се однесува до некакво барање за оставка од Јанкуловска и Котевски врз основа на шпекулации на неколкумина погоре за работата на МВР, тоа мало морген ќе го гледате.

Прво, по ниеден основ не смеат да се носат предвремени заклучоци за/од портпарол на институција кога истрагата е во тек!

Второ, МВР сосема добро си ја вршеше и си ја врши работата, не сакаа да скријат ништо. Тој што скрил, обвинетиот, самиот се предаде. А и неговите другари кои пробале да ја сокријат целава оваа работа, ќе се предадат.

Јанкуловска работи на случајот и не млати празна слама по форуми. Ако речеше дека го фативме убиецот и толку, тогаш ќе имаше основа да се бара одговорност од неа зошто ќе знаевме дека сака да сокрие некого. Но Јанкуловска отворено рече дека ќе одговараат сите вовлечени во случајот. Значи трпение-спсение, да видиме прво кои се тие сите и колку ќе одговараат, па дури тогаш ќе може да се зборува дали има основа за оставка.

Ама да се напалиш ко млад мајмун во првите 24-48 саати од истрагата и да запениш за оставка по основ на вметнати медиски шпекулации кои може но не мора да се точни, е тоа е повеќе од претерано.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom