Прилеп и Мариово

Член од
28 март 2009
Мислења
98
Поени од реакции
22
Следниот викенд планирам да го посетам Прилеп, па ако некој може да ми одговори. Дали од Варош од манастирот Св. Архангел може да се продолжи нагоре до Маркови кули? Ако може колку е тешка патеката за искачување и времетраење?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Слабо гледам на видеово, овој веселиов е некој познат или некој што тек се пробива на прилепската боемска сцена? :D
Магарето е шо ја држеше постата комарот позади ВИП :icon_lol:, така ме известија а не можам да препознаам по видеото дали е тој :icon_lol:. Ги донесол музикантите со комбе и на плоштад.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
мерат кај нас загаденост на воздухот ??
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Не колку шо знам.Нема што да загадува кај нас освен огнот и колите,а и редовно си има ветре
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Нема пивофест годинава?
Не се знај лани ова време се знаеше кој ќе пеј кој нема да пеј.. ама годинава на Мацко градоначалнико фирмите од Прилеп на му дават $$ ;D ваљда нема да има мое мислење ја сум од Прилеп и ви кажувам и така се зборува.. тешка работа годинава без пивофест ќе остaниме ;D
Следниот викенд планирам да го посетам Прилеп, па ако некој може да ми одговори. Дали од Варош од манастирот Св. Архангел може да се продолжи нагоре до Маркови кули? Ако може колку е тешка патеката за искачување и времетраење?

Не е тешко за брзо некаде 10-15мин ке појдиш до марковите кули угорника е ама нема некој пат да речиш кизне колкав.. се оди за брзо
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Че има, од 13ти до 16ти че биди.
https://www.facebook.com/Pivofest.mk/

Ја до пред малце мислев нема да има но лани ова време се знаеше се... дури сега излегоја некој вести ама за тоа треба да има Градоначанлник а како шо се знај се како технички и незнам дали ке ги спроведат ваљда ке има.;D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.573
Ја до пред малце мислев нема да има но лани ова време се знаеше се... дури сега излегоја некој вести ама за тоа треба да има Градоначанлник а како шо се знај се како технички и незнам дали ке ги спроведат ваљда ке има.;D
Искрено не ми менува воопшто дали ќе има или не и така ми е скурчен, последниве години одев само поради гостите, деновите кога немав гости не мрднав со прст, скарата на пиво фест е ужас, далеку од реалната ситуација и правата прилепска скара, а пивото поскапо од вообичаено, ем пола чаши ќе ти ги наполнат пења и згора на се ќе те изгазат како стока.
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
кога е пазар во прилеп,и дали на пазарот можам да најдам писки за гајда,зурла и други народни инструменти
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.573
кога е пазар во прилеп,и дали на пазарот можам да најдам писки за гајда,зурла и други народни инструменти
Среда и Сабота ти се пазарни денови.
За писки не знам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Во Прилеп имам фамилија од на мајка ми страната. Пред некој месец бев кај нив со мојте на матурска прослава во една кафана мислам се викаше Сонце. Како помал имам еднаш шетано во центарот на градот и не се ни сеќавам на градот воопшто од тогаш. Сега кога бев последно само со кола се возев и интересен делува на изглед.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Во Прилеп знам имаат една улица покрај која има еден куп кафичи, а од десно зад кафичите има нешто како плоштадче со фонтана и можеби имаше нешто како споменик за Тоше. Незнам точно како се вика местото и улицата, ама е доста атрактивно за искачање. А и кафичите се солидно/добро средени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom