Прикриен окултизам, масонска и илуминатска симболика кај познатите пејачи

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Ме интересираше темава баш, пред некое време немав што да правам а едно другарче ми го препорача документарецот "The Music Industry Exposed" го има и на YouTube за гледање.
Многу ме зачуди, од почеток како и секогаш бев скептичен многу, и секогаш сум бил.
Го гледав до половина негде а тие што го направиле покажаја многу добри докази.
Најголем впечаток ми остави фактот што секогаш кога нивните робови т.е раперите и што не кога ќе престанат да следат наредби и кога сакаат да престанат да им служат нив секогаш нивниот имиџ е уништен полека полека, еве да набројам.
- Мајкл Џексон случајот со тоа дека силувал мали деца.
- DMX злосторство против животни и поседување на дрога.(Кој патем самиот на интервју кој го има во докментарецот вика го сретнав ѓаволот во божјата земја, и вика секогаш кога ќе бев уапсен без да се знае имаше репортери и секакви личности во полициската станица, како да очекуваја да ме уапсат)
- Еминем проблемите со дрогата, и многу други.
Многу чудна тема е, има многу докази што ме тераат да верувам а тука е и фактот што не е лесно да имаш олкава контрола врз олку многу луѓе.
Иако тие што се ослободија неколку од нив се префрлија на Исламот каде што се верува демек Илуминатите немаат моќ, а другите како Еминем и Мајкл Џексон го кажуваат тоа во своите песни, Еминем - Not Afraid кажува како се ослободил и дека е спремен да пука со пиштол т.е да убие некој ако повоторно го присилат да се врати, а во песната Lost Yourself која е во неговите први, вика "Make me king as we move toward a new world order", во друга песна вика дека неговиот талент е "a blessing and a curse"(Клетва и благослов за тие што не разбираат) и дека се би дал да за да се врати во својот поранешен живот иако немал пари и бил кљошар.
Сите кој ги интересира темава ви препорачувам да го гледате документарецов има добри анализи не само на песни него и на се, има добри докази, интервјуа, посебно од сестрата на Мајкл Џексон која што на некој начин сакаше да посочи кој го уби а дека докторот беше само наместен.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
MTV рекламава :)

Логото на CBS:

Поранешното лого на МТВ: (се побуниjа христиjаните оти било масонско па го смениjа)


9/11 во Симпсонови и некои филмови :)

итн итн :D

LONG LIVE HORUS AND THE ALL SEEING EYE
 
M

Moon Child

Гостин
Дека има прикриени симболики, има. Прашањето е колку е младината запознаена со тоа и колку дозволува тоа да и влијае.
 

DarthKaran

Gray Jedi
Член од
4 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
123
прикриено? ништо не е прикриено, само глупите амери што се ложат на мејнстрим музика сега почнаа да откриваат „окултизам“ во текстовите и видеоспотовите. а кај беа кога се пееше Sympathy for the devil? или кога ози го викаа принц на темнината? или кога буквално секој метал бенд во 80ти имаше пентаграм или јарец за лого и кога сите правеа devil symbol со прстите?
не навлегувам во дебата дали некои илуминати или не знам кој ги контролира музичарите и ги тера да го прават ова како дел од некој голем план или е само маркетиншки трик на продуцентските куќи. само кажувам дека не е ништо ново ова
тоа е се што имав да кажам за војната во виетнам :)
 
M

Muranyi

Гостин
Нели е контрадикторност само по себе,нешто што е окултно,да биде прикачено на јутуб сервисот и достапно за секој жител на планетава што има компутер и интернет?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Се е средено во светов, па уште окултното остана да се тргне од нет или да се забрани.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Зошто незнаете да напишете на македонски ,ако ни треба на англиски ќе си бараме на гугл форумов е македонски .
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Малку старо инфо ама вреди да се погледа ;)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Темава е екстра штета што згаснала... Кај многу многу познати личности се забележува масонска симболика ама ретко кој тоа го примеува и вреднува тоа.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Tom Jones dosta go koristeše simbolot -zlatniot krst ( najčesto klasičniot, poretko templarskiot), a Elvis Presley templarskiot i drugi zlatni simboli (6-krakata zvezda)


ne e simbolika, no interesen e singlot od 1966 na Tom Jones, so
svastika ... go nemam tekstot, čitav recenzija, motiv e bondovski špiunski slučaj od 1940,WW2

Tom Jones - Triple cross (1966)

https://www.youtube.com/watch?v=XlEkhXrCnBM
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.659
Поени од реакции
11.672
Го немам сретнато бендов ама изгледа има некаква илуминатска симболика, десната гитара е како триаголник...
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.461
Поени од реакции
2.478

Каква е оваа скриена порака а?А
 

Kajgana Shop

На врв Bottom