Приклучете се на Кајгана радио - Е, неее...! [Сезона 2013/2014]

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
ја баталив мојта плејлиста за вечерва, ова ќе ми врти :)
Mногу ми е мило што има вакво нешто и чекам да се направи програма и да се среди за пријавување све тоа пошо многу би сакал да учествувам.

Инаку ќе има комерцијални цели ? Реклами нешо ?
Исто може да направиме некој џингл да иде меѓу песни, некои емисии и све то :)
 
Член од
19 април 2012
Мислења
429
Поени од реакции
681
Ми се допаѓа идејата за радиово.
Еве една сугестија и од мене, направете звучничето да може да се клика да се изгаси звукот и потоа кога ќе се кликне на него да се врати на гласноста на која бил претходно.
Исто така, би го заменил “Кајгана Радио“ со логото од “Кајгана“ и би го искористил истиот фонт што го користите за “www.kajgana.com“, за “Радио“. :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Топ бе топ! Едвај ја дочекав реализацијава. Има да го биде!

Едвај ги чекам спортските коментирања во живо, ќе се изнасмееме здраво, заборавивме да се забавуваме. Мислам дека листата работи што ги стави Acid се топ за започнување.

Башка овде има толку луѓе со различни, а топ вкусови за музика ќе има за секој по нешто.

Кајгана, е не! :pipi:
 
А

Атомската мравка

Гостин
Што побрзо да се среди и ова со диџеите за да има различни типови музика, оти не сите слушаме ваква музика :D
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Кајгана радио ....О, ДА



Кајгана радио о...О, ДА

----------------------------------------
и од мене едно...О, ДА
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Зашто на песничево си пеам Flintstones, meet the Flintstones?:icon_lol:
Идеја: За сите фанатици на филм, може една вечер или одреден дел од денот да се пуштаат soundtracks :)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Комплименти за идејава, баш би било добро да се врти квалитетно музиче а во подфорумот има дечки и девојчици што имаат супер вкус. :)(y)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
E не сте луѓе ако вечерва не ја вметнете и оваа песна у репертоаров.
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Кај радиото има многу убави песни, омилена ми е "Која ја пуштат таа" :D мразам вртења по Y.Tube плејлисти итн...
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Браво луѓе, ваква работа одамна требаше на форумов! Ашколсун!

Само нема има музика константно и јавувања во живо во врска со форумот.
Предлог: Топ 5 вести, новости, занимливосто, постови и постирана музика од темите на форумот, цитирани од некој со подлабок глас :)

Одделете денови посветени на музика,спорт и филм, она што најмногу ги интересира сите.

Кајгана радио - live long and prosper!
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.993
Поени од реакции
4.130
Bi mozelo da napravite za vreme na vikendi nesto vakvo na primer sega da davate rock (rock weekend) drugiot vikend da davate nesto od poranesna jugoslavija pa narednite vikendi da ima Macedonian weekend, trans weekend, 80's weekend, 90's weekend I slicno. Moze I nekoj vikend da go posvetite samo na nekoj artist na pr. Tose, Beatles, Queen, Bob Marley, Justin Biber :)
Ne vikam cel vikend da pustate samo toa no barem 2-3 sati od sabotite I nedelite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom