Приказна од 3 збора

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од Mihail-San, 4 мај 2010.

 1. Mihail-San

  Mihail-San Arsonist

  Член од:
  3 мај 2010
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  2
  Како што вели насловот Приказна од 3 збора. Секој корисник да напише по 3 збора со кои надоврзува на тој на над него.
  Почнувам јас... надополнете ме со било што:wink:.

  Си биле еднаш....
   
  На Марија Цветковиќ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Шота Буби

  Шота Буби нотар

  Член од:
  4 март 2009
  Мислења:
  3.087
  Допаѓања:
  1.776
  двајца добри другари...
   
 3. ekonomistkaa

  ekonomistkaa

  Член од:
  16 март 2009
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  koi sekoj den...
   
 4. RaZ-R

  RaZ-R Артилерец

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  3.150
  Допаѓања:
  1.879
  Спиеле под крушата
   
 5. Michelle Aline

  Michelle Aline

  Член од:
  30 март 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  400
  и се ладеле...
   
 6. Дамјан_Amstaff

  Дамјан_Amstaff Гостин

  секојдневно освен кога
   
 7. Mihail-San

  Mihail-San Arsonist

  Член од:
  3 мај 2010
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  2
  не биле зафатени
   
 8. Schürrle

  Schürrle can't be touched

  Член од:
  19 ноември 2008
  Мислења:
  2.760
  Допаѓања:
  1.599
  и се шетале
   
 9. JOEY JORDISON

  JOEY JORDISON Гостин

  po ulica na
   
 10. \m/arko

  \m/arko A place where the beer flows like wine...

  Член од:
  15 јануари 2008
  Мислења:
  6.352
  Допаѓања:
  786
  баба ми чифтијаните
   
 11. LeoMessi10

  LeoMessi10 Lionel Andress Messi

  Член од:
  12 април 2008
  Мислења:
  2.302
  Допаѓања:
  242
  А тие биле
   
 12. Schürrle

  Schürrle can't be touched

  Член од:
  19 ноември 2008
  Мислења:
  2.760
  Допаѓања:
  1.599
  педери и оделе
   
 13. Грмуш

  Грмуш Пичкмајчин

  Член од:
  11 октомври 2007
  Мислења:
  1.118
  Допаѓања:
  89
  далеку во шумата
   
 14. Mihail-San

  Mihail-San Arsonist

  Член од:
  3 мај 2010
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  2
  kade bile sami
   
 15. kurnazTOMCE

  kurnazTOMCE

  Член од:
  19 април 2010
  Мислења:
  763
  Допаѓања:
  27
  i jadele stavrin burek hehe :)
   

Сподели преку: