Приведени пет лица од Велес

Член од
15 декември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
2

страшно
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.775
Поени од реакции
6.539

страшно
Само стрелање, така и може ќе се решат случаеви како овој и ним слични.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.857
Поени од реакции
6.494
Kolku godini imala devojkata... Pisuva samo maloletnicka vo tekstot !
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.857
Поени од реакции
6.494
националност да видиме
колку се муслимани, колку не се
колку се каури, колку се ѓуптини
колку се каури, колку се ѓуптини и колку се шокци !
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.110
Поени од реакции
14.755
ако е под 14 оди кривична и за педофилија, а небитно е за сликањето, се процесуира кривично за сите возрасти малолетни лица снимањето, а полнолетни може да поднесуваат граѓанска за снимање без согласност и кривична по службена должност ако се користи снимањето за Уцена...
оф топик, имало граѓански тужби од полнолетни лица и за најнормални фотки, објавени во медиум без нивна согласност
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Доживотна, самица и кастрација..И на два дена ќотек..

Чаша вода и корка сува леб денот...
Јас би и да се стават заедно со најпроблематичните затвореници и да им ги направат крофни излезните отвори од телото. Пардон ќе станат и влезни во тој случај. :icon_lol:
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
961
Поени од реакции
1.453
Kaznava za delovo e premnogu mala.
Ke rasipat necij zivot i se sho ke dobijat e 8-10 godini zatvor?
Dozivotno vo samica so staorci i lebarki e soodvetna kazna.
Доживотна, самица и кастрација..И на два дена ќотек..

Чаша вода и корка сува леб денот...
Здраво ваши принцезни Височества! Е благодарение на активности на феминистички човекојадни НВО-а што токму вие вчера и утре (ќе) ги поддржува(в)те има вакви, можеби само навидум благи, казни.
Кога утре ќе искочи феминистица во јавност да се прави паметна и да дрнда за човекови права, нехумани третмани по затворите, фокус на поправниот во фразата казнено-поправен систем, вие би требало да знаете на кого да му влепите една врела воспитна. Ама не, вие нејзе ќе ја славите!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom