Префрлање во друго средно училиште...

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Здраво. Учам во гимназијата Панче Арсовски и сум 1ва година... уште малце е крајот од првото тромесечје од второ полугодие, сакам да знам дали можам да се префрлам сега во друго средно училиште?
Ве молам напишете а потоа избришете ја темава
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Мислам дека сега неможеш,али од 2 можеш ;) ако толку сакаш да се префрлиш,сртпи се уште 2 месеца:D
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Мислам дека сега неможеш,али од 2 можеш ;) ако толку сакаш да се префрлиш,сртпи се уште 2 месеца:D
Ми треба сигурно мислење дали може или не дека ич не ми се седи ни 2 месеца неможам да седам во ова школо
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Ми треба сигурно мислење дали може или не дека ич не ми се седи ни 2 месеца неможам да седам во ова школо
90 % мислам дека неможеш..мора да чекаш да заврши школската година
знам на полугодие и на почеток на година смееш...
а и небрзај,2 месеца ко ништо.....ќе понитам одма
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Здраво. Учам во гимназијата Панче Арсовски и сум 1ва година... уште малце е крајот од првото тромесечје од второ полугодие, сакам да знам дали можам да се префрлам сега во друго средно училиште?
Ве молам напишете а потоа избришете ја темава
Рано ти текнало :D
Нема теорија да ти дозволат во АПРИЛ да се префрлиш во друго школо. Најдоцна на полугодие си требал да го направиш тоа...
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.421
Здраво. Учам во гимназијата Панче Арсовски и сум 1ва година... уште малце е крајот од првото тромесечје од второ полугодие, сакам да знам дали можам да се префрлам сега во друго средно училиште?
Ве молам напишете а потоа избришете ја темава
Нишо касно е сега, наредна учебна.
Како бе панче... кој те прелажал... ах... :facepalm:

Рано ти текнало :D
Нема теорија да ти дозволат во АПРИЛ да се префрлиш во друго школо. Најдоцна на полугодие си требал да го направиш тоа...
На први април. :)
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Нишо касно е сега, наредна учебна.
Како бе панче... кој те прелажал... ах... :facepalm:


На први април. :)
Незнам како се излажав да се запишам во панче... дефинитивно најглупото најсељачко средно
 
M

Moon Child

Гостин
Ми треба сигурно мислење дали може или не дека ич не ми се седи ни 2 месеца неможам да седам во ова школо
Можеш. Јас се префрлив исто така како што сакаш ти, т.е. во прва година на последното тромесечие. Ќе ги полагаш само стручните предмети ако ги има и тоа е тоа.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Можеш. Јас се префрлив исто така како што сакаш ти, т.е. во прва година на последното тромесечие. Ќе ги полагаш само стручните предмети ако ги има и тоа е тоа.
Јас сакам во Гимназијата Јосип броз да се префрлам... и кои предмети ке ги полагам?
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Стрпи се уште 2 месеца ништо не ти менуваат.
 
M

Moon Child

Гостин
Јас сакам во Гимназијата Јосип броз да се префрлам... и кои предмети ке ги полагам?
Не сум од Скопје, така да тоа незнам. Јас се префрлив од економско во хемиско и си ги полагав стручните предмети т.е. Хемија, Процесна техника, Биологија, Техничко цртање итн.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
30
Поени од реакции
5
Де бе зошто такви трауми од Панче? според мене не е толку лошо училиште.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Де бе зошто такви трауми од Панче? според мене не е толку лошо училиште.
Па незнам ич не ми се свиѓа, не ми одговара многу е сељачко, и тоа професорите малце швркнати
 

Kajgana Shop

На врв Bottom