Претседателски избори во САД (2020): Трамп vs Бајден

Кој според вас ќе биде следниот претседател на САД?

  • Donald Trump

    Гласови: 143 67,8%
  • Joe Biden

    Гласови: 68 32,2%

  • Вкупно гласачи
    211
  • Гласањето е завршено на .

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
11.858
Поени од реакции
11.723
treba da im sme premnogu blagodarni sto go maltretiraat cel svet za virus so 0,003% smrtnost pritoa vakcinirajki go naselenieto so vakcini od koj isto taka moze da se umri ili da imas posledici...

sto e ustvari karot?
Ќарот е во парите од даночните обврзници...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
10.731
Поени од реакции
12.039
Да не знае некој еврејски?Fifty-seven percent (57%) of Democratic voters believe supporters of Donald Trump are a serious threat to the nation. A Scott Rasmussen national survey found that 56% of those in President Biden’s party also consider the unvaccinated a serious threat. That’s a higher level of concern than Democrats express about the Taliban (44% see it as a serious threat); China (44%), or Russia (37%).

1631647080129.png

Вака веќе има смисла зошто има мерки.
Хипохондриците гласачи ги туркаат мерките.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
10.731
Поени од реакции
12.039
Не е ова предавство?

 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.534
Поени од реакции
1.264
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.114
Поени од реакции
18.753
па нормално дека ќе му го гасат кога не знае што збори веќе, и све што збори имам приметено му е напишано
Чисто предавство.

тенеке немој и ти како дамби да подпаднеш под влијанието на Такер Карлстон
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
10.731
Поени од реакции
12.039
па нормално дека ќе му го гасат кога не знае што збори веќе, и све што збори имам приметено му е напишано


тенеке немој и ти како дамби да подпаднеш под влијанието на Такер Карлстон
Иако не можам ништо да променам, посебно не таму во америка, извини ама јас сакам да знам што е право, што е криво.

Исто како и за вакцините, јас и за ова ги следам двете страни, оти ако се изолираш во својот свет на истомисленици ќе завршиш во едноумие.

Башка тоа што се случува во САД може да се рефлектира овде на Балканот, па и во Македонија.

Ова што му го правеле на Трамп е чиста, најчиста форма на дип стејт. Мислам врховниот командат на армијата да се јавува таму во Кина, кај неговиот колега и да му кажува информации дека ако напаѓаме ќе бидете информирани неколку часа порано е чисто предавство.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.114
Поени од реакции
18.753
Иако не можам ништо да променам, посебно не таму во америка, извини ама јас сакам да знам што е право, што е криво.

Исто како и за вакцините, јас и за ова ги следам двете страни, оти ако се изолираш во својот свет на истомисленици ќе завршиш во едноумие.

Башка тоа што се случува во САД може да се рефлектира овде на Балканот, па и во Македонија.

Ова што му го правеле на Трамп е чиста, најчиста форма на дип стејт. Мислам врховниот командат на армијата да се јавува таму во Кина, кај неговиот колега и да му кажува информации дека ако напаѓаме ќе бидете информирани неколку часа порано е чисто предавство.
реално да спречиш егзодус не е предавство, тоа е доказ дека има разумни луѓе кои знаат што е добро а што не. Тој генерал треба фала да му речат зошто избегнал потенцијална трета светска војна.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.324
Поени од реакции
3.867
реално да спречиш егзодус не е предавство, тоа е доказ дека има разумни луѓе кои знаат што е добро а што не. Тој генерал треба фала да му речат зошто избегнал потенцијална трета светска војна.
Ти во меѓувреме стана и експерт по политички науки?
Му се еба мајката на светот ако има ,,разумни" луѓе како тебе и тие што ги перцепираш како ,,разумни".
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
10.731
Поени од реакции
12.039
реално да спречиш егзодус не е предавство, тоа е доказ дека има разумни луѓе кои знаат што е добро а што не. Тој генерал треба фала да му речат зошто избегнал потенцијална трета светска војна.
За мене не е демократија ако може некој кој што не е избран од народот, да му работи зад грб на легално избран претседател.

Мислам тебе ти е ок и оваа вакцинална диктатура, па затоа можеби ти е ок и тоа.

Ама тоа не е демократија. Затоа што некој друг ја управува државата, а не тој што е избран од народот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom