Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.010
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Лесни прашања и лесни одлуки. Здравствена заштита (7-2) и заштита на религиските слободи (9-0). "Новинарите" на СиЕнЕн секако дека плачеа.

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.441
Толку од профилната на Бланко!
"Освестените" левичари се најглупите створење на планетава Земја. Нивните верувања ги засноваат врз основа на тоа што ќе прочитаат на Твитер и што ќе им кажат на CNN. Доколку им ја претставиш вистината пред очи бегаат, се кријат, и те нарекуваат расист. Убаво им е да живеат во нивниот лажен и розев свет, каде што старец и расист како Џо Бајден е симбол за прогресивност и разноликост.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
"Политичките аналитичари" секогаш се во право.

 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Демокративе не можат да излезат од гомната. 135 илјади тест гласови по грешка биле вклучени во изборот за Демократски кандидат за градоначалник на Њујорк.

 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Гледам Демократите тргнаа кон Трамп. И неговата организација ја напаѓаат за даночни малверзации, ќе одат на суд!
5 години го истражуваа(т), без ниту еден конкретен доказ.

Плачот на СиЕнЕн по интервјуто на Трамп кај Хенити. Го следат во чекор затоа што рејтингот им тоне. Шоуто на Брајан имаше повисоки рејтинзи кога тој беше на одмор! И тој е опседнат со Фокс. Хенити наводно Брајан го нарекол humpty dumpty и тука започнала војната. :D

Инаку не гледам разлика меѓу БиБиСи и СиЕнЕн. Идентичен наратив туркаат.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Гарант @teneke е на антидепресиви.
Ама ова е засенето со она што се случува во ЈАР.
Мене ми е далеку поинтересно она што се случува во Тексас. :sneaky:

пи.ес. Кејли МекЕнини ми е боља од Марго Роби. А мислив дека нема да има конкуренција горе на врвот. :love:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.365
Поени од реакции
38.340
Гарант @teneke е на антидепресиви.
Ама ова е засенето со она што се случува во ЈАР.
Мене ми е далеку поинтересно она што се случува во Тексас. :sneaky:

пи.ес. Кејли МекЕнини ми е боља од Марго Роби. А мислив дека нема да има конкуренција горе на врвот. :love:
Дамби од каде дојде сега Марго Роби? Да не си пијан? Иначе на куба и спремаат државен удар како што изгледа, лубрикантите навиени бараат права.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom