Преспав

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.147
Поени од реакции
3.656
Тончи не е сопственик на Пансионот :) го шитна својот дел на Наим.
А Наим на бугарката.

Само не знам дали овие што се странци во серијава (Бугари, Италијани и тн.) се стварно странци или наши глумци...[DOUBLEPOST=1545074966][/DOUBLEPOST]Што е со деколтево на Тијана? :pos:
 
Последно уредено:
Член од
2 февруари 2008
Мислења
94
Поени од реакции
13
А Наим на бугарката.

Само не знам дали овие што се странци во серијава (Бугари, Италијани и тн.) се стварно странци или наши глумци...[DOUBLEPOST=1545074966][/DOUBLEPOST]Што е со деколтево на Тијана? :pos:
Комбинација. Јана Маринова е ориџинал Бугарка :D
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.264
Поени од реакции
5.988
Вечерва во 21:45 ќе биде епизодата втора поради спорт.[DOUBLEPOST=1545160327][/DOUBLEPOST]
Во студио е снимана
Oвде уште пред да почне со емитување прва сезона некој мислам имаше пишано дека на Скопски саем се снимала серијата. Е сега знаеме дека е продаден Скопски саем така да не знам точно локациски каде се снима.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
19.022
Вечерва во 21:45 ќе биде епизодата втора поради спорт.[DOUBLEPOST=1545160327][/DOUBLEPOST]
Oвде уште пред да почне со емитување прва сезона некој мислам имаше пишано дека на Скопски саем се снимала серијата. Е сега знаеме дека е продаден Скопски саем така да не знам точно локациски каде се снима.
Првите две сезони се снимаа на Саем, третава се снимаше во МТВ зградата.
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
Дајте торент бе да го гледаме во БГ,ја гледав 1 епизода со триста маневри :D:D:D
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.264
Поени од реакции
5.988
Дајте торент бе да го гледаме во БГ,ја гледав 1 епизода со триста маневри :D:D:D
Ќе ги има на Јутјуб најверојатно откако ќе заврши неделава со 5 епизоди и откако ќе завршат со репризирање на тие поминати епизоди. Така правеа втората сезона.


За тие што може да гледате на тв а не сте гледале премиера вака видов програмска шема на сајтот на МРТ дека ќе има реприза

Секој работен ден има реприза на епизода од предходниот ден што се емитувало во 14 и 45 часот. Денес имаше во 16 и 25 часот заради фудбал.

За викенд репризи од цела работна недела што давале епизоди.

Сабота две епизоди една е во 13 и 50 а другата во 16 и 25 часот.Треба двете да се една по друга но заради фудбал во сабота другата епизода е ставена покасно како што пишав терминот.
Недела има три епизоди, продолжува со епизоди од кај што заврши реприза во сабота од 15 и 50 се до 17 часот една по друга идат реприза.

Ако нешто сум грешка во терминиве нека поправи некој што точно знае како ќе оди на МРТ.
 
Последно уредено:
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Преспав — македонска сит-ком серија во режија на Игор Иванов Изи.
Серијата ја прикажува семејната приказна на браќата Бузалевски, кои отвораат пансион во преспанскиот регион, благодарение на средствата добиени од ЕУ фондови. Пансионот „Преспав“ е метафора на реалните општествени случувања во Република Македонија во кои се прекршува балканскиот менталитет, од кој ликовите не можат да избегаат и желбата да се почитуваат и да се воспостават европските стандарди. Ваквата ситуација ги става ликовите во постојан конфликт и недоразбирање од кои произлегуваат комични ситуации во кои ќе можат да се препознаат и самите гледачи. Секоја епизода има нова тема, нов проблем, нов конфликт, нова разрешница и многу доживувања и смеа. [1]
Актер Улога
Владо Јовановски
Игор Џамбазов
Миле Бузалевски
Јелена Јованова Јелена
Тијана Дапчевиќ Ула
Игор Ангелов Коста Бузалевски
Игор Стојчевски Тони Бузалевски
Васил Зафирчев Марио
Горан Стојановски виши инспектор Томе
Адријан Азири Наим
Дритон Вејсели Талат
Јана Маринова Преслава

Facebook : https://www.facebook.com/PansionPrespav/
Instagram :https://www.instagram.com/pansionprespav/
YouTube : https://www.youtube.com/channel/UClR04ZGmctifJxXNHYX0QaQ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom