Преспав

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.891
Поени од реакции
17.504
Koga ke komentirate deka ne treba da se politizira, zaprasajte se zosto bas toj glumec bese izbran za "mojata cudesna zemja". Ako ne treba da se politizira,zosto covekot ne si se drzese do svojata struka? Go napalija ko mlad majmun,i go frlija vo ogan....ulogata vo prespav mu bese epten pogodena,prav zakoraven makedonec
Сптен му е погодена нема потреба и да глуми
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ако го избркале од серијата, затоа што бил дел од протестите е крајно срамота, а богами и недемократски. Он како лик и глумец во серијата е едно, а неговите ставови надвор во приватниот живот се нешто сосема друго. Штета, и за него, а и за серијата. Не верувам дека Игор Џамбазов ќе ја долови толку добро улогата како него.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
А демократски е да се повикува на војна, да се влегува во Собрание и да се крши, тоа е демократски. Море нека крши глава таму, кај и да ќе си го добие заслуженото, ебате пијандурата.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Ако го избркале од серијата, затоа што бил дел од протестите е крајно срамота, а богами и недемократски. Он како лик и глумец во серијата е едно, а неговите ставови надвор во приватниот живот се нешто сосема друго. Штета, и за него, а и за серијата. Не верувам дека Игор Џамбазов ќе ја долови толку добро улогата како него.
Bogami,takvo kopito samo on moze da dolovi
 
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
Мене искрено ми делува како шизофреничар човекот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.888
Поени од реакции
10.512
небитно у приватен живот шо фура, дали пиел и дали се бањал...незнам шо ви смета кога у Преспав си беше врв


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.785
А демократски е да се повикува на војна, да се влегува во Собрание и да се крши, тоа е демократски. Море нека крши глава таму, кај и да ќе си го добие заслуженото, ебате пијандурата.
Да, демократски е слободно да си го кажеш своето мислење, дури и ако повикуваш на војна.Да демократски е да повикуваш да се крши во собрание.Тоа е убавината на демократијата, секој идиот и на секој учен човек нивното мислење да вреди еднакво.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
А не сте размислиле дека ќе кажат отишол негде, а Џамбазов ќе дојде во серијата ко друг лик, а не ко брат Миле?
Бар според мене, не би требало да се толкави кретени од продукцијата, да го сменат актерот што глуми некој лик. Поверојатно ми е во пакет и ликот и актерот да се со шут-карта.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
А не сте размислиле дека ќе кажат отишол негде, а Џамбазов ќе дојде во серијата ко друг лик, а не ко брат Миле?
Бар според мене, не би требало да се толкави кретени од продукцијата, да го сменат актерот што глуми некој лик. Поверојатно ми е во пакет и ликот и актерот да се со шут-карта.
Da, ama od druga strana, ako stvarno bilo nenadejno brkanjevo, kje treba nov lik kompletno od nula da razvivaat paralelno dodeka snimaat.

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.725
Штета што сам си отишол, подобро ќе беше да го ишутираа на клоци.
Ќе ве прашав дали исто ќе реагиравте ако теорирстите од диво насеље ги избркаа од серијата. По тежината на кривичните дела за кои треба да одговараат се изедначуваат, така што не гледам зошто не би го избркале.
Нема демократија за непријателите на демократијата.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.785
Штета што сам си отишол, подобро ќе беше да го ишутираа на клоци.
Ќе ве прашав дали исто ќе реагиравте ако теорирстите од диво насеље ги избркаа од серијата. По тежината на кривичните дела за кои треба да одговараат се изедначуваат, така што не гледам зошто не би го избркале.
Нема демократија за непријателите на демократијата.
Најчесто непријателите на демократијата своите замисли ги остваруваат благодарејќи на демократијата.Примери за тоа се Грујо, Вучиќ, Ердоган, Путин и многу други, долга е листата.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.725
Најчесто непријателите на демократијата своите замисли ги остваруваат благодарејќи на демократијата.Примери за тоа се Грујо, Вучиќ, Ердоган, Путин и многу други, долга е листата.
И Адолг е меѓу нив. На демократски избори доаѓа на власт.. и тоа во каолиција со умерени десни партии.
Тоа е слабоста на демократијата, опасноста од самоукинување поради владеењето на демагозите. Затоа таквите треба да се сечат во корен уште пред да го посеат своето семе.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Da, ama od druga strana, ako stvarno bilo nenadejno brkanjevo, kje treba nov lik kompletno od nula da razvivaat paralelno dodeka snimaat.

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
не мора да значи. Доволно е само да го прикажат ко братучед на Миле и останативе или син од некој брак, што ти знам што ќе ги има истите особини на ликот.

Ако си гледал босанскана ЛЗН, Чомбе, Куфе и Фуфе се браќа и сите тројца се исти абдали. Едниот си оди, другиот доаѓа со исти карактеристики. :D

Ако се добри сценаристите можат да го средат ова брзопотезно, ама не ме радува што се истите. Значи нема да биде бољи хуморот, за жал. :(
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
небитно у приватен живот шо фура, дали пиел и дали се бањал...незнам шо ви смета кога у Преспав си беше врв


Sent from my iPhone using Tapatalk
На дел од луѓето не им смета толку што он навистина правел, колку тоа дека правел нешто што било поддржано од нивната спротивна политичка партија. Друга причина нема, одличен глумец е.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
По мене Владо ако бил толкав десничар, родољуб или штотијазнам, не ни требало да прифаќа една таква улога во една таква серија, што пропагира некакви си "европски" вредности, а на сметка на тие вредности да се исмејуваат верата, традицијата и обичаите како такви. А не ладно да прифати улога на "типичан Македонац" според европјаните нели, кој е затуцан, неписмен алкос, додека вистинскиот рол модел за Македонец би требало да биде некој либерален хипстер, веган, атеиста и нормално, да се шиба у г'з.
Ама пусти парички...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom