Преспав

Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
А омилен лик ми беше во серијата. Сепак го оправдувам потегот на продукцијата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.647
Зошто го направиле тоа немало потреба секој има право во приватниот живот да си има свои ставови и размислувања па колку тие и да се погрешни.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
глупо е да се меша у се политика, и ја не се согласувам со глупостиве шо ги праеше у последно време ама нема врска тоа коа го гледам у Преспав е сосема друго


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Владо тотално одговараше на карактеров на Миле во серијава и многу е глупаво на веќе започната серија да ги менуваш актерите според мене. Искрено не се согласувам со одлуката на продукцијата да се менува Владо и како што кажува @Bonnie and Clyde не треба политиката да има допир насекаде. Доста е со делби, поготово не во спортот и културата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зошто го направиле тоа немало потреба секој има право во приватниот живот да си има свои ставови и размислувања па колку тие и да се погрешни.
Океј е да имаш приватен живот и да имаш свои политички гледишта, еден куп актери по светов се политички определени и дури и спонзорираат партии. Но не можеш да повикуваш на насилство и војни и како бонус да ги посочуваш како кривец одредени европски организации а ваму да очекуваш да ти дава леб истата таа организација. Чист ПР потег употребуван по странските земји.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Океј е да имаш приватен живот и да имаш свои политички гледишта, еден куп актери по светов се политички определени и дури и спонзорираат партии. Но не можеш да повикуваш на насилство и војни и како бонус да ги посочуваш како кривец одредени европски организации а ваму да очекуваш да ти дава леб истата таа организација. Чист ПР потег употребуван по странските земји.
ова е официјален став на продукцијата или...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ова е официјален став на ОТО?


Sent from my iPhone using Tapatalk
не ама моја претпоставка е. Друго нешто логично што би ми дошло на памет е самиот да има одбиено ако навистина периодов треба по судови да се влече зошто почнуваат снимањата.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
не ама моја претпоставка е. Друго нешто логично што би ми дошло на памет е самиот да има одбиено ако навистина периодов треба по судови да се влече зошто почнуваат снимањата.
не ми е верно сам да одбил
како и да е тапа одлука е
Џамбазов више здосаден лик ми е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.271
не ми е верно сам да одбил
како и да е тапа одлука е
Џамбазов више здосаден лик ми е


Sent from my iPhone using Tapatalk
Епа верувај, серијава веќе четврти ден се снима, а ликот не дошол ниту еднаш на снимање. Му ѕвонеле, го барале да дојде не ни кревал. Епа чао нормално е да му речат. Медиумите што се куртони и што направија дека поради политички цели го смениле, не знам што да кажам.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.647
Океј е да имаш приватен живот и да имаш свои политички гледишта, еден куп актери по светов се политички определени и дури и спонзорираат партии. Но не можеш да повикуваш на насилство и војни и како бонус да ги посочуваш како кривец одредени европски организации а ваму да очекуваш да ти дава леб истата таа организација. Чист ПР потег употребуван по странските земји.
Па добро да и Горан и Васил беа дел од Заедничка Македонија ама еве нив не ги отстраниле.Сепак ова последново држи вода[DOUBLEPOST=1494356344][/DOUBLEPOST]
Епа верувај, серијава веќе четврти ден се снима, а ликот не дошол ниту еднаш на снимање. Му ѕвонеле, го барале да дојде не ни кревал. Епа чао нормално е да му речат. Медиумите што се куртони и што направија дека поради политички цели го смениле, не знам што да кажам.
Е ова е веќе сосема друго не знам само колку ти е сигурен изворот
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.271
Па добро да и Горан и Васил беа дел од Заедничка Македонија ама еве нив не ги отстраниле.Сепак ова последново држи вода[DOUBLEPOST=1494356344][/DOUBLEPOST]
Е ова е веќе сосема друго не знам само колку ти е сигурен изворот
Најсигурен што може да биде. Се размислува и за тужба за клевета за некои од медиумите, како на пример овој.

http://www.dokazm.mk/poradi-uchestvoto-vo-linchot-vo-sobranie-akterot-vlado-jovanovski-izbrkan-od-tv-serijata-prespav-na-negovo-mesto-doaga-igor-dhambazov/

Зашто речникот им е ко сељак да го пишувал, денес последен циркуз беа Курир каде дури и Заев го умешаа.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.647
Најсигурен што може да биде. Се размислува и за тужба за клевета за некои од медиумите, како на пример овој.

http://www.dokazm.mk/poradi-uchestvoto-vo-linchot-vo-sobranie-akterot-vlado-jovanovski-izbrkan-od-tv-serijata-prespav-na-negovo-mesto-doaga-igor-dhambazov/

Зашто речникот им е ко сељак да го пишувал, денес последен циркуз беа Курир каде дури и Заев го умешаа.
И ова е медиум?Страшна работа
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Koga ke komentirate deka ne treba da se politizira, zaprasajte se zosto bas toj glumec bese izbran za "mojata cudesna zemja". Ako ne treba da se politizira,zosto covekot ne si se drzese do svojata struka? Go napalija ko mlad majmun,i go frlija vo ogan....ulogata vo prespav mu bese epten pogodena,prav zakoraven makedonec
 

Kajgana Shop

На врв Bottom