Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.014
Поени од реакции
11.200
poslednite 2-3 min koga zbori za skolstvoto... kolku e samo vo pravo lol... strasno e kolku e samo padnat sistemot na zapad

odlicno video, super objasneto i za angliskite raketi na pocetokot.
Супер каналот. Се гледа човекот знае што збори и не се води од вауу вести за мометаризација, примети како ги критикува руските блогери и репортери. И во право е што збори. Ме изненади тоа што збореше за Сирија . За напдот на ИСИС коалицијата кога испукале околу 100 проектили меѓу кои и овие Анго-Францускиот и им обориле над 70.

За науката и напуштањето на системот на Билоњафала курцу, повеќе научници помалце онлифанс и инфлуенсери. Советската наука беше непресушен извор на умови. Само што си беше тоа комунизам , друг проблем. Сега тие што се најбрилијатни ќе ги бањаат во нафта и сибирски дијаманти. Инаку се гледа типот дека прати политика уште долго време.

Поранешно воено лице е.

Гледај го, има едно видео кај што збори за Росатомо и каков монструм моментално во светот од поглед на нуклеарна технологија. Сеуште не де санкционирани :D

Дури и аудиториумот му е на ниво. Можеш да прочиташ добар коментар. З разлика од реддит и твитер амебите ретардосите со нафо профилните.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.821
Па ти кажав, тенеќе беше еден од балсузите, а зине Украина го јадеше. Ама за среќа ти си тука.
Да де еве гледам само што не изгубиле. Од толку што го јаде Украина, Руски авиони во Брајанск почнаа да паѓаат.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
smesno e sto ti posle tolku vreme uste ne sfakas deka rusija ne ni probuva da napadne poveke. ke ceka zapadot da krene race pa ke se proseta do kaj saka...
Русија прифаќа примирје со кое го задржува Крим и делови од Донбас = пи_ки, се држат за сламка за да не признаат пораз.

Русија се повлекува и ги губи Крим и Донбас = тотален пораз, Русите не ги бива за војување, не ни можат да се нарекуваат воена сила, а не па светска сила.

Русија диктира услови за примирје кои опфаќаат Украина да признае дека Крим и Донбас се руски територии = пи_ки, немаат тестиси за да маршираат до украинско-полската граница.

Русија го освојува целосното црноморско крајбрежје на Украина, ги потиснува Украинците од цела источна Украина и од цела јужна Украина = пи_ки, немаат тестиси за да маршираат до украинско-полската граница.

Русија ја освојува цела Украина = диктатура, тоталитаризам, окупација, а војската неспособна, еден Авганистан падна за нешто повеќе од два месеца, еден Ирак падна за нешто повеќе од месец дена, а неспособните Руси една Украина ја освојуваат веќе две години по ред.

Едноставно не постои формула според која шареноликите идиоти можат да бидат задоволни од Русија.
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.686
Поени од реакции
4.346
Супер каналот. Се гледа човекот знае што збори и не се води од вауу вести за мометаризација, примети како ги критикува руските блогери и репортери. И во право е што збори. Ме изненади тоа што збореше за Сирија . За напдот на ИСИС коалицијата кога испукале околу 100 проектили меѓу кои и овие Анго-Францускиот и им обориле над 70.

За науката и напуштањето на системот на Билоњафала курцу, повеќе научници помалце онлифанс и инфлуенсери. Советската наука беше непресушен извор на умови. Само што си беше тоа комунизам , друг проблем. Сега тие што се најбрилијатни ќе ги бањаат во нафта и сибирски дијаманти. Инаку се гледа типот дека прати политика уште долго време.

Поранешно воено лице е.

Гледај го, има едно видео кај што збори за Росатомо и каков монструм моментално во светот од поглед на нуклеарна технологија. Сеуште не де санкционирани :D

Дури и аудиториумот му е на ниво. Можеш да прочиташ добар коментар. З разлика од реддит и твитер амебите ретардосите со нафо профилните.
"Росатом": Руска нуклеарна компанија без које Запад не може
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.312
Поени од реакции
29.779
Супер каналот. Се гледа човекот знае што збори и не се води од вауу вести за мометаризација, примети како ги критикува руските блогери и репортери. И во право е што збори. Ме изненади тоа што збореше за Сирија . За напдот на ИСИС коалицијата кога испукале околу 100 проектили меѓу кои и овие Анго-Францускиот и им обориле над 70.

За науката и напуштањето на системот на Билоњафала курцу, повеќе научници помалце онлифанс и инфлуенсери. Советската наука беше непресушен извор на умови. Само што си беше тоа комунизам , друг проблем. Сега тие што се најбрилијатни ќе ги бањаат во нафта и сибирски дијаманти. Инаку се гледа типот дека прати политика уште долго време.

Поранешно воено лице е.

Гледај го, има едно видео кај што збори за Росатомо и каков монструм моментално во светот од поглед на нуклеарна технологија. Сеуште не де санкционирани :D

Дури и аудиториумот му е на ниво. Можеш да прочиташ добар коментар. З разлика од реддит и твитер амебите ретардосите со нафо профилните.
Од сакеровото лозје и мун-оф-алабама го знам. Одамна не сум го слушал, се нема време за се.
(само на вискито што му става лед, не чини тоа)


poslednite 2-3 min koga zbori za skolstvoto... kolku e samo vo pravo lol... strasno e kolku e samo padnat sistemot na zapad

odlicno video, super objasneto i za angliskite raketi na pocetokot.
Болоња е срање секако, советскиот систем на образование е супериорен.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.315
Поени од реакции
22.605
Супер каналот. Се гледа човекот знае што збори и не се води од вауу вести за мометаризација, примети како ги критикува руските блогери и репортери. И во право е што збори. Ме изненади тоа што збореше за Сирија . За напдот на ИСИС коалицијата кога испукале околу 100 проектили меѓу кои и овие Анго-Францускиот и им обориле над 70.

За науката и напуштањето на системот на Билоњафала курцу, повеќе научници помалце онлифанс и инфлуенсери. Советската наука беше непресушен извор на умови. Само што си беше тоа комунизам , друг проблем. Сега тие што се најбрилијатни ќе ги бањаат во нафта и сибирски дијаманти. Инаку се гледа типот дека прати политика уште долго време.

Поранешно воено лице е.

Гледај го, има едно видео кај што збори за Росатомо и каков монструм моментално во светот од поглед на нуклеарна технологија. Сеуште не де санкционирани :D

Дури и аудиториумот му е на ниво. Можеш да прочиташ добар коментар. З разлика од реддит и твитер амебите ретардосите со нафо профилните.
ma jasno mi e mene toa. svedok sum ovde sto gi ucat decata i kakvi kadri vadi zapadot. se e svedeno na toa da vo idnina ima programirani roboti krajno nesposobni i shaka ovcari-elita sto ke bide dobro educirana i izolirana.

rosatom e gigant i drzi monopol vo poveke segmenti od atomskata industrija. zatoa niger vo afrika ke bide klucot. padne li niger togas skoro se ke bide pod nivna kontrola. zatoa e vojnata u sudan, kupuvaat vreme pred glavnata borba za niger. zatoa i wagner se sprema za afrika povtorno. prasanje na vreme e koga ke pukne tamu a toa ke bide i krajot na imperijalna francija mada ke gledame krvava borba megu wagner i legijata na stranci tamu. ke bide jako da se vidi za kogo ke se borat juzno africkite grupi...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.782
Поени од реакции
21.188
Сосема небитно дали Русија има оружје, дали победува, дали ја освоила Украина или скроз се повлекле во Русија. Ние навиваме за Русија, како и да е, затоа што Западот 30 години не третира како гомна и апсолутно секогаш е на страна на Албанците, Грците, Бугарите, при нивните бизарни барања.
Kratko i jasno za da duri i random severdjan da mozi da sfati.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.587
Поени од реакции
26.099
Да де еве гледам само што не изгубиле. Од толку што го јаде Украина, Руски авиони во Брајанск почнаа да паѓаат.
Еве, меморијална утакмица ќе прават.

1684177796228.png

На ова додај, 150К исчезнати...
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
851
Поени од реакции
1.061
Па и Москва до денешен ден ја красат против-тенковските стапици од 1941 година, но тоа не го негира фактот дека швабите токму тука за прв пат после 1 септември 1939 си ги свиткаа опашките и се повлекоа во декември 1941, за едно година дена и 2 месеца подоцна после февруари 1943, да тргнат неповратно кон правец запад.

Memorials weave WWII into Russia's psyche

Значи онака го уредуваат крим, да го пролепшаат малце, не се тоа одбрамбени утврдувања.

Види што се нема да прочиташ од великаните на мислата од кајгана форум. :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Сосема небитно дали Русија има оружје, дали победува, дали ја освоила Украина или скроз се повлекле во Русија. Ние навиваме за Русија, како и да е, затоа што Западот 30 години не третира како гомна и апсолутно секогаш е на страна на Албанците, Грците, Бугарите, при нивните бизарни барања.
Како мали џокица замишља свет.

Ги нејќе домашните сепаратисти и терористи кои ни влегоа преку ноќ и ни негираат нација, држава, јазик и што не,

ама ги сака руските терористи и сепаратисти кои истото им го прават на украинците со нивниот нацистички обид да ги збришат како нација.

Сериозен мислител. (y)
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Britanskoto voeno razuznavanje "otkrilo" deka Ruskite vozdusni sili na nekojsi aerodrom, se kompromitirani (son na sekoj razuznuvac)...

Potoa toa javno go objavuvaat...

Taka toa se pravi, ili samo mene ne mi e jasno?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
smesno e sto ti posle tolku vreme uste ne sfakas deka rusija ne ni probuva da napadne poveke. ke ceka zapadot da krene race pa ke se proseta do kaj saka...
Боље би ти било да се преселиш у австралиска пустина,да смениш личен опис и пол,да се скриеш таму у некоја штала и да не се појавуваш у јавност повеќе,дур си жив.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.100
Поени од реакции
5.742
Ти очигледно не разбираш. Еве наједноставно, нема повеќе луѓе за гинење. Нема, се потрошија. Ги потепаа Русите. Колку и да се лошо организирани, Русите имаат топовска муниција да пукаат до крајот на светот. Најголемиот дел од жртвите во оваа војна се резултат на делување на артилеријата. Украина има околу 600 000 војници исфрлени од погон. Околу 250 000 мртви и околу 350 000 онеспособени. Тоа не може да се замени никако. Единствен начин е да почнат НАТО државите да даваат војска, но не гледам како тоа би се случило.

Ова што Зеленски сака да го направи, буквално е последниот јуриш. Него моментално работата му е угоре високо, удолу длабоко.
Не бе, најјаки сте со статистикиве што ги вадите од газ :lolzz:


Еве, меморијална утакмица ќе прават.

Прегледај го приврзокот 378576

На ова додај, 150К исчезнати...
Постиран медиа фајл како поткрепа :cuc:

Е сега уште да не беше тоа квази скриншот со лош превод од официјален профил на државна асоцијација кој што е многу лесно да се провери дали има објавено нешто вакво или не....

Но и ова е некаков успех за тебе :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom