Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    671

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.562
Поени од реакции
26.078
Украина вели дека го собориле мнозинството од дроновите.

Абе шо има вроска, во право се луѓето, на крај дроновите се паднати. Тоа што се камиказе дроновите не се Украинците криви.
Автоматски споено мислење:

Што се причините за стечајот?
Претпоставувам сосема случајни
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.656
Поени од реакции
5.665
Абе шо има вроска, во право се луѓето, на крај дроновите се паднати. Тоа што се камиказе дроновите не се Украинците криви.
Abe i zatoa se poletani be,
Ednash mora da padnat :pos:
Mislam i Njutn toa go veleshe :pos::pos::pos:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
пред два дена Украинците турнаа 4 од 4 калибри испратени од Црно Море
Не шири руска пропаганда, Арестович рече од 12, 18 им бутнале.
Медведев малце е во растревожена когнитивна дисонанца :D

Israel seems to be planning to supply arms to the Kiev regime. This is a very reckless move. It will destroy all interstate relations between our countries.

To say nothing of the fact that the Bandera scum were Nazis, and still are. Just look at the symbols of their modern henchmen. If you supply them with weapons, then Israel should declare Bandera and Shukhevich their heroes...
Ништо погрешно нема кажано, се е точно.
Абе ќе ви одговорат Украинците, ќе почнат Москва да ја гаѓаат, претпоставувам дека се веќе започнати со масовно производство на украински дронови пандан на Иранските. Еве и една најава:

Ukrainian Defense Industry just announced that they have similar system to Shahed 136. Range 1000km, warhead 75kg. No further details as for now.

За се што правеше Русија досега, Украинците најдоа начин да одговорат, сега и со теророт што го прават ќе имаат одврзани раце да го прават.

И со оглед дека нуклеарното оруже ќе биде клучно, прашање на време е кога Украина ќе има нуклеарки.
Хаахахха абе и ние сме чукнати бе види со кого дишеме ист ваздух, па уште и му правиме чест да разменува мислења со нас.
Путин беше доволно глуп да наседни на тоа што му го спремаа. Се знае дека САД т.е. неоконзервативците, се зад се што се случува во Украина.
Пфф, ептен незгодно наседна, на едно 120.000км2 територија полна ресурси, а одозгора на тога историски највисоки профити и суфицити на буџет и тоа баш од западот што му плаќаат за енергенси, па ај тоа па уште и у рубљи им го рачуна есапот :lolzz:

Ама наседна упм, го заебаа ептен :pos:.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Украинците свој пандан на иранскиот ќе правеле хахах. Па буквално САД, Турција им ги дадоа најјаките дронови досега и пак ништо не направија. А и Русите имаат и техника против дронови што Украинците ја немаат. Имаат многу Букови, Панцири. Што ќе гаѓаат укронацистите?
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Не сфаќаат дека со пушење американски ништо нема да решат...
Цел свет надвор од Русија ни око не му трепнува за Украина. Си врват бизнис со Русија. Европа тоне во инфлација, на раб на пад се проукраинските влади. Им се троши оружје, САД се вооздржува од директна интервенција. Што би рекле старите наши: на сите страни сардисан (реденка).
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Има некој инфо колку од мобилизираните 222к се од Москва?
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.979
Поени од реакции
11.151
Ќе добијат се што ќе побараат.
Мене ме плаши дека ќе ескалира со друг вид на оружје конфликтов.
Не нуклеарно, туку хемиско.
Автоматски споено мислење:

@jamajka Се повеќе наликува дека групирањето на север на Русите и Белорусите е само блеф. До сега не видов тешка механизација таму.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.423
Поени од реакции
3.127
Ќе добијат се што ќе побараат.
Мене ме плаши дека ќе ескалира со друг вид на оружје конфликтов.
Не нуклеарно, туку хемиско.
Автоматски споено мислење:

@jamajka Се повеќе наликува дека групирањето на север на Русите и Белорусите е само блеф. До сега не видов тешка механизација таму.
Бац кога не фрлија нуклеарка на дојчланд за време на чичкото сликар во втората свецка(а замисли сите војни свецки се водат на европско тло која коинциденција) не ми мириса нешто дека сега би го направиле тоа..финтата е да ти утераат страв у коски,стравот е нуклеарка сам по себе...а вака од страна кога гледам пољаците си го бараат со боринче изгледа...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.261
Поени од реакции
29.745
Топовско месо. Ги ставиле во мелница за американски интереси, сега се инвалиди за цел живот. Тажно и трагично... Но за награда владата и НВО-ата им организирале пеење (очигледно има и хорски пејачи во неколку вакви „спонтани снимки“). Ваљда и тоа се брои за нешто, ама подобро да не ги прашуваме сиротиве што мислат.


Украинците свој пандан на иранскиот ќе правеле хахах. Па буквално САД, Турција им ги дадоа најјаките дронови досега и пак ништо не направија. А и Русите имаат и техника против дронови што Украинците ја немаат. Имаат многу Букови, Панцири. Што ќе гаѓаат укронацистите?
Ќе ги развијат на време - за следната војна.
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Seljak eden Bugarski,
Ti i citanje!
Vie bugarite samo do edna crvena znaete da citate . A na pa pomedju redovi.
Moj sovet, Utre posabalje Prvo po Novi Zvrzala pa posel na Shkolo vo Prvo oddelenie.
Хахаха

Јас ако сум Бугарин ти што си бе кретену?

И кој тебе те праша нешто за ти да ми се убацуваш како прле пред магаре?

Те боли шо сите му удираат к.. од чело на Путин?
Или шо Вучич не знае на кој к.. по прво да се надене?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.656
Поени од реакции
5.665
Ake odi be ligush eden,

Baraj si bugarski forumi i tamu drmoseri zoshto kako.
Ovde si doshol na gosti pa i da ti gi citame glupostite sekoj den .
I aj shto se gluposti ama sekoj den se edno isto.

A vo sushtina neposmen seljak.

A za Putin ic ne me boli ni 1% a ni za Zelenski nitu pa za Vucic .
Ama edno znam, Mecka vo picka ne se cepka.

A ti odi i baraj kaj Bajden pravdina
 

Kajgana Shop

На врв Bottom