Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.051
Поени од реакции
6.657
цитро, како е путин фашист и нацист кога сите тие што се против него носат свастики и други нацистички симболи?
остај го нека блада, гледаш со мокар чорап удрен е по глава

редно беше да покажи што може "големата мечка", слабо беше респектирана моќта на руската војска очигледно
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
:drk: Колку се напалени денеска русофилите на форумов,масовна мастурбација на уништени цивилни цели..
А до пред некој ден ќутеа како пичици под јорган кога нагази Украина на фронт..
Колку сте само очајни,како очајни домаќинки за кур сте..да се напалите толку на цивилни жртви.. аиаи бравос..

Прегледај го приврзокот 347788
Друже вие бугарите се палите на убивање цивили, го тупевте тука со шошоните за руската неспособност и трубевте на цел глас со непотврдени видеа од разни куртон медиуми… додека ситуација на терен е 20% од територија на украина е под контрола на русија, гинат недолжни луѓе , инфраструктура уништена и во најзападните делови на украина, односно вратена у среден век цела една огромна земја… а вие сте палевте на минорни диверзии, убивање на ќерка на дугин и враќање на симболична територија, не сакате да ја согледате реалноста а ти објасни еден лик тука со примерот на тајсон, не ми е јасно како не сфаќате дека политика е умешност на возможното, а поради невозможни и ненормалниликови во власта на украина немиен го јаде недолжен народ.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
:drk: Колку се напалени денеска русофилите на форумов,масовна мастурбација на уништени цивилни цели..
А до пред некој ден ќутеа како пичици под јорган кога нагази Украина на фронт..
Колку сте само очајни,како очајни домаќинки за кур сте..да се напалите толку на цивилни жртви.. аиаи бравос..

Прегледај го приврзокот 347788
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
:drk: Колку се напалени денеска русофилите на форумов,масовна мастурбација на уништени цивилни цели..
А до пред некој ден ќутеа како пичици под јорган кога нагази Украина на фронт..
Колку сте само очајни,како очајни домаќинки за кур сте..да се напалите толку на цивилни жртви.. аиаи бравос..

Прегледај го приврзокот 347788
Урсула, па ти зборуваш македонски.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.014
Поени од реакции
11.200
Ирак сеуште ја нема воозбновено електричната мрежа дури после 19 години откако САД им ја разрушија.

Ќе пишев треба два пати да размислат али овие гасоводите ги рокнаа не па за струја на Украина ќе му ја мислат.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.576
Поени од реакции
26.098
:drk: Колку се напалени денеска русофилите на форумов,масовна мастурбација на уништени цивилни цели..
А до пред некој ден ќутеа како пичици под јорган кога нагази Украина на фронт..
Колку сте само очајни,како очајни домаќинки за кур сте..да се напалите толку на цивилни жртви.. аиаи бравос..
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
САД со непризнавање на Доњецк, Луганск, Запорожје, Херсон како независни дури и присилување на нејзините вазали, а со признавање на Косово си направи преседан.
Скотланд репубљик. :kuracc:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Ne razbiram kakov karakter ste da se raduvate na vojna i civini zrtvi. Da se smeete cinicki dodeka deca ginat. Nemozam da razberam! Nato vs Russia i obratno...mislis fudbal igraat i ajde da navivame!
А ти како зрела особа, што правиш во однос на ова поле, бидејќи МКД праќа оружје во Украина, би требало да блокираш улиците....
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.576
Поени од реакции
26.098
Ne razbiram kakov karakter ste da se raduvate na vojna i civini zrtvi. Da se smeete cinicki dodeka deca ginat. Nemozam da razberam! Nato vs Russia i obratno...mislis fudbal igraat i ajde da navivame!
А на пример само еден ден порано ликуваа за убиени 5 цивили при неуспешниот покушај да го срушат мостот. Денеска после толку бомбардирање има само 11 цивилни жртви, да беше САД со ова количество на ракети ќе имаше у најмала рака 1000. Не сум те видел по темите околу бомбардирањето на САД да се буниш нешто.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.178
Поени од реакции
17.990
Море @мкд владе имаш нешто да му пратиш за правење на тенкови на Русиве? :D

Оти му ги собрале на Белорусија сите Т72 што ги имале :pos:

Не знам дали микробранова ќе помогни за еден тенк.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.312
Поени од реакции
29.776
Нема ли временска прогноза за денес? :unsure:
(којзнае колку е само урокан на видеово)

 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Море @мкд владе имаш нешто да му пратиш за правење на тенкови на Русиве? :D

Оти му ги собрале на Белорусија сите Т72 што ги имале :pos:

Не знам дали микробранова ќе помогни за еден тенк.
Абе Тенеќе реков преѓе, ако немаат тенкови со тоа што имаат, ракети - дај шта даш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom