Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    670

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Еве од мене едно интересно прашање.

Дали ако утре Доналд Трамп стане претседател на Америка, Русија целосно ќе се повлече од Украина и војната во Украина би можела да заврши?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Еве од мене едно интересно прашање.

Дали ако утре Доналд Трамп стане претседател на Америка, Русија целосно ќе се повлече од Украина и војната во Украина би можела да заврши?
100%
Не памтиш доналд трамп кога дојде и кога го спаси грујо да падне во последен момент и ја исчисти длабоката држава во америка
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Еве од мене едно интересно прашање.

Дали ако утре Доналд Трамп стане претседател на Америка, Русија целосно ќе се повлече од Украина и војната во Украина би можела да заврши?
Еве едно контра прашање, дали мислиш дека главна причина за војната во Украина е да се донесе Доналд Трамп на власт?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.605
Поени од реакции
3.721
Еве од мене едно интересно прашање.

Дали ако утре Доналд Трамп стане претседател на Америка, Русија целосно ќе се повлече од Украина и војната во Украина би можела да заврши?
Не.

Која будала ќе биде „прецедник„ на САД, нема ништо да се промени во нејзината надворешна политика кон Светот-проверено.

Од друга страна, Русија нема да се откаже од освоените/припоените Украински територии ниту случајно. Поверојатно е дека Русија ќе продолжи со парчење на Украина, барем во деловите со население кое е про-рускио настроено. Така, војната во Украина ќе потрае онолку колку што ќе процени Руското државно раководство.

Санкциите од САД и ЕУ кон Русија ќе останат, оти никад не ни беа укинати-САД го санкционира СССР уште од 1948-мата, а врз во тоа санкционирање беше времето од Роналд Реган, кога САД на СССР му удираа санкции на ангро, кои никогаш не беа повлечени. Војната во Украина е само уште едно оправдување за САД и ЕУ за воведување уште еден, кој знае кој по ред, пакет санкции кон РФ.

Напросто, Западот, особено САД, не толку ЕУ, напросто не ги поднесуваат Руската држава и народ, и тоа не се крие од нивна страна. САД се тешко злопамтило и никогаш не се премислуваат во својата одмаздољубивост, агресивност и воинственост...
 
Последно уредено:

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Многу ми е јако што главен извор на анализи ви е педофил
Зборувајте ми за вредности
Автоматски споено мислење:


вчера ти дадов многу добри извори, руски универзитети прва лига
те снема по 2 минути
Викаш мрка мачоров?
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Викаш мрка мачоров?
ауу мркач невиден
одма к*рот на камера им го вади :icon_lol:
последниот пат мислам агентите како 15 годишно девојче му се прикажаа и одма им го покажа петелот :icon_lol:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Киев за три дена, Полска за две недели, на ЛаМанш за еден месец.

Уствари не тоа беше пред 7 месеци, сега оди тешко оти се борат Русите против НАТО војска, со НАТО оружје, обучени по НАТО стандарди :pos:
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Киев за три дена, Полска за две недели, на ЛаМанш за еден месец.

Уствари не тоа беше пред 7 месеци, сега оди тешко оти се борат Русите против НАТО војска, со НАТО оружје, обучени по НАТО стандарди :pos:
Буквално им попуштаат Русите ееееј. Ако ескалираат, лошо се пишува. Многу ја закачате мечката каде што не треба...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Буквално им попуштаат Русите ееееј. Ако ескалираат, лошо се пишува. Многу ја закачате мечката каде што не треба...
Викаш му даваат два гола предност иначе многу лесно ќе му биди?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.572
Поени од реакции
38.703
Викаш му даваат два гола предност иначе многу лесно ќе му биди?
тенеќе до каде е предавањето на херсон и крим? Нешо читам нуклеарки барате да се победи русија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom