Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    660

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Значи русите ги избркале украинските сили, го завземале местото и потоа решиле да ја минираат ни малку ни повеќе, болницата. Брате мили на кого овие им продаваат овакви глупости. :facepalm:
Чекај, станува подобро... И тогаш доаѓа козата и ги ги активира мините, ефективно убивајќи ги лошите Руси!
(добро, понекој изгледа останал жив но тешко ранет и осакатен).

disclaimer: Ниедна коза не е повредена при снимање на филмов.
Автоматски споено мислење:

Не гледам, ова се руски војници како крадат машини за перење?
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Фашистичка Русија напаѓа и од белоруска територија.Денацификација и денатоизација на дело.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.109
Фашистичка Русија напаѓа и од белоруска територија.Денацификација и денатоизација на дело.
dosta be botu...

idi vrti pleski za nacistite tamu. da vi ebam toa shupacite em za niv rmbate em drugi oslovuvate so toj naziv. vikaj gi rusi ili crvena armija ili sto sakas ama fasisti se znae koj bile i koj tetovira takvi sranja denes i go velici bandera...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Фашистичка Русија напаѓа и од белоруска територија.Денацификација и денатоизација на дело.
Русија нема врска со Фашизам, нив им закачија етикета Рашизам. Како и да е, фактите говорат дека во Украина има нео-нацисти кои ги негуваат вредностите на некогашниот Фашизам од 1-2 светска војна, и се поставени на високи позиции во органите на државата преку кои ја контролираат Украина.
Спас за Украина е капитулација, зашто како што гледам бројките на жртви им растат секојдневно се повеќе и повеќе. Во просек беа 100 сега стигнаа до 800 дневно.
Она што и го прави Европа на Украина е лицемерно. Секојдневно фрлаат пари на ново оружје кои ќе даде резултати само со уште поголема бројка на загината украинска војска. Да имаше три чисти Зеленски ќе се пресметаше сам со нео-нацистите , и ќе ги жртвуваше нив спасуваајќи огромен бројк украински војници. Ама тоа е зелен мозок, а искходот го знаеме сите без разлика колку пишувате тука против Русија. Прашање на време е со колкави катастрофални загуби ќе заврши за Украина, победник воено нема да има (со оглед и двете страни имаат загуби) но Русија ќе реализира се што има зацртано на хартија.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Фашистичка Русија напаѓа и од белоруска територија.Денацификација и денатоизација на дело.
Со што ќе напаѓаат слободоборецу, кога еве вечерва банкротираат ?

Russia on brink of default as debt deadline looms

Парите уплатени, ама банката одбива да им ги исплати на доверителите, по автоматизам вечерва Русите како држава банкротираат.

Ај сега оди да го прославиш рускиот банкрот со твоите слободособорци, почастете се по уште некоја свастика по рацете, на граден кош, на грб, ако сакате и меѓу нозете, не штеди на бојата, сепак ова е прв руски банкрот после 1998 година.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.624
Поени од реакции
7.657
Фашистичка Русија напаѓа и од белоруска територија.Денацификација и денатоизација на дело.
За разлика од делата на милосрдната ЕУ.

1656235701524.png


1656235772451.png

 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.275
Ова во Киев и Одеса, ми се чини, беше одговор на гранатирањето цивили во Доњецк, пред некој ден.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.109
Не е ок ова што им го прават. Баш сега има самит на Г7, ќе ги налутат, ќе воведат уште некоја самоубиствена мерка. Па ќе се чуди Русија што да прави после...
eve nema zlatoto da im go kupuvaat... (ok, ova ke e bez kina, oni ne se idioti)

najbolje neka zamenat fizicki zlato so bitkoin. i onaka idiokratijata kaj niv poleka preovladuva taka da ova im e uste edna top odluka.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
eve nema zlatoto da im go kupuvaat... (ok, ova ke e bez kina, oni ne se idioti)

najbolje neka zamenat fizicki zlato so bitkoin. i onaka idiokratijata kaj niv poleka preovladuva taka da ova im e uste edna top odluka.
Ќе го прекупат преку Индија, 20% поскапо. Баш ме интересира како ќе им функционираат економиите во ваков инфлациски вртлог без злато.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.109
Ќе го прекупат преку Индија, 20% поскапо. Баш ме интересира како ќе им функционираат економиите во ваков инфлациски вртлог без злато.
juzna afrika, dubai i indija slavat momentalno. em zlato ke sitkaat, em hrana i energensi poeftini em lokalno politicko zajaknuvanje so tugi resursi. kako trgnalo brics ke stanat realen igrac blagodarenie na g7... ako indija popusti so prosiruvanje na brics ke bide epten veselo. kina i rusija moze treba da i udovolat na indija so zemjite so ke bidat pokaneti za da indijcite da se komotni. indonezija, egipet za pocetok so toa sto argentina, turcija i eventualno saudiska arabija ponatamu... ako kina i indija konecno najdat zaednicki jazik svetot ke se smeni.


indijcite pocnuvaat sekade u faca da im go pleskaat
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.010
Ќе го прекупат преку Индија, 20% поскапо. Баш ме интересира како ќе им функционираат економиите во ваков инфлациски вртлог без злато.
Па претежно златото и дијамантите и без тоа највеќе преку Индија идеа, сега со оваа мерка све ќе си тече уобичаено освен што цената ќе се крене.
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.526
Поени од реакции
5.706
.... а имаше три чисти Зеленски ќе се пресметаше сам со нео-нацистите , и ќе ги жртвуваше нив спасуваајќи огромен бројк украински војници. Ама тоа е зелен мозок...
Ne, mislam deka tuka zeleniot bese(e) potpolno nemoken.
Ne znam dali ste naletale na staro video, kade vodacite na Azov, na nekoj sostanok/poseta, odbivaat da go pozdravat Zelenski. Iako toj, formalno, I'm e vrhoven komandant? Duri I samiot odnos I'm bese nadmen, aroganten...
Azovskata bagra otposle oficijalno se pravdase deka po nivni propisi ne pozdravuvale neuniformirano lice.
Na ovaa arogancija, dodaj i kako e voopsto mozno na oficijalna vojska, del od ukrainska Armija, komandantite da bidat lica bez voeno obrazovanie, ke ti bide jasno deka tie se pod kapata na nekoj drug... I Zelenski voopsto nemal nikakvi ingerencii za niv.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom