Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    660
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Аргументација на ниво на пет годишно дете - не ти си! Бонус поени за твоите очајнички обиди за хумор, дури патерн некој приметувам, секој обид за хумор на вашава страна е тежок феил



Нормално тотално промашена поента :icon_lol: али стави уште 6-7 смајлиа може ќе помине


уште простачки речник и навреди исто класика за таборот на кој што припаѓаш и покрај што си буквално дворски шут на темава заедно со тот


Исто толку многу немање капацитет за дискусија па се користат моите аргументи, може да ти ги позајмам нема проблем. Иначе западниот свет си живее додека некој јаде камења 100 години и чека да се распадне.


Исто како погоре. Болдирано - продолжуваш со бесмислени реченици како нацистичко империјалистичка доктрина кој ни сам знаеш што значат ни од каде ти идат, нормално сите ти се смеат :icon_lol:
90% се расправаш кој каков бил со ад-хоминем напади кон тие што не размислуваат ко тебе, 10% ќе си лупнеш некоја флоскула/лага/западна пропаганда и после ред солзи ред мрсули коа ти враќаат со иста мера и методи.

Не се лигави и плачи коа ти се спушта некој на твое ниво и ти ги употребува твоите аргументи против тебе.

Како што секој може да види, за дебата си добредојден и секој пробува горе-доле аргументирано да ти реплицира, ама ти од немоќ и недостатокот на аргументи почињаш да се занимаваш со "соговорниците" а не со нивните аргументи што секако провоцира еднаков и пооштар одговор во таа насока од другите.

Нема љутиш, што си дробел тоа ќе сркаш.

Сакаш аргументирана дебата - бујрум.

Сакаш навреди, сарказам, иронија, ад-хоминем - исто бујрум и тоа дупло. Тоа е полесно отколку со факти и аргументи и секој го може, прашање е дали сака да се спушта на твое ниво пониско од 4 годишен мрсулавко. Јас немам проблем со тоа, други ти тураат пепел јер си маскота веќе.

Со кралот - кралски, со лајнар - лајнарски. Нема љутиш.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.814
Поени од реакции
7.186
:чда:

1653402538768.png

Шо вирус ќе беше.... вообичаено го има во Западна Африка, но ко за беља, таму сега го нема, а го има кај овие што со санкцииве го сјебаа светот. Уште едно заедничко кај земјиве е што со децении промовираат педери, а првичните случаеви се баш од таа популација. :toe:
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617

И овој стариов станал путинист...
Не го очекував ова од Кисинџер искрено. Мислам, човекот ја има геополитиката во малиот прст, ама не очекував вака дека ќе им го каже ова насред Давос.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Не го очекував ова од Кисинџер искрено. Мислам, човекот ја има геополитиката во малиот прст, ама не очекував вака дека ќе им го каже ова насред Давос.
Им држи лекции по интегритет на ковид "експертите".
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.861
Поени од реакции
10.908

Му има прекипено на Орбан.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.861
Поени од реакции
10.908
со што е ова поврзано?
The state of emergency, a new tool Parliament approved earlier on Tuesday, will take effect at midnight and will give the government “maneuvering room and the ability to react immediately” to the fallout from the war in neighboring Ukraine, Orban said in a video message on his Facebook page.


The government will announce its first measures under the emergency on Wednesday, he said.
Автоматски споено мислење:


И така овој господин се повикува на подолгорочен конфликт во Европа со Русија. Фали уште директно да понуди од јагленот од неговата компанија како замена за јагленот од Русија :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Cissinger go zboruva toa shto mnogumina go mislat, ama ne smeat da kazhat za da ne bidat canceluvani,,,A nego go boli gajle, nishto ne mu mozhat.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
90% се расправаш кој каков бил со ад-хоминем напади кон тие што не размислуваат ко тебе, 10% ќе си лупнеш некоја флоскула/лага/западна пропаганда и после ред солзи ред мрсули коа ти враќаат со иста мера и методи.

Не се лигави и плачи коа ти се спушта некој на твое ниво и ти ги употребува твоите аргументи против тебе.

Како што секој може да види, за дебата си добредојден и секој пробува горе-доле аргументирано да ти реплицира, ама ти од немоќ и недостатокот на аргументи почињаш да се занимаваш со "соговорниците" а не со нивните аргументи што секако провоцира еднаков и пооштар одговор во таа насока од другите.

Нема љутиш, што си дробел тоа ќе сркаш.

Сакаш аргументирана дебата - бујрум.

Сакаш навреди, сарказам, иронија, ад-хоминем - исто бујрум и тоа дупло. Тоа е полесно отколку со факти и аргументи и секој го може, прашање е дали сака да се спушта на твое ниво пониско од 4 годишен мрсулавко. Јас немам проблем со тоа, други ти тураат пепел јер си маскота веќе.

Со кралот - кралски, со лајнар - лајнарски. Нема љутиш.
Прво не знам кај гледаш плачки, јас само ти укажувам на нивото на кое комуницираш.
Е сега второ и многу поважно. Аргументи и факти?
Дали си свесен дека си возрасен човек(јас претпоставувам дека си полнолетен) што тврди дека ова во украина е мировна мисија, и дека сите украинци се нацисти вклучуваќи ме и мене и сите на темава што не се согласуваме со вас. Само овие тези се доволно секој нормален да те отпише од човек што живее во реалноста а јас дури продолжувам да ти одговарам :pos: Па тртење па не знам што, како за анти лгбти алфа мажјаци страшно многу хомо линго имате во изразувањево, па цицања па реденки на мажи и тн. Можта и беше фројд во право :icon_lol:
Пола муабетиве ти се тотално несврзани како глупи измислици од типот нацистичко империјалистичка доктрина каде јас не знам дали да ти одговорам или брза помош да викнам да не имаш случајно мозочен - и ти ми зборуваш за аргументи? :icon_lol:
Јас вистина не знам во каков реалм живеете.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.956
@Едмонд Дантес odmori malce, 24/7 si tuka so denovi, ke pregoris. Neka te zameni nekoj od tvojte, pocna da se gubis.
Odmori malce i utre ke ima dovolno umreni nevini civili od ukrainska nacionalnost za da glumis deka se pritresvas( posto za drugite nevini civili ne se zasekira do tolku ). A ako nema, imas temi za Jordan, Sirija, Irak, Avganistan, tamu nevini civili imas so lopata da gi rinis. Duri i ke ti otvoram posebna tema opsto za nevini civili kolku da ne ti e dosadno i da imas kade da ja trosis humanata energija koja se akomulirala vo tebe niz godinite, da ne ti propagja vaka zaludno samo za ukrainskite.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Нацизам кој постои само во главата твоја и уште неколку путинашки мегафончиња овде. Јас знам дека вие сте вака учени да дискутирате, тоа е таа фашистичка матрица 1000 пати повторена лага станува вистина. Факт е дека украина е нападната од орда орки од крајно империјалистички причини и вие овде сега со секоја можна руска пропаганда се мачите од петни жили да го оправдате неоправдливото. Затоа и служеше азов, а сега полека ќе се префрла наративот на целата украинска армија. Арно ама тоа не врви кај нормални луѓе учени на двострана комуникација, тоа врви во circle jerks како овој вашиот, затоа и здивувате, вреѓате и се мавате овде од земја. Ама тоа нема да ја направи ниту украина нацистичка земја ниту оваа окупација оправдана :icon_lol:
2 прашања за тебе и ако би можел одговор без филозофирање...
1. Што се азов и десен (прав сектор) и дали се инфилтрирани во војните структури?
2. Кој ги предизвика 13000 цивилни жртви од 2014 -2022 во Донбас?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.282
Еве колку Русија нема проблем со луѓе:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom