Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    660

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Овој руски генерал не само што воскреснал, туку и го одликувале. Па и на википедија го погребале. Како ли ги враќаат од мртви овака?

https://twitter.com/200_zoka/status/1528754429905756162
Русија одувек имала медицински достигнувања.
Автоматски споено мислење:

Не зезај, неможат да си дозволат да им ги уништат најелитните единици.
Не знам. Тоа ми е најголемата дилема.


Ова е факт.
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Jas ne velam nisto, Ti si toj sto tvrdis deka Rusija e rezim, nema sloboda na govor, novinari isceznivale, isto kako i tuka pred revolucijata, sigurno pamtis sto imate treseno, so taa razlika sto sega za napis na fb kaj nas ke ti tropnat na vrata posto jbg sloboda na govor imame sega, togas nemase. Nejse ne nametnav nisto, prasav dali uste ne go goltnala matnata posto neli Ti tvrdis deka toa e najnormalna rabota tamu, pa mi padna cudno kako po tolku gomna jadenje protiv drzavata, sistemot kako posledica na postapkite na diktatorot,na covekot vlakno ne mu fali , uste slobodno si jade gomna i ja rezili Rusija pred svetot. Ali ete posle objasni deka mozes gomna da jadis za se vo drzavata samo vojna ne spomnuvaj i nemas gajle.
Дали русија е режим или не е одамна не е ни дискусија, освен пак ти викам во овој cirkle jerk што си го имате створено овде па за некој нема војна за друг режим и така натаму. А иначе знаев дека ќе се навратиш на ова кад тад :icon_lol: пошто повеќето овде и реално најголемата омраза за западот ви извира од тоа што ви го турнаа од слива вашето али експрес путинче па сега везе гоблени во будапест. Јас убаво думам што се се тресеше тогаш, а думам и какви тогаш геостратешки анализи се правеа, па трамп требаше да се издржи да дојде и немаше паѓање, па брегзит домино ефект распад на нато еу али нејсе тоа е друга тема, да не речам медицинска.
Neznam dali slobodna i demokratska zemja i vo sporedba so koj kako reper, niti mi e gajle nesto posebno ali ebati takvata diktatura kade slobodno mozes da seris za koj sakas , sto sakas i kade sakas se dodeka ne go koristis magicniot zbor vojna. Duri imam vpecatok deka nie sme podolu na skaliloto vo demokratija i sloboda na govor od niv.
ко за човек што ич не му е за ништо од ова гајле прилично си присутен. Да и ние сме подолу на скалата оти кико мицкоски го отепаа чеченци на улица есеноска :icon_lol:
P.s a posto zapoznaen vaka mi deluvas, da si prasam jas . Smee na Putin da mu ja spej onaka uz muabet kao vidi be Ikea si zamina radi Putin, mamicata negova da mu ja spoebam. Togas ke go jadi matnata ili bezbeden ke bidi posto vojna nikako spomnuvanje :cautious: .
јас нигде не слушнав конкретно да го обвини за нешто путин, слободно посочи ми во кој дел од видеото така рече дечкото?
Автоматски споено мислење:

Или си слаб математика или се правиш со сила слаб. Од 2003 до 2015 нема 4 месеци, туку 144 месеци. Try again.
добро чим не се во 4 месеци тогаш таман е демократска е русија :icon_lol: ај ако не ти е тешко кажи во уса или во еу пример колку опозициски лидери се досега во апс прибрани или отепани? :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.964
Дали русија е режим или не е одамна не е ни дискусија, освен пак ти викам во овој cirkle jerk што си го имате створено овде па за некој нема војна за друг режим и така натаму. А иначе знаев дека ќе се навратиш на ова кад тад :icon_lol: пошто повеќето овде и реално најголемата омраза за западот ви извира од тоа што ви го турнаа од слива вашето али експрес путинче па сега везе гоблени во будапест. Јас убаво думам што се се тресеше тогаш, а думам и какви тогаш геостратешки анализи се правеа, па трамп требаше да се издржи да дојде и немаше паѓање, па брегзит домино ефект распад на нато еу али нејсе тоа е друга тема, да не речам медицинска.

ко за човек што ич не му е за ништо од ова гајле прилично си присутен. Да и ние сме подолу на скалата оти кико мицкоски го отепаа чеченци на улица есеноска :icon_lol:

јас нигде не слушнав конкретно да го обвини за нешто путин, слободно посочи ми во кој дел од видеото така рече дечкото?
Nikade niti rekov takvo nesto deka go obvinil Putin za nesto, od kade sega toa. Pravis razlika pomegju prasanje i tvrdenje neli? Te prasav vaka kako zapoznaen dali ke go snema ako mu ja spej na Putin a pri toa da ne spomne vojna? Izgleda nekolku magicni zbora ima za da te pojadi matnata ama deckoto ocigledno spretno gi izbegnuva pa ete slobodno si se rasetava vo diktatorska drzava i muva ne go lazi.

Prisuten sum ti kazav zosto, da ne se povtoruvame sega na sekoe.

I daj da skratime okolu sarenata posto iskreno na nervi mi odat likovi koi so sila glumat ludilo. Ete kratko i jasno, so cel um mislis deka nesto pametno napravivte togas. Deka sega e podobro od togas vo bilo koj pogled. Kratko i jasno so Da ili Ne sosem dovolno ke bidi za da na random lik na forumot mu stane jasno so kakov tip na lik pravi muabet.
Автоматски споено мислење:

Ами он ако не те брани, кој ќе те брани. Не сте од вчера, уште малце да истерате ќе треба форумот владе и јамајка да се преименува.

Види го колку е засекиран за тебе, не дава човек ни лајк да ти стави.
Zosto mislis deka ima potreba Jamajka da me brani? Na vremeto imase kade kade poteska artilerija od vas, spremni decki so tamu nekoj fakti , argumenti, izdrzana diskusija i moderatori pozadi niv, a ne ko tebe i na tebe slicnite iskompleksirani moroncinja sto ne znaat dva i dva da soberat, lupaat ko maksim po divizija od koj iskreno tugj sram me fakja.
Od vas da me brani treba ?
Patem receno veke koga go spomna Jamajka, za mnogu raboti imame razlicni stavovi i mislenja. Obicno se poklopuvame okolu sarenite kurtoni ko tebe i stetata koja ja nanesovte oti bevte mnogu pametni i imavte samo najdobri nameri, ali toa vidis ne mi e eksluzivno zaednicki stav so Jamajka. Na sekoj so dva grama mozok toa mu e jasno, osven sekako vas nekolku tuka.
 
Последно уредено:
W

wicked_1

Гостин
Zosto mislis deka ima potreba Jamajka da me brani? Na vremeto imase kade kade poteska artilerija od vas, spremni decki so tamu nekoj fakti , argumenti, izdrzana diskusija a ne ko tebe i na tebe slicnite iskompleksirani moroncinja sto ne znaat dva i dva da soberat, lupaat ko maksim po divizija od koj iskreno tugj sram me fakja.
Od vas da me brani treba ?
Patem receno veke koga go spomna Jamajka, za mnogu raboti imame razlicni stavovi i mislenja. Obicno se poklopuvame okolu sarenite kurtoni ko tebe i stetata koja ja nanesovte oti bevte mnogu pametni i imavte samo najdobri nameri, ali toa vidis ne mi e eksluzivno zaednicki stav so Jamajka. Na sekoj so dva grama mozok toa mu e jasno, osven sekako vas nekolku tuka.
Обично куртони како тебе и екипата што си ги чешате сте неуништиви на форуми, вие интернетот ќе го надживеете вака.

Од деновите кога идевте на контрапротести за грујо и заговаравте армагедон сценарија до денес ми се чини како да поминаа 20 години, а види го владе уште учи и предава геополитика со неговиот партнер јамајка на кајгана форум.

Фали уште битушанец да се врати и да паднат серверите.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.819
Поени од реакции
7.187
ако не ти е тешко кажи во уса или во еу пример колку опозициски лидери се досега во апс прибрани или отепани? :icon_lol:
:facepalm:
Ти изгледа во подрум беше кога извадија бројка колку блиски соработници на Клинтонови темнината ги зеде, или 2020- 2022 колку беа цензурирани, избркани од работа и сл.


Машала какви плачења и навреди од правникот... се истилтува нешто "интелектуалнава" каста.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.231
Поени од реакции
45.360
Ама нормално е вие да не разликувате режим од слободна држава пошто таа ви е матрицата, за вас тоа е силен лидер - цврста рака :icon_lol:
Не знам како да ти објаснам, ама ти сеуште си под цврста рака, само што цврстата рака е на господинот Артн Груби кој ве дига на клоци и шамари по владината зграда и кабинети и не ви дава ни да се исплачете.
Он е лицето на западот во Македонија, не сте вие, вие сте само статисти и боксерски вреќи
Вие сте Барни од “Викенд кај Барни'', мртов леш комуњарски, влечкан од двајца љунги чисто за убав провод и разонода.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.964
Што прашање е тоа што излегува од тебе можиш нормално прашање да формираш на кирилица да те разбереме? Како се доживувам е моја работа форум е ова не се возбудувајте
Ako si zemas za pravo da zboras za drugite sto izvira togas redno e i ti da se proiznesis bez da se ligavis i da se povikuvas na nebitni raboti za da izbegnis odgovor. Ne bidi picka severdjanska , ajde poveli, sto izvira od tebe, ete od nas vmrovstina izlegva vo pravo si.
P.s ne razbiras latinica? Amerikancite na latinica pisat, videoto koe go postirase na angliski zboruvaja, latinica e vtoriot sluzben jazik na cela teritorija na republikata itn itn itn taka da cisto se somenvam deka ne razbiras ako e napisano na latinica a i kasno e da se pravis kao nesto patriot. Ti zamina toj voz tebe oddamna.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
знам, знам.
Знам дека знаеш бистар си се гледа
Автоматски споено мислење:

Ako si zemas za pravo da zboras za drugite sto izvira togas redno e i ti da se proiznesis bez da se ligavis i da se povikuvas na nebitni raboti za da izbegnis odgovor. Ne bidi picka severdjanska , ajde poveli, sto izvira od tebe, ete od nas vmrovstina izlegva vo pravo si.
P.s ne razbiras latinica? Amerikancite na latinica pisat, videoto koe go postirase na angliski zboruvaja, latinica e vtoriot sluzben jazik na cela teritorija na republikata itn itn itn taka da cisto se somenvam deka ne razbiras ako e napisano na latinica a i kasno e da se pravis kao nesto patriot. Ti zamina toj voz tebe oddamna.
Не бе каков патриот вие монопол имате над патриотизмот. Што треба да извира, ако се смеам јас на вмровци со матрица застаната сдс сум? То е исто како што сите што не се за русија на темава се нацисти, не врви таа тој бинарен куртонски систем на класификација повеќе. Лични навреди пички северџани е класика навикнаа луѓето на тоа веќе и сем вашата огорченост друго ништо со тоа не кажувате? Што конкретно те интересира и што јас сакаш да се произнесам? За кого гласам на избори? Што мислам за Америка? За шарена револуција, за арапска пролет?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.231
Поени од реакции
45.360
Знам дека знаеш бистар си се гледа
Тешко беше, ама те дешифрирав некако. Ти си западно-ориентиран алтантист, чувар на западните вредности во државава. Мала заебанција во ова е што тој слот е пополнет од страна на љунгите од кои мора да побараш дозвола за да постоиш, ама не е тоа страшно. Со доволно аутосугестија се пребродува и тоа. Еве сега во ЕУ ќе те внесуваат пак, исто како Зеленски...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.964
Не бе каков патриот вие монопол имате над патриотизмот. Што треба да извира, ако се смеам јас на вмровци со матрица застаната сдс сум? То е исто како што сите што не се за русија на темава се нацисти, не врви таа тој бинарен куртонски систем на класификација повеќе. Лични навреди пички северџани е класика навикнаа луѓето на тоа веќе и сем вашата огорченост друго ништо со тоа не кажувате? Што конкретно те интересира и што јас сакаш да се произнесам? За кого гласам на избори? Што мислам за Америка? За шарена револуција, за арапска пролет?
Ete pocni od nekade pa ke vidime na kaj ke odi muabetot. Ete i jas se smemam na toa deka si kurton severdjanski sto ne znaci deka si isto kako i jas sto ne znaci deka sum vrmrovec , pa toa ne te spreci da me okvalifikuvas kako takov.
Taka da bujrum, sto izvira od tebe, kako se dozivuvas, ne tuku vrti ko kisa oko kraguevca ili kako bese.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.015
Абе генерално греота за Украинците иако нацистите таму најголемиот стап ќе го јадат, ама Русиве многу ќејф праат што ги избезумија куртоните од шарено-куртонската револуција. Чисто од аспект на сеир на форумов. Квичењето нивно е мелем за уши. А пенавењата за Украинските победи, попут евакуацијата на Азов или духот од Киев, посебна приказна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom