Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    667

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.437
Поени од реакции
20.183
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.189
Поени од реакции
78.637
Оваа слика (земена од Офф-нет) све кажува околу успешноста на економските санкции и блокади, превземени за Русија да падне на колена. Кажува и за деловите за ракети вадени од украински запленети машини за перење. Све објснува еден статистички податок.

 
Член од
22 декември 2018
Мислења
349
Поени од реакции
453
Русите со забрзано темпо го обновуваат Мариупол
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.534
Поени од реакции
38.632
види, у затвор ги чуваат регрутите, за да не им побегнат. Пошто на народот му е дојдено да гине за славум кокаинум.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.189
Поени од реакции
78.637
Лавров и Захарова ги боли кур. Македонија си викаат.

Ова чисто како потсетник за причината заради која про-западните членови на темава имаат когнитивна дисонанца.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.002
Дечко не е Македонија случајно во Библијата.
Ништо од мирењето Блинкен се испичка.
Автоматски споено мислење:

Лавров и Захарова ги боли кур. Македонија си викаат.

Ова чисто како потсетник за причината заради која про-западните членови на темава имаат когнитивна дисонанца.
Да не те лаже тоа за нив официјално сеуште сме непријателска земја.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.930
Поени од реакции
11.047
Лавров и Захарова ги боли кур. Македонија си викаат.

Ова чисто како потсетник за причината заради која про-западните членови на темава имаат когнитивна дисонанца.
Захарова е срцка бе. Права дама.

А Лавров мадафакер, најхаризматичен дипломат.

IMG_5895.jpeg

Без влакна на јазикот :icon_lol:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.221
Поени од реакции
29.666


Автоматски споено мислење:


 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom